Mladší žáci zvítězili na ledě lídra soutěže ze Vsetína

20191026 135021O minulém víkendu čekal naše žáky zájezd na led týmu z Valašska, VHK Vsetín. Mladší žáci si po roce opět vyzkoušeli utkání, kdy se vyplatí hrát až do samého konce. Ještě v 57. minutě totiž prohrávali, s jediným neporaženým celkem soutěže 9:7. Ač jim moc sil už nezbývalo, zabojovali a třemi brankami ve dvou minutách strhli zápas na svou stranu a zvítězili nakonec 10:9!  Starší odehráli velmi slušně první třetinu, měli spoustu šancí, které neproměnili a pak nepochopitelně přestali plnit své úkoly, bojovat o vítězství a dobře rozehrané utkání prohráli.

VHK ROBE Vsetín

Mladší:

Sobotní zápas nás zavedl na led lídra soutěže, který letos ještě nepoznal hořkost porážky. Až do soboty… V souboji dvou vedoucích celků se hrál hokej jako na houpačce, útočný, rychlý a hezký. Šance se střídaly na obou stranách. Lépe začali domácí, poté byli lepší naši borci, kteří ale ve třetí třetině lehce povadli únavou, aby se nakonec, jako pokropeni živou vodou, zvedli a potrestali soupeřovu nedisciplinovanost a zbytečná vyloučení v závěru zápasu.

Soupeř ze Vsetína na nás vlétl a než jsme se snažili probrat, prohrávali jsme 0:1. Naštěstí hned po buly jsme srovnali. Domácí si sice vzal vedení zpět, ale kluci se uklidnili z hektického začátku a udeřili v poslední pětiminutovce první třetiny. Během chvilky jsme po krásných akcích srovnali a těsně před sirénou šli do vedení 4:2. Stejný obraz hry byl i ve druhé části. Vsetínští mladíci dobře bruslili a celkem lehce se dostávali před naši bránu, kde své šance proměňovali. Stejně tak se ale na druhé straně činili i naši útočníci, a kromě branek ještě několikrát nastřelili břevno a tyčku. Po druhé části odcházíme do kabin za nerozhodného stavu 7:7. Ve třetím dějství se začíná od nuly. Soupeř, mající k dispozici tři vyrovnané pětky, má očividně více sil než našich jedenáct statečných… A navíc po našich zbytečných chybách střílí dvě branky a celou třetí část kontroluje vedením 9:7. Ale naši borci to nevzdávají a chtějí otočit stav ve svůj prospěch. Dvě minuty před koncem utkání, zavelí k obratu kapitán týmu Adam Dobřecký, který seberu soupeři kotouč, projede hřištěm, zavěsí pod víko a tím probudí k euforii celé mužstvo. O chvilku později rozehrají kluci v soupeřově třetině kolotoč, puk putuje na modrou a Marek Wasserbauer nechytatelnou dělovkou rozvlní síťku. Je vyrovnáno!!! Frustrovaný soupeř neudrží nervy a dva jeho hráči jsou vyloučeni. Bereme si time-out a půl minuty před koncem dostáváme puk za soupeřova záda! Závěr již kontrolujeme s pukem na našich holích a po odpočítání posledních vteřin může propuknout radost z našeho vítězství.

Slovo trenéra: "Dnešní utkání opět ukázalo, jakou radost přináší vybojované vítězství a že ve sportu je někdy možné i téměř nemožné. Dokud hrajeme nesmí se nic vzdávat a vyplatí se bojovat až do samého konce. A že i když dvě minuty před koncem prohrávají, nic není ztraceno. Hráli jako jeden tým, aby všichni nakonec mohli slavit vítězství. A o to cennější, že nám chyběli někteří nemocní nebo zranění důležití hráči, ale kluci zabojovali i za ně v duchu „jeden za všechny, všichni za jednoho“.

VHK ROBE Vsetín – HOKEJ Uherský Ostroh 9:10 (2:4, 5:3, 2:3)

Branky: Dobřecký Adam 6x, Kočica Vojta 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Wasserbauer Marek 1x, Polehňa Vojta 1x.

Asistence: Kočica Vojta 3x, Stuchlík Patrik 3x, Dobřecký Adam 1x, Jestřabík Tomáš 1x, Žák Darek 1x, Wasserbauer Marek 1x, Korbel Adam 1x.

Starší:

Utkání ve Vsetíně kluci začali aktivně a byli více než vyrovnaným soupeřem týmu, který nastoupil i s hráči, standardně hrajícími za dorost. Kluci slušně bruslili a napadali, držel nás opět výborný gólman Stašek, který chytal šance soupeřovým rychlíkům, dostávajícím se za naši obranu. Na druhé straně jsme se taky prosazovali a dostávali do příležitostí, které bohužel, zůstaly neproměněny. Což je velká škoda, protože místo prohry 2:1, jsme v první třetině mohli 2:4 vést. Na „kdyby“ se ale nehraje, což nám ukázal soupeř. Od druhé třetině nám chyběla bojovnost a nasazení a soupeř toho využil a odskočil na 6:3 a když v závěrečném dějství přidal další tři branky, bylo rozhodnuto a domácí v pohodě dovedli utkání do vítězného konce. Sice jsme v závěru ještě dvěma góly kosmeticky upravili výsledek na 9:6, ale to bylo z naší strany vše.

Slovo trenéra: "Rozhodli první dvě třetiny, když my jsme své šance nedali a soupeři jsme dovolili jít do vedení. Pak jsme přestali hrát a potom, co někteří „odchodili“ druhou a třetí třetinu, nebylo, co řešit. Je to ale škoda, protože se naši hráči letos hodně zlepšili, podávají dobré výkony a mají i výsledky. Ale musí o výsledek zabojovat, soupeři se sami porážet nebudou…"

VHK ROBE Vsetín – HOKEJ Uherský Ostroh 9:6 (2:1, 4:2, 3:3)

Branky: Lekeš Jan 2x, Kukuliš 2x, Stuchlík Libor 1x, Lisý Matúš 1x,

Asistence: Stuchlík Libor 2x, Lekeš Jan 1x, Kukuliš 1x, Lisý Matúš 1x,