MLÁDEŽ: Starším žákům se o víkendu dařilo, mladší na své rivaly nestačili

STARŠÍ ŽÁCI (ročník 2010, 2011)

Kanadské body: Veselý Bořek 5+2, Veselý Bruno 3+5, Skočík David 3+2, Nejezchleba Vojtěch 2+0, Motyčka Filip 2+0, Ivan Dominik 1+0, Horák Oliver 0+2, Štulc Jiří 0+1

HC Bobři Valašské Meziříčí vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:10

Kanadské body: Veselý Bruno 2+3, Veselý Bořek 2+1, Ludvík Štěpán 2+1, Ivan Dominik 1+1, Skočík David 1+0, Motyčka Filip 1+0, Hudáček Martin 1+0, Štulc Jiří 0+1

Sestavy: Slezák, Vodárek – Štulc J., Ivan D., Horák O., Morava M., Skočík D. Veselý Br., Veselý Bo., Motyčka F., Nejezchleba V., Tůma P. + Fiala J., Hudáček M. - utkání ve Val. Mez.

OHLAS TRENÉRŮ: „Domácí utkání s HK Kroměříž probíhalo tak, jak se dalo očekávat. A to hrou na jednu bránu. Kluci tlačili soupeře od první minuty, ale nepřesnost zakončení v drtivém tlaku znamenalo to, že výsledek první třetiny skončil pouze naším čtyřbrankovým vedením. Do druhé třetiny jsme nastoupili s ještě větším tlakem. Už na začátku sezóny se předpokládalo, že naše první lajna, hlavně ročník 2010, by měla být tahounem celého týmu, což se pomalu začíná naplňovat, ale příjemným překvapením je, že se začali prosazovat i kluci mladší, což nás velmi těší. A právě ve druhé třetině to bylo vidět i gólově. V tomto zápasu se konečně podařilo převést tréninkové prvky jako je přenechání puku, střelba na stíněného gólmana do hry, a to nás těší víc než samotný výsledek. Ve třetí třetině jsme pokračovali v nastavené hře, jen škoda že tři minuty před koncem jsme inkasovali a Marek Slezák si nemohl připsat čisté konto. Za tento zápas zaslouží pochvalu všichni hráči.

V neděli nás čekal zápas o něco těžší s Valašským Meziříčím. K mistrovskému utkání s náma odcestovalo poprvé duo mladších žáků ročníku 2012, a to Jakub Fiala a Martin Hudáček. Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme v sobotu předchozí zápas zakončili, a to tlakem. Ve třetí minutě jsme vedli 1:0. Ve čtrnácté minutě se blýskl premiérovým gólem za starší žáky výše jmenovaný Marťa Hudáček, kdy mu nahrával jeho o něco vyšší spoluhráč Bruno Veselý. Po první třetině se šlo do kabin za stavu 3:1 pro naše borce. Do druhé třetiny jsme bláhově nastoupili s vědomím, že zápas je vyhraný a každý šel na led s tím, že je to právě on, co musí dát gól. Výsledkem bylo obdržení dvou branek a ve 26. minutě byl stav nerozhodný 3:3. Poté muselo dojít na střídačce k mírnému zvýšení hlasu trenérů, čímž jsme se vrátili do zajetých kolejí a do konce druhé třetiny jsme vstřelili další dvě branky. Do posledního dějství jsme vstupovali za stavu 5:3. Soupeři už jsme nic nedovolili a po výsledku poslední třetiny 5:0 v náš prospěch na konci utkání svítil stav 3:10.“

„V obou utkáních, hlavně v tom sobotních jsme se setkali s (velmi) vulgárními útoky od rodičů našich protihráčů na adresu trenérů, ale což nás zaráží i na samotné hráče z důvodu údajné nečisté hry našich kluků. Prosím všechny naše rodiče všech kategorií, aby se k tomuto nikdy a nikde nesnížili, protože i svým chováním dělají jméno našemu klubu.

