Další vítězství nad Uherským Brodem, tři góly padly ve vlastním oslabení

V sobotu 2. prosince bylo na programu v rámci 15. kola krajské ligy mužů derby mezi Uherským Brodem a Uherským Ostrohem. Broďané dotahovali, ale na Uherský Ostroh nestačili ani po čtvrté v sezóně, padli 4:7.

www.hokejostroh.czV úvodní části utkání bylo na trestné lavici opravdu rušno. Hlavní rozhodčí v začátku zápasu intenzivně vylučoval na naší straně. První menší trest padl ve 4. minutě. Od této chvíle jsme odehráli téměř polovinu třetiny, asi s dvouminutovými přestávkami mezi tresty, v oslabení. Během úvodní části náš tým obdržel 8 trestných minut. Nicméně hru v oslabení jsme celkem třikrát dokázali gólově využít. Skóre utkání otevřel v 6. minutě při prvním ostrožském oslabení Filip Stránský. Lumír Galuška nejprve v obranném pásmu zblokoval přihrávku soupeře a začal ujíždět k brodské brance. Udržel puk v útočném pásmu, počkal na příjezd Filipa Stránského a společně si několika kombinacemi ve dvou poradili s celou brodskou pětkou – 0:1. V 8. minutě přidal Filip Stránský svou druhou branku, když zůstal zcela volný a nehlídaný na levém křídle, zakončil téměř do odkryté branky, tentokrát při hře v plném počtu – 0:2. V 10. minutě se podařilo Broďanům využít přesilovku a snížit na 1:2. Kuba Zollpriester kvůli dobrému stínění domácího hráče před brankou nemohl nic vidět a Jonáš Kočica skóroval střelou z mezikruží. Vzápětí přichází další trest a soupeř tak získal šanci vyrovnat. To se nepovedlo, naopak ve 12. minutě jsme při oslabení znova odskočili třetím gólem. Ve 12. minutě se dostal po přihrávce Filipa Stránského do samostatného úniku Petr Flora a prostřelil gólmana Málka – 1:3. O 41 vteřin později, stále v oslabení, zvýšil na 1:4 Vít Mika. V následující minutě ale znova odpověděli domácí. Jan Bujáček přidal druhý gól Brodu, když našel při dorážce malou mezeru mezi brankářovými betony a tyčkou – 2:4. V závěru první části potrestal rozhodčí poprvé i domácí, a to hned dvakrát. Poslední půlminutu jsme tak odehráli v početní výhodě 5 na 3, která se následně přenesla i do začátku druhé třetiny.

Ve 22. minutě využil naši první přesilovku Lumír Galuška, který našel puk při zmatku před brankou a bekhendem puk dorazil – 2:5. Do konce prostřední části ještě padlo několik trestů na obou stranách, stav však už nezměnil.

Ve třetí třetině se jako první prosadil domácí tým. V 43. minutě brodský Kotek zmírnil brankové manko na 3:5. Hra se začala lehce vyostřovat, a především domácí hráči začali projevovat větší emoce a chuť změnit vývoj utkání. Snahu Spartaku však přerušil v 49. minutě Pavel Flora šestou brankou při přesilovce, kterou zajistil znova tříbrankový náskok a větší klid ve hře. V 54. minutě zvýšil na 3:7 Vít Mika svou druhou trefou v utkání. Při našem závěrečném oslabení, kdy nás rozhodčí poslal do třech hráčů, ještě výsledek kosmeticky upravil domácí Patrik Řehoř. Utkání tak skončilo stavem 4:7.

Uherský Brod jsme porazili v letošní sezóně celkem čtyřikrát. Dvakrát v přípravné části a dvakrát v základní. Další utkání čeká náš tým v neděli 10. prosince od 17:00 proti břeclavským lvům, tentokrát na domácí půdě. Věříme, že po třech nešťastných utkáních zabodujeme konečně i doma. Přijďte nás podpořit!

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„V derby nám chyběli dva stabilní centři. Přes týden jsme k tomu uzpůsobili složení útoků. Kluci na změny ve složení útoků reagovali dobře. Celý zápas jsme působili kompaktněji. Kluci se nenechali vyprovokovat k oplácení a minimalizovali zbytečné fauly. I když se Brod snažil, myslím, že jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou. Svůj vysoký standart v brance potvrdil Kuba Zollpriester. Aktuální dobré výkony z venkovních hřišť musíme příští týden potvrdit i doma s Břeclaví. Doma jsme našim fanouškům něco dlužni.“

HC SPARTAK Uherský Brod vs. HOKEJ Uherský Ostroh 4:7 (2:4, 0:1, 2:2)

Sestava UO: Sestava: Zollpriester (Holý) - Vaněk, Zalubil L., Stuchlík M., Andrýsek, Man, Rusňák, Kukuliš - Červenka, Galuška V., Mika, Galuška L., Flora Pa., Fuga, Stránský, Rauš, Flora Pe., Zalubil Jan

Sestava UB: Málek (Vrága) — Uhříček, Kollár, Tomek, Koníček, Kadlčík, Budil — Klusák, Bařinka, Kočica, Kotek, Šiller, Peška, Vaculín, Řehoř, Kužílek, Vaněk, Mikulec, Bujáček, Stiksa

Branky a nahrávky: 10. Kočica (Peška), 13. Bujáček (Kotek), 43. Kotek (Vaculín, Klusák), 60. Řehoř (Stiksa, Peška) – 6. Stránský (Galuška L.), 8. Stránský (Flora Pe.), 12. Flora Pe. (Stránský), 12. Mika (Vaněk), 22. Galuška L. (Flora Pa., Rauš), 49. Flora Pa. (Stránský), 54. Mika (Stránský)

Vyloučení: 7:11

Využití: 2:2

V oslabení: 0:3

Rozhodčí: Radim Slavka — Bohuslav Maloušek, Tomáš Marek