Uherský Ostroh má na kontě další vítězství s nulou. Blansko nezvrátilo drtivou převahu Ostrožanů ani v dlouhé přesilovce. Lumír Galuška po návratu do sestavy skóroval od Prostějova ve čtyřech utkání v řadě, v neděli dokonce dvakrát.
V závěrečné části střelecká úspěšnost pokračovala. V 44. minutě přidal čtvrtou trefu Vít Mika po přihrávce zpoza branky - 4:0. Pátým gólem navázal v 48. minutě Jakub Zalubil - 5:0. V 50. minutě se hosté dostali ve vlastním oslabení do přečíslení, nejproduktivnější hráč Blanska Hynek Grünwald dokonce do samostatného úniku, Zollpriestera ale nikdo nepřekonal. Šestibrankový náskok zajistil v 58. minutě Lumír Galuška, který pravidelně skóruje po návratu do sestavy už čtvrtý zápas v řadě. Svou formu potvrdil i v neděli - 6:0. O poslední úpravu skóre se postaral v 59. minutě Erik Juračka po jedné z dalších nepřesných rozehrávek soupeře - 7:0.
HLAVNÍ TRENÉR JIŘÍ ŠOLC:
"Dát první gól je vždycky nejtěžší. Pak se přidá další a už to jede. Vítězství je jednoznačné a zcela zasloužené. Kluci zaslouží pochvalu. Byť tam někdy byla nějaká okénka, což ale za rozhodnutého stavu bývá, tak šedesát minut hráli zodpovědně. Ve druhé třetině jsme si hru zkomplikovali několika vyloučeními, ale oslabení jsme dobře ubránili. Závěrečná část už zase byla zcela v naší režii. Výsledek hovoří za vše."
HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Rytíři Blansko 7:0 (3:0, 0:0, 4:0)
Sestava UOS: Zollpriester (Holý) — Rauš D., Kukuliš, Fuga, Rauš M., Peterka, Tischer, Andrýsek, Budil — Červenka, Zalubil, Juračka, Mika, Halík, Větříšek, Flora Pe., Stránský, Witoš, Galuška
Sestava BLA: Sedlák (Šenk) — Antoňů, Rašovský, Fojt, Starý, Viskot, Sedláček — Kubíček, Malý, Antoňů, Radkovský, Jílek, Grünwald, Kuběna, Müller
Branky a nahrávky: 11. Galuška (Flora, Juračka), 18. Stránský (Mika), 20. Stránský (Červenka, Mika), 44. Mika (Červenka, Tischer), 48. Zalubil (Halík, Witoš), 58. Galuška (Budil, Halík), 59. Juračka (Witoš, Fuga)
Vyloučení: 3:3 (+ 5 min., OK - Uh. Ostroh)
Využití: 0:0
V oslabení: 0:0
Rozhodčí: Michal Červenka — Radek Husák, Dominik Viskot
Diváci: 387