Matúš Lisý na WHC U18 v americkém Dallasu

Sedmnáctiletý slovenský obránce Matúš Lisý v žákovských kategoriích nastupoval v dresu Uherského Ostrohu, teď má za sebou úspěšné starty za HK Nitra a reprezentaci Slovenska.

hokejostroh.czSlovenský reprezentant Matúš Lisý, odchovancem bratislavské Akademie Zdena Cígera, se ale herně zdokonaloval v Uherském Ostrohu pod vedením trenérů Dobřeckého, Korbela, Němčického a Nevídala. V ostrožském žákovském dresu se za čtyři sezony stal dvakrát vítězem Žákovské ligy Zlínského kraje. Matúš nyní nastupuje v jednom z nejlepších slovenských týmů na výchovu talentů, v HK Nitra. Svůj talent zde rozvíjel nejdřív pod českým trenérem Antonínem Stavjaňou a nyní pod Andrejem Kmečem v seniorské kategorii. Loni získal titul Championa Slovenska, letos skončili na stříbrném stupínku.

Matúš Lisý byl nedávno nominován do výběru Slovenské reprezentace U18 a odehrál skvělý turnaj na juniorském mistrovství světa v ledním hokeji v Dallasu v USA. Slovenská osmnáctka si vedla výborně, ze skupiny postoupila z druhého místa a ve čtvrtfinále vyřadila Němce. V semifinále nestačila na pozdějšího vítěze, kanadskou reprezentaci. V boji o bronz padla až v prodloužení s domácím výběrem USA v prodloužení.

Matúšovi přejeme za klub HOKEJ Uherský Ostroh hodně dalších sportovních úspěchů, pevné zdraví a štěstí na draftu.