Přípravky 4. a 5. třídy sehrály kolo v Brumově - Bylnici

DSC 0048V zasněženou neděli 19.ledna naše 4 .a 5. třídy cestovaly k mistrovskému utkání do Brumova. Nejprve nastoupily 4 třídy. U týmu „A“ naši kluci pospávali, někteří se zbavovali puků pořádně si nenahráli a tak bylo jasné, do jakého konce zápas směřuje. Až v poslední třetině jsme se dostali do tempa a začali používat dovednosti, které umíme. Bohužel je škoda, že je to již několikáté utkání, kdy kluci začnou hrát až třetí třetinu. Pokud tým nebude hrát naplno od první minuty, jen těžko budeme v zápasech výsledkově lepší. Tak snad se příští týden ukážeme v lepším světle doma se Zlínem.

Tým „B“ předvedl nejlepší výkon sezóny. Všichni bruslili od začátku a místy předváděli akce a přihrávky, které by jsme čekali spíš v týmu „A“. Musím vyzdvihnout výkon kluků, kteří nám přišli pomoct ze 2. a 3. tříd. Nechci moc uvádět konkrétní jména, ale dnes udělám vyjímku. Na to, že do naší kategorie věkem nepatří, byl nejlepším hráčem Jirka Štulc. Pokud by všichni dbali rad trenérů tak, jako on vypadalo by to na ledě určitě jinak. Ale jak píšu, v Brumově hráli všichni dobře. Dlouho byl zápas vyrovnaný, nakonec jsme asi prohráli, ale pro mne jsme vítězové. Doufám, že v tomto duchu budeme pokračovat i další zápasy. Děkuji všem za předvedený výkon.

Sestavy 4. třídy HOKEJ Uherský Ostroh:

„A“ Vopravil Lukáš – Prokeš Jan, Ludvík, Štěpán, Habanec Ondřej, Jurčík Jan, Skočík David, Břečka Vojtěch.

„B“ Kyncl Jakub – Břečková Veronika, Krátký Dominik, Krátký Adam, Štulc Jiří, Ovesný Tomáš, Nejezchleba Vojtěch, Polášek Jakub, Chudík Martin,

Páté třídy utkání začaly uragánem a ve 21. sekundě jsme vedli 0:1. V čase 1:06 byl stav 0:2. V tom se na střídačce objevily hlášky “já dám hattrick“, „ to bude dvacítka“ atd. Na takové řeči jsme alergičtí a také jsme to hráčům vysvětlili, aby věděli, jak to s těma zajícama je a kdy se teprve počítají. Přesně se stalo to, co jsme očekávali. Naši hráči hrubě podcenili soupeře a rázem to bylo 2:2. V 11. minutě jsme obdrželi branku na 3:2 a to byl konečný účet první třetiny. Stále jsme nehráli dobře a kluci si pořád mysleli, že to půjde samo. O opaku je přesvědčil stav 5:3 ve prospěch Brumova po 2. třetině.

Mezi druhou a třetí třetinou jsme měli s hráči rozmluvu hlavně o disciplíně a chování, jak na ledě, tak na střídačce a někteří dostali slušně řečeno „vyhubováno“. Do třetí třetiny nastoupil  jiný tým. Ve 42. minutě jsme snížili na 5:4, ale o minutu později byl rozdíl znovu dvoubrankový 6:4. Od té doby jsme ale průběh zápasu režírovali my. V 50 minutě jsme v rozmezí 10 vteřin vstřelili dvě branky a zápas jsme otočili v náš prospěch. Další branky do Brumovské branky padly v 51., 54. a v 58. minutě a konečný stav po závěrečné siréně byl 6:9 ve prospěch našich mladých hokejistů. Kluci opět dokázali, že umí hrát hokej a pod tlakem otočit zápas. Jen se sami sebe ptáme, jestli je nutné prohrávat, aby hráči ze sebe dostali maximum.