Ostrožané porazili i Břeclav, další tři body do tabulky krajské ligy

V sobotu 14. října odehráli muži 7. kolo krajské ligy. Z Břeclavi bereme další tři body do tabulky za vítězství 4:7.

www.hokejostroh.czZápas v Břeclavi nezačal vůbec dobře pro Erika Juračku, ten si už v 6. minutě poranil kotník, když špatně zabrzdil a utkání nedohrál. V 10. minutě zajistil vedení Uherského Ostrohu třetí útok. Adam Hlůšek vybojoval puk za soupeřovou brankou a přihrál do mezikruží, kde byl připraven František Fuga, který svou trefou otevřel skóre utkání. Vzápětí domácí získali přesilovku 5/4 a po hákování našeho golmana dokonce 5/3. Šanci na srovnání stavu Břeclav nevyužila. První třetina skončila za stavu 0:1.

Ve 23. minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho Vít Mika a Adam Hlůšek, který vsítil a zvýšil naše vedení na 0:2. Ve 26. minutě se dostali do oslabení poprvé i domácí. Šanci na odskočení o tři branky jsme nedokázali využít, naopak Břeclav po naší ztrátě puku v obranném pásmu dokázala snížit stav na 1:2. V 31. minutě nám vrátil dvoubrankové vedení Petr Flora po trefě z mezikruží po přihrávce zpoza branky – 1:3. V 36. minutě potrestal břeclavský útočník Kristian Lokaj druhým gólem naše další vyloučení – 2:3 Ve 40. minutě jsme domácím nabídli faulem opět přesilovku. Martin Červenka ji dokázal využít v náš prospěch, když se mu podařilo v oslabení přidat čtvrtý gól – 2:4.

V úvodu třetí třetiny Břeclav dvěma slepenými brankami vyrovnala stav. V 42. minutě nejprve našel mezeru mezi Zollpriesterovými betony Zdeněk Ambrož – 3:4. O minutu později vystřelil z nulového úhlu kapitán Marek Papp, puk se dostal do branky odrazem od brankářovy brusle. V 46. minutě ale vrátil vedení na ostrožskou stranu Martin Červenka, když dorazil puk odražený od mantinelu po dělovce Víta Miky – 4:5. V 53. minutě zvýšil Vít Mika náskok na 4:6. Následně v 54. minutě provedl poslední úpravu skóre a klidný závěr zápasu svou druhou trefou v utkání – 4:7.

Další kolo krajské ligy je na programu v neděli 22. října od 17:00, kdy na domácím ledě přivítáme aktuálně první tým tabulky SK Prostějov 1913. Přijďte fandit!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Potřebovali jsme potvrdit tři body z posledního domácího zápasu. Museli jsme uzpůsobit hru širokému břeclavskému kluzišti. Začátkem třetí třetiny jsme zbytečně ztratili dvoubrankové vedení. Kluci, ale potvrdili morální sílu, srovnali se, opět jsme šli do vedení, a to jsme už nepustili. Konečně jsme dovezli body z venku, jsme za to rádi.“

HC Lvi Fosfa Břeclav vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:7 (0:1, 2:3, 2:3)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Man, Vaněk, Andrýsek, Zalubil L. — Rauš, Galuška L., Flora Pa., Juračka, Mika, Polehňa, Hlůšek, Flora Pe., Fuga, Červenka, Galuška V.

Sestava BŘE: Chvátal (Padělek) — Zugar, Vaněk, Göndör, Čaněk, Dora, Rutkovský, Směřička — Zháňal, Ambrož, Papp, Garčic, Vaverka, Juránek, Lokaj, Nešpor, Jajcay, Svoboda, Gabriška

Branky a nahrávky: 28. Garčic, 36. Lokaj (Směřička, Vaverka), 42. Ambrož (Gabriška), 43. Papp (Lokaj) – 10. Fuga (Hlůšek, Flora Pe.), 23. Hlůšek (Mika), 31. Flora (Hlůšek, Fuga), 40. Červenka (Mika, Zalubil L.), 46. Červenka (Mika), 53. Mika (Vaněk, Zalubil L.), 55. Mika (Vaněk, Rauš)

Vyloučení: 2:6