Starší žáci si v neděli zahrají o postup do finálové skupiny

www.hokejostroh.czV pátek 1. prosince se starší žáci utkali se zlínskými Berany, který měl v tabulce lepší postavení. Utkání se vyvíjelo zpočátku dost nešťastně, když Ostrožané neproměňovali vyložené šance a po první třetině prohrávali 2:1. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, ale přesto náš tým opět inkasoval na 3:1. Neustále se nedařilo proměňovat šance, hráči nebyli důslední před bránou, ale i přesto se podařilo udržet pouze jednogólovou ztrátu a do kabin se odcházelo za stavu 4:3 pro Zlín. Trenéři klukům museli vysvětlit, že musí víc chtít dát gól a taky v kabině padlo pár výtek, že se u některých přenáší laxní přístup na tréninku do zápasu. Dvě třetiny tým hodil za hlavu a kluci o přestávce slíbili, že na ledě nechají všechno. Výsledkem byla hra na jednu branku a velké množství střel. Zápas se podařilo otočit a vyhrát 5:9.

V neděli starší žáci potvrdili roli papírového favorita v Uherském Hradišti, kde zvítězili 5:9. V úterý 5. prosince odehrála kategorie na žádost soupeře předehrávku víkendového zápasu s Uherským Brodem, který je spolu s námi přímým soupeřem o postup do finálové čtyřky. I v tomto utkání se podařilo zvítězit.

SLOVO TRENÉRŮ:
„V tomto utkání jsme se museli obejít bez Bruna Veselého, který z důvodu dosažení bodů za vyšší tresty nemohl nastoupit. Jako skoro vždy jsme nezačali dobře, opět vázla koncovka a v 16. minutě jsme prohrávali 0:3. A tak i první třetina skončila. Ve druhé třetině se hra vyrovnala a začali jsme dávat góly. Za stavu 4:2 pro Uherský Brod jsme si s klukama řekli, že zkusíme dát ve druhé třetině ještě gól na 4:3, a to se i ve 40. minutě podařilo. V kabině jsme věděli, že nedávno takový stav svítil na tabuli i ve Zlíně. A jak tam zápas dopadl, už víme. Všichni hráči nastoupili do posledního dějství jako znovuzrození, ale i přesto jsme ve 45. minutě inkasovali nedůsledností před naší brankou. To ale bylo ze strany Brodu vše. V 50. minutě jsme snížili na 5:4. Na začátku 58. minuty se o vyrovnání postaral samostatnou akcí Bořek Veselý a v čase 58:52 po nádherné přihrávce Štěpána Ludvíka skóroval počtvrté v tomto utkání David Skočík. Všem hráčům patří velký dík za předvedené výkony a rodičům za povzbuzování.“

Díky posledním třem vítězstvím mají starší žáci šanci postoupit do finálové osmičky týmů ze Zlínského a Jihomoravského kraje. Teď je před staršími žáky další velká výzva. V neděli 10. prosince od 10:00 se utkají v nesmírně důležité dohrávce 6. kola doma se Zlínem. Užijte si s námi hokejovou neděli a přijďte podpořit před večerním utkáním mužů i naši mládež!