A-tým povede v nové sezóně jako hlavní trenér Tibor Janás

Ostrožský A-tým povede v sezóně 2023/2024 zkušený trenér Tibor Janás. Na lavičce tak střídá trenéra Romana Uhříčka. Letní příprava pro nadcházející sezónu byla zahájena.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplSuchá letní příprava A-týmu byla zahájena v úterý 14. května 2024. Tréninky na ledě budou probíhat od srpna po ukončení rekonstrukce a spuštění provozu zimního stadionu. Ligová sezóna odstartuje v září pod vedením nového hlavního trenéra Tibora Janáse.

Dvaapadesátiletý Tibor Janás je odchovanec nedalekého hodonínského klubu, kde nejdříve působil na postu obránce jako hráč, následně jako trenér. Ve své hráčské kariéře prošel kluby TJ Baník Hodonín, Dukla Trenčín, VTJ Vyškov, Dukla Senica, HC Rondo Brno a HK Kroměříž. Zkušenosti sbíral v krajské, druhé ale i v první lize. Hráčskou činnost ukončil v klubu SHK Hodonín vybojováním druhé ligy.

Jeho trenérská dráha započala v mládežnickém oddílu SHKM Hodonín, kde byl u znovuvytvoření hokejového oddílu a prošel všemi kategoriemi napříč klubem. Dále působil u týmu dorostu HC Uherské Hradiště. Následně se vrátil do domácího klubu v Hodoníně, kde dovedl tamní A-tým až do finále 2. ligy. Krátce působil v Pelhřimově u týmu mužů i mládeže. Další milník v trenérské práci nastal při působení u týmu HC Lev Praha (Poprad), který se účastnil soutěže KHL. Poté trénoval v klubu HC Orli Znojmo. S trenérskou prací v klubu SHK Hodonín byl opět spjat v sezónách 2018/2019-2022/2023. V poslední sezóně společně s hráči zachránili druholigovou příslušnost klubu. Licenci následně podstoupili klubu Hokej Vyškov. Jako trenér stál na lavičce u více jak 600 utkání.

Tibor Janás střídá na pozici hlavního trenéra Romana Uhříčka. Děkujeme Romanovi za odvedenou práci pro klub HOKEJ Uherský Ostroh a přejeme hodně úspěchů v následujících letech.