Ostrožským juniorům se v soutěži zatím nedaří

ostroh noveOstrožským juniorům se vstup do soutěže regionální Ligy juniorů, i díky průběžně poměrně velké marodce a sérii zranění, moc nevydařil. V prvních čtyřech mistrovských zápasech se nám nepodařilo ani jednou vyhrát, a díky tomu uzavíráme ligovou tabulku skupiny 11-12. Přesto se mladý tým postupně konsoliduje, uzdravuje z nemocí a zranění a tak věříme v lepší zítřky...

2.kolo RLJ - neděle 19.09.2021

HC Orli Zmojmo - HOKEJ Uherský Ostroh  3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Sestava: Hendych Michal (Mraček) - Forman, Man, Zlámal, Prokeš, Witoš, Polehňa, Macháč, Hlůšek, Ančík, Schneider, Kadlčík, Šobáň, Mišťúrik

Branky a asistence: 11. Polehňa, 57. Forman (Macháč)

Hlas trenéra Romana Uhříčka: "V pátek jsme díky velké marodce nedokázali dát na první kolo soutěže proti Břeclavi dohromady deset zdravých hráčů a utkání jsme museli odložit. Dnes nám chybělo též minimálně pět hráčů základní sestavy. První třetinu jsme odehráli solidně, kluci se drželi domluveného způsobu hry, škoda zbytečne inkasované branky v naší přesilovce a našich nevyužitých šancí. První třetinu jsme měli rozhodně vyhrát.Ve druhé třetině kluci přestali hrát, soupeř nás výrazně přebrusloval. To, že jsme obdrželi jen jednu branku, byla zásluha dobrého výkonu brankáře Michala Hendrycha. Před třetí třetinou jsme udělali změny v sestavě. I když jsme na začátku třetiny inkasovali, byli jsme výrazně aktivnější a soupeře jsme přehrávali. V 56. minutě jsme snížili na rozdíl jediné branky a v posledních minutách jsme Znojmo zmáčkli, měli další šance, nastřelili tyčku, ale ani závěrečná hra bez brankáře kýžený vyrovnávací gól nepřinesla. O naší dnešní prohře rozhodla nevydařená druhá třetina."

3.kolo RLJ - pátek 24.09.2021

HOKEJ Uherský Ostroh - SK Prostějov 1913  1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Sestava: Běhal (Mraček) - Mištúrik, Man, Forman, Prokeš, Ančík, Polehňa, Matuškovič, Juuračka, Hlůšek, Witoš, Šobáň, Schneider, Macháň, Macháč.

Branky a asistence: 23. Polehňa (Man, Juračka)

Hlas trenéra: "Během první třetiny jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale žádnou neproměnili a tak se soupeř v závěru periody ujal těsného vedení. Vyrovnaná druhá část nám pořád dávala šanci na první výhru v soutěži. Ale závěrečnou třetinu ovládli hosté, když třemi slepenými brankami rozhodli o svém vítězství 1 : 5. Bohužel nás pořád trápí neproměňování i těch nejvyloženějších šancí, což rozhoduje o konečném výsledku."

4.kolo RLJ - neděle 26.09.2021

HK Kroměříž - HOKEJ Uherský Ostroh  8:3 (3:0, 1:0, 4:3)

Sestava: Mraček - Mištúrik, Kadlčík, Man, Forman, Prokeš, Polehňa, Matuškovič, Hlůšek, Witoš, Šobáň, Schneider, Macháň

Branky a asistence: 45. Matuškovič, 47. Hlůšek (Kadlčík, Šobáň), 60. Macháň (Hlůšek, Šobáň)

Hlas trenéra: "Nacházíme se v období, kdy máme hráče zraněné, nemocné s virózou a nebo, jako dnes ještě v kombinaci s nepřítomností, protože hrají za mužstva mužů. Dnes nám chybělo sedm hráčů, samozřejmě se to musí projevit ve hře mužstva. Když se to projeví v kvalitě je to logické, ale nesmí se to projevit v nasazení a v bojovnosti.To se v první třetině stalo, kluci působili vlažně a nedali do hry všechno. Ve druhé a třetí třetině kluci začali makat a odehráli vyrovnané třetiny.V celkovém součtu to na soupeře hrající v kompletní  sestavě nestačilo a zaslouženě vyhrál.Teď nás čeká klidnější týden, zakončený nedělním zápasem s výrazným favoritem soutěže Třebíčí. Musíme se dát konečně zdravotně dohromady a výsledkově se chytit."

5.kolo RLJ - neděle 03.10.2021

HOKEJ Uherský Ostroh - SK Horácká Slavia Třebíč  1:8 ( 0:3, 0:3, 1:2)

Sestava: Hendrych Michal, (35. Hendrych Michael) - Forman, Man, Skřivánek, Kadlčík, Mištúrik, Kukuliš, Macháč, Polehňa, Juračka, Hlůšek, Ančík, Matušovič, Nezval, Šobáň, Witoš, Macháň.

Branky a asistence: 42. Nezval

Hlas trenéra Romana Uhříčka: "Dnes jsme hráli s jasným favoritem na postup. Myslím, že výsledek je příliš krutý a neodpovídal obrazu hry. Soupeř měl v brance vynikajícího golmana a trestal každé naše zaváhání, naše koncovka byla naopak žalostná.Trenér soupeře prohlásil po zápase, že jsme byli zatím nejlepšim soupeřem s kterým  letos hráli a podivoval se, že stále čekáme na první body. Je to pro nás povzbuzením. Kluci i dnes přes výsledkově jednoznačnou prohru podali nejlepší výkon v sezóně. Pomalu se dostaváme z období viróz a zranění, sezóna pro nás vlastně plnohodnotně začala až dnes."