Bruslička-školka bruslení

www.hokejostroh.czHokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh rozvíjí další nový projekt Brusličku - školku bruslení pro chlapce i děvčata ve věku od 4 do 8 let. Školka bruslení je určena jak pro úplné začátečníky, tak i děti, které už někdy bruslily. Z tohoto důvodu jsou děti řazeny do skupin na základě zvládnutých dovedností. Do skupin jsou řazeny děti s podobnými bruslařskými dovednostmi, tudíž každá skupinka se učí vlastním tempem a děti tak nejsou zbytečně psychicky zatěžovány.

Školku bruslení vedou trenéři a instruktoři ledního hokeje a krasobruslení s několikaletými zkušenostmi. Vlastní výuka bruslení probíhá zábavnou formou a je prokládána řadou dětských her a soutěží.

Základní informace:

Termíny: Sobota 09:00 - 10:00 + led vyhrazený pro volné bruslení ve čtvrtek 14:30 - 15:20
Věk: 4 - 8 let
Vybavení: brusle, rukavice, přilba
Cena: 900,-Kč / od ledna do března

Kontaktní informace:

Šéftrenér mládeže: Ivan Klauda, telefon: 608 552 255

Časté dotazy rodičů:

Proč bych měl/a přihlásit své dítě na školku bruslení?

Naučíme děti základům bruslení. Výuka je proložena spoustou zábavných cvičení a her. Děti se učí v kolektivu a jsou zařazeny do skupin podle zvládnutých bruslařských dovedností, aby se děti s lepšími dovednostmi mohly dále zlepšovat a děti, které takové dovednosti nemají, se učily svým vlastním tempem a nebyly zbytečně stresovány.

Kdy a kde školka bruslení probíhá?

Na zimním stadionu v Uherském Ostrohu pravidelně o víkendech

Co na školku bruslení potřebuji?

Na školku bruslení Vaše dítě potřebuje brusle, helmu (např. hokejová, lyžařská, cyklistická) a rukavice. Na základě zkušeností dle možností doporučujeme chrániče na kolena a lokty, nicméně tyto chrániče nejsou povinné.

Kolik školka bruslení stojí?

Školka bruslení v následující sezoně stojí 900,-Kč za 3 měsíční výukový cyklus. Probíhá v období 01/2023 až 03/2023.

Jak a kde je možné se do školky bruslení přihlásit a jak probíhá platba?

Přihlášku lze stáhnout na našem webu: www.hokejostroh.cz, vyplnit ji a přinést na sobotní trénink, kde ji předáte pověřené osobě z řad trenérů, nebo ji lze naskenovat a zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Poté je třeba do 7 dnů uhradit platbu na účet HOKEJ Uherský Ostroh, č.ú.: 210083617/0300, var.symbol: rodné číslo dítěte, konst.symbol: 0008. Vedoucí trenér Brusličky bude dostávat pravidelně aktualizované seznamy přihlášených s platebními údaji. 

Nevadí, že mé dítě ještě nikdy na bruslích nestálo?

Vůbec ne. Kolikrát je to dokonce lepší, protože dítě se od prvních krůčků učí pod odborným dozorem a nezíská tak špatné návyky, které se pak těžko odstraňují.

Jaké bruslařské dovednosti se mé dítě na školce bruslení bude učit?

Dítě budeme učit základům bruslení. Jedná se o základní bruslařský postoj, rovnováhu na místě, pohyb na ledě, vstávání z ledu, chůzi po ledě, jízdu vpřed, zastavování v jízdě vpřed, vyjíždění oblouků a překládání vpřed, jízda vzad, zastavování v jízdě vzad, překládání vzad, obraty, starty a obratnostní bruslení. K výuce těchto bruslařských dovedností využíváme nejmodernější metodické postupy a spoustu moderních a velmi efektivních průpravných cvičení a zábavných her.

Je další návaznost na školku bruslení?

Ano. Jakmile dítě zvládne základy bruslení, má možnost pokračovat do hokejové přípravky, kde již děti trénují v hokejové výstroji (klub poskytuje možnost bezplatného zapůjčení výstroje) a výuka bruslení i dalších hokejových dovedností je intenzivnější. Touto cestou náš klub HOKEJ Uherský Ostroh získává nejvíce mladých hokejových nadějí. Je také možnost kombinovat návštěvu Brusličky - školky bruslení a hokejové přípravky a tím dítě absolvuje velmi intenzivní bruslařskou přípravu.