Ke hře „do těla“ sdělujeme následující: V kategorii starší žáci „A“ i „B“ je povolena hra do těla pouze v souběžné jízdě, a to i kluky na trénincích učíme. Nemáme v úmyslu my ani hráči, aby někdo skončil zraněn nebo v nemocnici, ale bohužel se to někdy stane a nemusí to být ani po faulu. Pokud náš hráč fauluje opakovaně schválně a faul je to „nebezpečný zdraví“ protihráče, takový hráč je trenéry stažen ze hry, odeslán do kabiny a má popř. zakázaný start v příštím zápase. I k tomuto kroku už jsme v minulosti přistoupili. Děkujeme Vám za podporu.“

MLADŠÍ ŽÁCI A (ročník 2012)

HOKEJ Uherský Ostroh vs. PSG Berani Zlín 6:8

OHLAS TRENÉRŮ: „Nástup do zápasu nebyl úplně ideální a delší dobu jsme se hledali v koncovce. Ta se zlepšila až v poslední třetině, kterou jsme vyhráli 4:0. Kluci bojovali, makali a rvali se až do konce. O to víc má prohra se Zlínem hořkou chuť. Celkově to byl výborný zápas a kluci se tak hokejově posunuli o kousek dál.“

MLADŠÍ ŽÁCI B (ročník 2013)

VHK Vsetín vs. HOKEJ Uherský Ostroh 22:6

Branky: Klauda, Klauda (Ondruš), Klauda (Kolář, Mertová), Kolář (Ondruš, Klauda), Klaudová (Bilavčík), Klauda

OHLAS TRENÉRŮ: „Se Vsetínem se momentálně nemůžeme vůbec rovnat. Většinu zápasu nás jasně přehrával. Zaskočil nás hlavně v prvních pěti minutách, kdy velice rychle a snadno vedl 4:0. Podařilo se nám ještě hru vyrovnat a v rozmezí od 6. do 27. minuty jsme i byli lepším týmem a zaslouženě tuto část zápasu vyhráli 3:1. Nicméně od 27. minuty jsme měli znova "hluchou" čtyřminutovku a soupeř opět odskočil, kdy nám dal velice snadno a rychle další 4 branky. Od této doby už jsme tahali nohy, děti odpadly i fyzicky a bylo těžké je motivovat k lepšímu výkonu. Přesto, že jsme vysoko prohráli, tak v zápase vidíme i pozitiva. Je potřeba, aby celý tým poctivě a pravidelně trénoval. Jen tak se naše hra může nadále zlepšovat a třeba za rok Vsetín více potrápíme. Čeká nás teď 17. listopadu Kroměříž, a to je soupeř, se kterým se můžeme kvalitou rovnat a porvat se o další výhru. Výkonnostně by to měl být vyrovnaný zápas, na který se moc těšíme.“

4. TŘÍDA (ročník 2014)

OHLAS TRENÉRŮ: „Vsetín nám naplánoval zápas 4. třídy na stejný den jako naší 5. třídy, a protože až 11 dětí ze 4. třídy hraje za pátou třídu, tak do tohoto zápasu nastoupili všichni, co měli ruky, nohy, a ještě nám Vsetín dva hráče musel půjčit. Očekávali jsme drtivou převahu soupeře, ale ta se překvapivě nekonala. I bez hlavních tahounů 4. třídy (hráli za 5. třídu o hodinu později) se naše naděje držely opravdu velice skvěle. Soupeř byl lepším týmem, ale zase tak jasně nás nepřehrával. Musíme všechny děti, co do zápasu nastoupily moc pochválit. Zápas zvládly velice dobře, dokázaly se i gólově prosadit a nedaly výhru Vsetínu vůbec zadarmo. Skvěle zachytal i náš brankář Šimon Potrusil, který chytá teprve čtyři měsíce, nicméně jeho výkonnost jde zcela jistě nahoru.“