Poslední zápas 4. a 5. tříd se Zlínem, ohlédnutí za nedokončenou sezónou

DSC 0261V neděli 8. března 2020 odehráli hráči 4. a 5. tříd utkání s krajským rivalem ze Zlína, které se stalo, po opatřeních vlády ČR vzhledem ke celosvětové koronavirové pandemii, také posledním v hokejové sezóně 2019/20.

I když bylo jasné, že již nezáleželo na výsledku tohoto utkání s ohledem na naše aktuální postavení v tabulce soutěže, přesto jsme našim hráčům řekli, že pokud chtějí být v našem kraji nejlepší, musí podat ten nejsuprovější výkon v sezóně. A v tomto duchu se také zápas odehrával.

Boj byl od začátku urputný a bylo vidět, že spolu hrají dva velice kvalitní týmy. Jak hráči, tak brankáři podávali parádní výkony a všichni přítomní s napětím čekali, jak to dopadne. Sice jsme prohrávali 0:1, ale se Zlínem jsme drželi krok a záhy jsme také vyrovnali. První třetina tak skončila chudobným výsledkem 1:1. Ve druhé části nás soupeř jasně přehrával a zaslouženě jsme inkasovali. Do konce třetiny jsme však z povedené akce dokázali vyrovnat a na ukazateli skóre svítil stav 2:2. V poslední části jsme sme naopak diktovali hru my a po opravdu perfektním výkonu jsme Zlín nakonec porazili 6:4. Nad některými gólovými akcemi našeho týmu zůstával rozum stát. Bylo až neuvěřitelné jakým způsobem a po jakých souhrách dokázali desetiletí kluci střílet branky, což můžete sami posoudit z videa.

Největší odměnou jim ale byl fakt, že těmto akcím tleskali dokonce přítomní zlínští fanoušci a rodiče, kteří jsou většinou k výkonům soupeře velmi kritičtí a nekompromisní. Za to jim patří dík. Obrovská pochvala patří nejenom v tomto zápase, ale v celé sezóně našemu golmanovi Danu Nevídalovi, který má na konečném výsledku týmu lví podíl. Za celou sezónu kluci pouze 1x prohráli se Zlínem a 1x remizovali s Uh. Hradištěm, zbytek zápasů mělo příchuť vítezství. V nedokončené soutěži jim po zásluze patří nejvyšší příčka...   

Svůj poslední zápas odehráli také 4. třídy. Zápasy jak týmu „A“, tak týmu „B“ nebyly vůbec špatné. A jak jsem psal již několikrát, nejde o výsledek, ale o herní projev a přenesení dovedností z tréninků do zápasu. U některých to jde lépe, u některých trochu hůře. Nějaké góly jsme dali, nějaké dostali, ale celkově to nebylo vůbec špatné.

V příští sezóně někteří hráči přejdou do vyšší kategorie, kde se už hraje plnohodnotný hokej, což bude pro většinu obrovská změna a budou muset zabrat a fyzicky se na to připravit. Tímto my trenéři jednomyslně apelujeme na rodiče všech hráčů, aby nebrali konec hokejové sezóny jako konec sportu, ale naopak. Dohlédněte na to, aby vaše děti měli dostatek pohybové aktivity a přirozeného pohybu, popřípadě, aby dělaly další sportovní aktivity a zkoušely nové sporty To se pak pozitivně projeví na jejich fyzické kondici a na koordinaci pohybu celého těla. V tomto momentáně vidíme největší nedostatky nejen u 4. a 5. tříd, ale všeobecně u spousty dětí ve všech kategoriích.

Co napsat na závěr….. Děkujeme všem hráčům za předvedené výkony v celé sezóně 2019/20, hráčům z 2. a 3. tříd, kteří nám celou soutěž vypomáhali, naší „mamince, režisérce a kameramance“ Hance Jakešové za videa ze zápasů a hlavně Vám rodičům za podporu nás trenérů a za to že své děti vedete touto cestou. Berte sport pro Vaše děti jako bonus a správný směr, nikoli jako nutnost a „drezúru“. Mějte se krásně a ať se všichni ve zdraví sejdeme příští sezónu plní elánu a dobré nálady. Sportu zdar, HOKEJI zvlášť !!!!!!!!!!!!

Za trenérský tým 4. a 5. tříd Stanislav Veselý