O vítězství v derby s Uherským Brodem rozhodlo až prodloužení

Krajská liga mužů jižní Moravy a Zlína nabídla v neděli 28. ledna domácí derby proti Uherskému Brodu. Přetahování o vítězný gól skončilo až v prodloužení. Okresní rival padl s Ostrohem letos už popáté, tentokrát 5:4.

FOTO: Slovácký deník/Libor KoplVedení se ujali hosté už ve 3. minutě utkání. O úvodní trefu se postaral Jan Bujáček střelou pod víko – 0:1. V 5. minutě ale Broďané špatně rozehráli ve svém obranném pásmu, puku se ujal Vít Mika a samostatnou akcí srovnal stav na 1:1. Vedení přenesl na domácí stranu v 16. minutě Filip Stránský, když sám projel celé hřiště a přesnou ránou vymetl pravý horní roh za zády mladého gólmana Málka – 2:1. Několik vteřin před koncem první třetiny dokázali ještě hosté vstřelit druhý gól. Radim Budil si poradil s našimi obránci, do prázdné branky potom dorážel Filip Stiksa – 2:2.

V polovině druhé části utkání jsme získali první přesilovku. Ta zůstala bez využití, vzápětí ale následovala druhá. V 34. minutě ji využil Erik Juračka, když tečoval střelu Víta Miky od modré čáry – 3:2. Přesně o dvacet vteřin později Uherský Brod opět vyrovnal. Kapitán týmu Milan Šiller zpracoval přihrávku zpoza branky a našel mezeru mezi gólmanovým levým betonem a konstrukcí – 3:3. Dvouminutovou přesilovku v závěru prostřední části jsme nevyužili a stav po druhé třetině zůstal opět nerozhodný.

Minutu po startu třetí třetiny zaúřadoval ostrožský druhý útok. Filip Stránský prostřelil Málka podruhé v utkání, tentokrát z pravého kruhu po přihrávce Lumíra Galušky – 4:3. V 49. minutě znova srovnal Richard Vaculín po chybě v naší obraně – 4:4. Do konce utkání se šance střídaly na obou stranách, nicméně ani jeden tým žádnou nedokázal proměnit v rozhodující branku. Dvě minuty před koncem třetí třetiny hlavní rozhodčí vylučoval na domácí straně. Hosté tak získali početní výhodu. Oslabení se podařilo ubránit, navíc pár vteřin před koncem se dostal do brejkové situace Filip Stránský, bránu ale přestřelil. Po závěrečné části opět nerozhodný stav 4:4.

Následovat tak muselo prodloužení, které se odehrálo se třemi hráči v poli. Vítěznou trefu si připsal v 63. minutě Pavel Flora. Vítězstvím za dva body jsme se posunuli zpět na třetí místo tabulky krajské ligy. Rivala z Uherského Brodu jsme porazili v letošní sezóně už pětkrát (2x v přípravě, 3x v základní části).

Fanouškům děkujeme za podporu! Další utkání odehrajeme v sobotu 3. února 2024 v Břeclavi od 17:00. Doma se potom představíme v neděli 11. února 2024 proti Prostějovu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„S Brodem jsme letos včetně přáteláků vyhráli již pětkrát. Dnešní souboj byl nejtěsnější. Mohli jsme si za to sami. Vždy, když jsme dali rozdílovou branku, ihned jsme soupeři nabídli vyrovnání vlastní chybou a dostali ho zpět do zápasu. Poslední kolo jsme měli volno, bylo vidět, že jsme vypadli ze zápasového rytmu. Deset sekund před koncem jsme po samostatné akci Filipa Stránského mohli brát tři body. Prodloužení jsme si už pohlídali a vítězství v derby urvali na svoji stranu.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC SPARTAK Uherský Brod 5:4 pp. (2:2, 1:1, 1:1 – 1:0)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák - Mika, Zalubil J., Červenka, Stránský, Flora Pa., Galuška L., Galuška V., Juračka, Flora Pe., Fuga, Polehňa

Sestava UB: Málek (Vrága) — Kollár, Kubiš, Koníček, Kadlčík, Budil — Klusák, Stiksa, Kotek, Šiller, Kočica, Peška, Vaculín, Vaněk, Mikulec, Bujáček

Branky a nahrávky: 5. Mika, 16. Stránský (Rauš), 34. Juračka (Mika, Zalubil J.), 42. Stránský (Flora Pa.), 63. Flora Pa. – 3. Bujáček (Kollár, Mikulec), 20. Stiksa (Budil, Kollár), 34. Šiller (Vaculín), 49. Vaculín

Vyloučení: 4:5