Hokejová přípravka

HOKEJ Uherský Ostroh Vašim dětem nabízí možnost hrát jeden z nejdynamičtějších kolektivních sportů na světě. Protože se jedná o kolektivní sport s vysokým zapojením emocí, jedná se o výbornou přípravu pro život. Základem hokeje je na rozdíl od většiny sportů nepřirozený pohyb – bruslení, které je už samo o sobě velmi zábavné. Náš hokejový klub nabízí komplexní výchovně-vzdělávací program pro Vaše potomky. Od 4 let do 14 let se dítě bude moci bavit hokejem, kde je spjata výuka bruslení a individuálních hokejových dovedností společně se samotnou hrou. Děti u nás mají zabezpečenu celoroční pohybovou aktivitu. V letních měsících se jedná o všestrannou pohybovou průpravu mimo led, kde využívá moderního hřiště a tělocvičny na Základní škole v Uherském Ostrohu. Zde děti rozvíjejí své pohybové schopnosti a zabrousí zde i do dalších pohybových her a sportů (např. fotbal, florbal, házená, ragby či basketbal). Veškerá sportovní příprava na ledě i mimo něj je zajišťována trenéry s oficiální licencí Českého svazu ledního hokeje.

letak cslh str2

Proč mám dát své dítě na hokej?

Důvodů proč dát dítě na hokej je celá řada

 • lední hokej je nejdynamičtějším kolektivním sportem planety
 • základním herním pohybem je bruslení, které je velmi zábavné
 • důraz je kladen na všestrannou pohybovou přípravu, přičemž dítě získá základy z několika sportovních odvětví
 • účast na zápasech, soustředěních a mezinárodních turnajích
 • učí děti poctivosti, spolupráci v kolektivu, kázni a disciplíně
 • získá spoustu nových kamarádů a fantastických zážitků
 • dítě se seberealizuje a učí se kreativitě
 • má organizovaně vyplněný volný čas aktivním způsobem života
 • naučí děti přijímat úspěchy i neúspěchy
 • naučí se cílevědomé práci, zvýší si sebevědomí a získá morálněvolní vlastnosti
 • velmi vhodně dotváří celistvý výchovně-vzdělávací proces, začínající ve školce a škole
 • získá pozitivní vztah ke sportu a pohybu, který v budoucnu může přenášet na své děti
 • má vyplněný svůj volný čas a naučí se hospodařit s časem
 • pomůže Vašim dětem překlenout problémy ve věku dospívání
 • a hlavně se může celé dětství bavit hokejem, protože hokej je hlavně o zábavě.
prripravka DSCF7285 IMG 8152

V kolika letech začít?

S hokejem je možno začít ve věku od 4 do 8 let. Asi nejlepší věk pro začátek s hokejem je kolem pěti let. V našem klubu máme zaveden systém, že děti nejdříve absolvují školku bruslení, kde se naučí bruslařským základům. Po zvládnutí základních bruslařských dovedností na školce bruslení jsou v případě zájmu o hokej přesouvány do hokejový přípravky, kde je výuka o něco intenzivnější.

Kolik mě bude stát první sezona?

Všeobecně lze říci, že se často setkáváme s nepřesnými informacemi, že se jedná o velmi drahý sport. Proto uvádíme tyto věci na pravou míru. V kategorii přípravek, nehrajících oficiální soutěže, činí příspěvky na sezonu 3.000,-Kč. HOKEJ Uherský Ostroh v prvním roce v přípravce BEZPLATNÉ zapůjčení kompletní hokejové výstroje s výjimkou bruslí (půjčovné 500,-Kč). I v dalších letech přípravy je po dohodě možnost zapůjčení některých částí hokejové výstroje. Brankáří dostanou zapůjčenu kompletně celou výstroj včetně brankářské hole, pouze bez speciálních brankářských bruslí.

Je hokej bezpečná hra pro mé dítě?

Žákovský hokej není profesionální kontaktní sport. V žákovských kategoriích se nehraje do těla, ke zranění dochází jen velmi zřídka. Hráči jsou oblečeni do hokejové výstroje, která děti ochrání. Výstroj se dá na začátku zapůjčit a následně pořídit i za velice rozumnou cenu.

Jak pomůže hokej mému dítěti i v běžném životě?

Je zřejmé, že z každého dítěte nemůže být profesionální sportovec, nicméně výchova a formování dítěte je pro nás prioritou. Jelikož se jedná o kolektivní sport, naučí se děti spolupracovat s ostatními v kolektivu. Naučí se kázni, zodpovědnosti, pracovitosti i kreativnímu myšlení. Jsme přesvědčeni, že se jedná o vynikající průpravu pro život, která je k nezaplacení.