Body z Kroměříže putují do Uherského Ostrohu, favorit na postup padl podruhé v sezóně

Ve středu odehráli muži 22. kolo krajské ligy jižní Moravy a Zlína. Z půdy lídra soutěže přivezli všechny body za vítězství 3:4. Tříbrankové manko Hanáci ani přes závěrečný tlak nedotáhli. Utkání v Kroměříži opět poznamenaly technické problémy.

www.hokejostroh.czSkóre utkání otevřel v 11. minutě Filip Stránský, který se ocitl s Pavlem Florou v přečíslení dva na jednoho. První střela sice nevyšla, nicméně při dorážce našel místo pod gólmanovými betony – 0:1. V 13. minutě bylo utkání přerušeno z důvodu hluboké díry v ledu, podobně jako v minulém vzájemném střetu v Kroměříži, kdy zápas trápila silná mlha. Nařízena byla úprava plochy. Po patnáctiminutové přestávce utkání pokračovalo. Minutu po druhém startu Hanáci srovnali. Patrik Augustín vyslal střelu k tyčce z pravého kruhu – 1:1. Do konce třetiny se stav nezměnil.

www.hokejostroh.czČtyřicet vteřin po úvodním buly ve druhé části utkání jsme obdrželi první trest. Dvouminutové oslabení jsme ubránili. V 29. minutě vrátila vedení zpět na stranu Uherského Ostrohu třetí lajna. Adam Rusňák skvělou trefou z mezikruží vymetl pavučiny za zády kroměřížského gólmana Fajgla – 1:2. Třetím gólem navázal v 33. minutě Pavel Flora, který stejnou trefou zvýšil náskok na 1:3. V 37. minutě domácí špatně vystřídali a obdrželi trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku využil Jakub Zalubil, který po přihrávce od Víta Miky zakončoval téměř do odkryté branky – 1:4. Vzápětí jsme se ale do oslabení dostali i my. Za vyhození puku z obranného pásma mimo hřiště navíc rozhodčí udělil další dvouminutový trest. Početní nevýhodu 3/5 jsme zvládli, následné pokračování 4/5 už Hanáci využili. Půlminuty před koncem prostřední části se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, Jan Matějka vstřelil kontaktní branku a vrátil svůj tým zpět do zápasu – 2:4.

www.hokejostroh.czV začátku třetí třetiny jsme se nejprve dostali do šance, když domácí gólman ztratil hokejku, po nevyužité situaci ale domácí zahájili svůj útok, který skončil šťastnou třetí brankou Kroměříže. V 42. minutě snížil dorážkou Lukáš Světlík – 3:4. V 47. minutě jsme přečkali další oslabení. V 51. minutě naopak nevyužili druhou a poslední přesilovku v zápasu. Následovalo několik velmi nebezpečných pokusů domácích vyrovnat utkání, které končily i zásahy brankové konstrukce. Tým v nejtěžších chvílích podržel v brance výborný Jakub Zollpriester, a zlikvidoval tak veškeré soupeřovi šance. Kroměříž ještě vyzkoušela hru bez brankáře, ale ani tak se domácí hráči neprosadili.

Náš tým v letošní sezóně přináší divákům opravdu zajímavé zážitky. Dokážeme prohrát s posledním týmem tabulky, ale taky porazit lídra soutěže, který suverénně vede ligu s jedinou porážkou. V následujícím víkendovém kole má HOKEJ Uherský Ostroh volno. Další utkání odehrajeme v neděli 28. ledna 2024 od 17:00 na domácí půdě proti Uherskému Brodu. Přijďte nás v derby podpořit!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Dnes jsme hráli tak jak se má venku hrát. Jednoduše, účelně a čistě, bez faulů. Vedli jsme už 4:1, nakonec byla zajímavá koncovka v náš prospěch. Kluci začínají našemu systému věřit, a to je moc důležité. Porazit favorita na postup plného žoldáků se počítá.“

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:4 (1:1, 1:2, 1:0)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Zalubil L., Kukuliš, Stuchlík, Rauš, Andrýsek, Rusňák — Mika, Zalubil Jak., Červenka, Stránský, Flora Pa., Galuška L., Galuška V., Flora Pe., Hlůšek, Fuga, Zalubil Jan

Sestava KRO: Fajgl (Pražan) — Jergl, Augustín, Rosendorf, Šťastný, Strýček, Vávra — Hradil, Jelínek, Kaukič, Matula, Jurča, Světlík, Matějka, Podešva, Hubík, Zavřel

Branky a nahrávky: 15. Augustín (Kaukič), 40. Matějka (Hubík), 42. Světlík (Matějka, Hubík) – 11. Stránský (Stuchlík), 29. Rusňák (Flora Pe., Hlůšek), 33. Flora Pa. (Galuška L.), 37. Zalubil Jak. (Mika, Červenka)

Vyloučení: 2:4