Okresní derby s Hradištěm tentokrát bez překvapení, k vysoké výhře přispěly dva hattricky

V sobotu 17. února bylo na programu poslední kolo základní části krajské ligy mužů. Okresní derby tentokrát nepřineslo další překvapení. Uherský Ostroh zvítězil s přehledem 4:10. Hattrickem přispěli Filip Stránský a Lumír Galuška. Ve čtvrtfinále narazíme na Břeclav.

www.hokejostroh.czZáčátek utkání tentokrát vyšel na jedničku. Hned v první minutě se prosadil druhý útok po chybě domácí obrany. Lumír Galuška zakončoval téměř do odkryté brány – 0:1. V 5. minutě navázal další trefou i třetí útok. Erik Juračka byl skvěle připraven před hradišťským gólmanem Jakubčíkem – 0:2. V 7. minutě padl první trest na ostrožské straně. Oslabení se podařilo ubránit, Petr Flora se navíc dostal po zpracování puku na modré do brejku. V samostatném nájezdu ale neuspěl. V 11. minutě následoval další menší trest. Tentokrát už početní výhoda byla využitá. Ve prospěch domácích ji ukončil Vilém Galuška, který puk nešťastně kopl do vlastní brány – 1:2. Po obdržené brance se ale výkon týmu opět zlepšil. V 15. minutě opět exceloval druhý útok. Filip Stránský zpracoval v mezikruží přihrávku z prostoru za brankou a přesně prostřelil Jakubčíka – 1:3. Druhý útok v ničení Uherského Hradiště pokračoval dál. V 17. minutě přidal při přesilovce svůj druhý gól v utkání Lumír Galuška, když dorazil puk potom, co brankáři vypadl – 1:4. Následovaly další tresty domácích. Zpočátku lehce zmatenou přesilovou hru 5/3 nakonec proměnil v pátý gól v 19. minutě Filip Stránský, který zpracoval odraz od betonu – 1:5. Pár vteřin před koncem úvodní části přidal opět prosadil Filip Stránský a připsal si další hattrick. První třetina skončila velmi příznivým stavem 1:6.

www.hokejostroh.czDruhou třetinu pro změnu gólově zahájili domácí. Jaroslav Mrázek se trefil z pravého kruhu a snížil hradišťské manko na 2:6. Ve 28. minutě se ke střelcům přidal ještě David Pavlůsek. Po ztrátě puku na obranné modré čáře se dostal do samostatného úniku a úspěšně zakončil – 3:6. Po zvolnění tempa v první desetiminutovce druhé třetiny se náš tým znova prosadil v 31. minutě. Nejprve se dostal do brejku Filip Stránský, neuspěl. Nicméně puk po odrazu přihrál Lumíru Galuškovi, ten už hradišťského gólmana napodruhé překonal. Svým třetím gólem připsal druhý hattrick v utkání – 3:7. V 37. minutě zajistil osmý gól další dorážkou Martin Červenka – 3:8. V 38. minutě se dostal Filip Stránský do dalšího úniku, v zápase vstřelil už svou čtvrtou branku – 3:9.

O desátý gól se postaral čtyřicet vteřin po startu závěrečné části Vít Mika – 3:10. Třetí třetina se víceméně už jen z povinnosti dohrávala. V 54. minutě ale ještě upravil skóre na konečných 4:10 hradišťský Josef Koranda.

V posledním kole se podařilo Uherské Hradiště napotřetí porazit. Po dvou porážkách s okresním rivalem tentokrát Uherský Ostroh podal zodpovědný a odpovídající výkon. Základní část je u konce. Ve středu 21. února startují vyřazovací boje play-off! Čtvrtfinálovým soupeřem pro nás bude Břeclav. Sérii zahajujeme domácím středečním utkáním od 18:00. Přiďte HOKEJ Uherský Ostroh podpořit!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnešní výhrou jsme si pojistili definitivní třetí místo v základní části. Rozhodli jsme vlastně už v první třetině, kluci ji zvládli na jedničku. Další dvě třetiny naši borci podvědomě povolili, přehrávali utočné akce a vzadu jsme byli trošku lehkovážní. Spíše než o výsledek, jsme se obávali o zbytečná zranění před play-off. Za vítězství v derby jsme velice rádi.“

HC Uherské Hradiště vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:10 (1:6, 2:3, 1:1)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Rusňák, Andrýsek – Mika, Zalubil J., Červenka, Stránský, Galuška V., Galuška L., Fuga, Juračka, Flora Pe., Polehňa

Sestava UH: P. Jakubčík (M. Šurý) — M. Borot, T. Beneš, P. Kopáč, Z. Fridrich, R. Tischer, M. Řezníček — D. Pavlůsek, A. Witoš, F. Petřík, F. Januška, J. Forman, V. Jelének, M. Skřivánek, J. Mrázek, M. Bezděk, J. Koranda

Branky a nahrávky: 13. Kopáč, 24. Mrázek (Bezděk), 28. Pavlůsek (Tischer), 54. Koranda (Řezníček, Witoš) – 1. Galuška L. (Galuška V., Stránský), 5. Juračka (Flora Pe., Fuga), 15. Stránský (GaluškaL.), 17. Galuška L., 19. Stránský (Mika, Zalubil J.), 20. Stránský (Rusňák), 31. Galuška L. (Stránský, Galuška V.), 37. Červenka (Kukuliš, Zalubil L.), 38. Stránský (Rauš), 41. Mika (Zalubil J., Červenka)

Vyloučení: 6:5