Utkání proti Břeclavi zahájili hosté trefou do vlastní brány. Pavel Flora se vrátil do sestavy po delší zdravotní přestávce, ve čtvrtek se zapsal mezi střelce. Uherský Ostroh slaví další vítězství, následují venkovní kola v Brumově a Prostějově.
V 29. minutě Břeclav ztrátu snížila, když Zajíček dorazil po přečíslení - 2:1. Rychlá odpověď v 31. minutě vrátila domácímu týmu dvoubrankový náskok. Martin Červenka trefou z mezikruží využil přesilovku - 3:1. V 38. minutě si připsal druhý gól, dorážkou zvýšil náskok Uherského Ostrohu - 1:4. Do konce druhé třetiny se skóre neměnilo.
O pátou trefu do sítě Břeclavi se postaral v 52. minutě nejproduktivnější hráč týmu Vít Mika, zpoza branky překonal hostujícího gólmana Michálka - 5:1. V 58. minutě se prosadil bekhendem Pavel Flora a skvěle se tak vrátil do sestavy po delší přestávce kvůli zranění třísla - 6:1. V 59. minutě hostující Vaverka ještě zmírnil výsledek. Po chybě obránce se dostal do brejku a v samostatném nájezdu překonal Zollpriestera - 6:2.
Body zůstávají v Uherském Ostrohu, utkání proti Břeclavi jsme zvládli i počtvrté v sezóně. Kvůli zranění nedohráli zápas Lumír Galuška a Tomáš Andrýsek. Nejlepším hráčem utkání byl dle volby fanoušků vyhlášen Martin Červenka. Následují dva venkovní duely. V sobotu je na programu 26. kolo v Brumově-Bylnici, utkání startuje v 17:00. Další neděli odehrajeme souboj na půdě vedoucího Prostějova. Děkujeme fanouškům za podporu.
HLAVNÍ TRENÉR JIŘÍ ŠOLC:
"Břeclav k nám přijela v hodně kombinované sestavě, nehrála ani na tři pětky. Soupeře sužují zranění či nemoci, což určilo ráz utkání. My jsme se od začátku snažili hrát na čtyři útoky a tři obrany. Postupem času jsme získávali herní převahu, po celých šedesát minut jsme ale nehráli úplně koncentrovaně. Střídali jsme lepší pasáže s horšími. Chvílemi to vypadalo, že je na ledě tým z NHL a pak zase celek z okresního přeboru. Prostě jsme nebyli konzistentní po celé utkání, ale vítězství je zcela zasloužené a jasné. Soupeř si vypracoval nějaké šance jenom kvůli naší lehkovážnosti a po chybách. Pro nás jsou to povinné body. Teď budou kluci doléčovat zranění. Do Brumova jedeme se třemi juniory. Uvidíme, jak to tam bude vypadat. Tabulka je ale na prvních třech místech daná, takže zbývající tři zápasy bereme spíš jako přípravu na play-off, abychom si vyzkoušeli různé varianty."
HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Lvi Břeclav 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Sestava UOS: Zollpriester (J. Holý) — Rauš D., Kukuliš, Fuga, Rauš M., Tischer, Andrýsek, Budil — Witoš, Zalubil, Flora Pa., Juračka, Mika, Halík, Větříšek, Flora Pe., Stránský, Červenka, Galuška L.
Sestava BŘE: Michálek (Chvátal) — Sokola, Kruták, Hrušecký, Dora, Směřička — Zajíček, Papp, Maroš, Zapletal, Juránek, Zháňal, Vaverka, Hrbatý, Rusnák
Branky a nahrávky: 3. Kukuliš (Budil, Flora Pe.), 15. Zalubil (Mika, Rauš), 31. Červenka (Halík, Flora Pa.), 38. Červenka (Zalubil, Mika), 52. Mika (Červenka), 58. Flora Pa. (Halík) – 29. Zajíček (Maroš, Juránek), 59. Vaverka
Vyloučení: 1:3
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Petr Kolečkář — Tomáš Chramosta, Marián Nikl
Diváci: 276