Bruslička-školka bruslení

www.hokejostroh.czHokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh pokračuje v úspěšném projektu Bruslička - školka bruslení pro chlapce i holky ve věku od 4 do 8 let. Školka bruslení je určena jak pro úplné začátečníky, tak i děti, které už někdy bruslily. Z tohoto důvodu jsou děti řazeny do skupin na základě zvládnutých dovedností. Do skupin jsou řazeny děti s podobnými bruslařskými dovednostmi, tudíž každá skupinka se učí vlastním tempem a děti tak nejsou zbytečně psychicky zatěžovány.

Školku bruslení vedou trenéři a instruktoři ledního hokeje a krasobruslení s několikaletými zkušenostmi. Vlastní výuka bruslení probíhá zábavnou formou a je prokládána řadou dětských her a soutěží.

Základní informace:

Zahájení: 7. září 2024
Termíny: sobota 9:00 - 10:00
Věk: 4 - 8 let
Vybavení: brusle, rukavice, přilba
Cena: 1 200,-Kč / září-prosince; 900,-Kč / leden-březen
Kontakt

Ivan Klauda, šéftrenér mládeže

 

tel. 608 552 255

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Časté dotazy rodičů:

Proč bych měl/a přihlásit své dítě na školku bruslení?

Naučíme děti základům bruslení. Výuka je proložena spoustou zábavných cvičení a her. Děti se učí v kolektivu a jsou zařazeny do skupin podle zvládnutých bruslařských dovedností, aby se děti s lepšími dovednostmi mohly dále zlepšovat a děti, které takové dovednosti nemají, se učily svým vlastním tempem a nebyly zbytečně stresovány.

Kdy a kde školka bruslení probíhá?
Na zimním stadionu v Uherském Ostrohu pravidelně o víkendech ve dvou výukových cyklech (09/2023 - 12/2023, 01/2024 - 03/2024).

Co na školku bruslení potřebuji?
Na školku bruslení Vaše dítě potřebuje brusle, helmu (např. hokejová, lyžařská, cyklistická) a rukavice. Na základě zkušeností dle možností doporučujeme chrániče na kolena a lokty, nicméně tyto chrániče nejsou povinné.

Kolik školka bruslení stojí?
Školka bruslení v následující sezoně stojí 1 200,-Kč za čtyřměsíční výukový cyklus (09/2023 - 12/2023) a 900,-Kč za navazující tříměsíční cyklus (01/2024 - 03/2024)

Jak a kde je možné se do školky bruslení přihlásit a jak probíhá platba?
Přihlášku lze stáhnout na našem webu, vyplnit ji a přinést na sobotní trénink, kde ji předáte pověřené osobě z řad trenérů, nebo ji lze naskenovat a zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Poté je třeba do 7 dnů uhradit platbu na účet HOKEJ Uherský Ostroh, č.ú.: 210083617/0300, var.symbol: rodné číslo dítěte, konst.symbol: 0008. Vedoucí trenér Brusličky bude dostávat pravidelně aktualizované seznamy přihlášených s platebními údaji.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Nevadí, že mé dítě ještě nikdy na bruslích nestálo?
Vůbec ne. Kolikrát je to dokonce lepší, protože dítě se od prvních krůčků učí pod odborným dozorem a nezíská tak špatné návyky, které se pak těžko odstraňují.

Jaké bruslařské dovednosti se mé dítě na školce bruslení bude učit?
Dítě budeme učit základům bruslení. Jedná se o základní bruslařský postoj, rovnováhu na místě, pohyb na ledě, vstávání z ledu, chůzi po ledě, jízdu vpřed, zastavování v jízdě vpřed, vyjíždění oblouků a překládání vpřed, jízda vzad, zastavování v jízdě vzad, překládání vzad, obraty, starty a obratnostní bruslení. K výuce těchto bruslařských dovedností využíváme nejmodernější metodické postupy a spoustu moderních a velmi efektivních průpravných cvičení a zábavných her.

Je další návaznost na školku bruslení?
Ano. Jakmile dítě zvládne základy bruslení, má možnost pokračovat do hokejové přípravky, kde již děti trénují v hokejové výstroji (klub poskytuje možnost bezplatného zapůjčení výstroje) a výuka bruslení i dalších hokejových dovedností je intenzivnější. Touto cestou náš klub HOKEJ Uherský Ostroh získává nejvíce mladých hokejových nadějí. Je také možnost kombinovat návštěvu Brusličky - školky bruslení a hokejové přípravky a tím dítě absolvuje velmi intenzivní bruslařskou přípravu.