SK Prostějov 1913 vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Sestava UOS: Zollpriester (Holý) — Budil, Peterka, Rauš D., Rauš M., Andrýsek, Fuga, Kukuliš — Witoš, Zalubil, Flora Pa., Juračka, Mika, Halík, Větříšek, Flora Pe., Stránský, Červenka
Sestava PRO: Micka (Sedlář) — Beutl, Pokorný, Mikulík, Ulbricht, Voráč, Kropáč, Sedláček — Zabloudil Z., Popelka, Štefka D., Čuřík, Zabloudil M., Vyroubal, Duba, Štefka J., Fiala, Pokorný, Korhoň
Branky a nahrávky: 23. Popelka (Štefka), 45. Štefka (Zabloudil), 50. Zabloudil (Zabloudil, Pokorný), 54. Korhoň (Čuřík) – 32. Flora Pa. (Juračka, Flora Pe.)
Vyloučení: 7:5 (+10 min. os trest UO)
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Jakub Karpíšek, Jakub Šmíd - Radek Husák, Jakub Partyka
Diváci: 417
Aktuality
- Jakub Hlaváček
- Muži
Prostějov se ujal vedení finálové série, rozhodla závěrečná část
První bod letošního finále zůstal v Prostějově. Dlouho vyrovnané utkání rozhodla závěrečná část, domácí tým nakopla přesilovka. Série se stěhuje do Uherského Ostrohu, druhé finále je na programu v pátek, třetí v neděli.
Ve 23. minutě zajistil Prostějovu vedení Adam Popelka, když zakončil v přečíslení - 1:0. V 32. minutě odpověděl za Uherský Ostroh Pavel Flora tečováním střely svého bratra Petra - 1:1. Následně se střídaly šance na obou stranách, excelovali gólmani. V 36. minutě vyfasovali domácí hned tři tresty za sebou a Uherský Ostroh získal největší šanci ujmout se vedení. Dvojitou početní výhodu se ale nepodařilo zužitkovat. Druhá třetina tak skončila nerozhodně 1:1.
Prostějov si znovu vzal vedení v 45. minutě. David Štefka bekhendovou trefou z předbrankového prostoru využil přesilovku domácích - 2:1. V 50. minutě se dostal do nehlídané pozice Zdeněk Zabloudil a střelou z pravého kruhu zvýšil náskok domácích na 3:1. V 54. minutě definitivně rozhodl o osudu utkání Lubomír Korhoň po přečíslení - 4:1. Závěrečné tři minuty odehrál Uherský Ostroh bez brankáře, změna skóre už se ale nepovedla.
První finálový bod zůstává v Prostějově. Následující dvě utkání se odehrají v Uherském Ostrohu v pátek od 18:00 a v neděli od 17:00. V případě nerozhodného stavu se finále vrátí další týden do Prostějova.
HLAVNÍ TRENÉR JIŘÍ ŠOLC:
"Prostějov si vytvořil na začátku utkání tlak, díky skvělému Zollpriesterovi zůstal po první třetině nerozhodný stav. Hosté se ujali ve druhé třetině vedení, šťastnou tečí jsme potom srovnali. Bohužel jsme nevyužili přesilovku, kdy jsme mohli překlopit vedení na svou stranu. Ve třetí třetině jsme v oslabení udělali chybu v obranně, zkušení hráči Prostějova tyto hrubky trestají, vedení pak po našich dalších chybách navýšili. Moc si vážíme podpory fanoušků, kteří pro nás v Prostějově vytvořili domácí prostředí. V pátek se pokusíme srovnat. Děkujeme za podporu."