Z dlouhého vyrovnaného utkání odešla Kroměříž těsně jako vítěz

Šlágr 13. kola nabídl v neděli ostrý a vyrovnaný duel mezi Uherským Ostrohem a vedoucí Kroměříží. Z dlouhého utkání, plného emocí, odešel soupeř nakonec jako vítěz s těsným výsledkem 3:4.

www.hokejostroh.czVedení se ujali hosté v 5. minutě utkání. Luboš Rosendorf při střele z pravého kruhu našel mezeru mezi Zollpriesterovými betony a otevřel skóre utkání – 0:1. V 7. minutě navázal druhou brankou Hanáků Petr Jurča, který spolu se Zavřelem využil situaci dva na jednoho – 0:2. Následně začal soupeř často faulovat a vysloužil si hned několik dvouminutových trestů. První dvě přesilovky zůstaly bez využití. Třetí šanci v početní výhodě proměnil v 17. minutě Vít Mika a snížil na jednobrankový rozdíl – 1:2. V 18. minutě obdržela Kroměříž další dvouminutový trest, ten se nakonec protáhl na čtyřminutový kvůli nesportovnímu chování vyloučeného hráče. Další výhodu se využít nepodařilo a první třetina tak skončila za stavu 1:2.

Přesilovka pokračovala dále i na začátku druhé třetiny. Od 31. minuty se trestalo pro změnu na domácí straně. Dvě oslabení jsme ubránili a v 36. minutě bleskově využili jednu z dalších přesilovek. Martin Červenka dorazil puk do kroměřížské branky a srovnal stav na 2:2.

Krátce po zahájení třetí třetiny muselo být utkání přerušeno z důvodu rozbitého plexiskla. Následovala patnáctiminutová přestávka, během které byl technický problém odstraněn. Utkání pokračovalo dál vyrovnaným výkonem obou týmů. V 47. minutě se hosté mohli radovat z gólu Světlíka, který Kroměříži opět vrátil vedení. Domácí odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O dvě minuty později Lumír Galuška tečoval střelu Adama Kukuliše od modré a zajistil znova vyrovnání stavu. V 52. minutě jsme podcenili nahozený kotouč do našeho obranného pásma. Nevhodně pomalu střídali všichni tři útočníci a nechali našeho obránce pod tlakem napadajícího hráče Kroměříže. Obránce se do puku jen opřel a snažil se po mantinelu vyhodit do bezpečí, to se nepodařilo, a tak puk zpracoval kroměřížský Hradil, přihrál volnému Jelínkovi, který z mezikruží vystřelil kotouč nad rameno Kuby Zollpriestera, a vrátil tak vedení opět na stranu Kroměříže. Po obdrženém čtvrtém gólu jsme dál bojovali a snažili se utkání znova vyrovnat. Soupeře jsme několikrát zatlačili v jeho obranném pásmu a dvakrát za zády Fajgla dokonce zazvonila tyčka. Na druhé straně tým opět držel skvělými zákroky ostrožský gólman. V závěru byli hosté několikrát vyloučeni za nesportovní chování vůči rozhodčím, někteří hráči dokonce obdrželi trest do konce utkání s návrhem projednání na disciplinární komisi. Tím nám soupeř nabídl závěrečnou přesilovku 5 na 3. V poslední minutě jsme ještě zkusili hru bez brankáře. Ani vyložené šance se ale nepodařilo proměnit a Kroměříž ze zápasu odešla jako vítěz s těsným výsledkem 3:4.

Všem fanouškům děkujeme za podporu. V následujícím 14. kole, které je na programu ve čtvrtek, máme volno. Další utkání odehrajeme v sobotu 2. prosince od 17:00 v Uherském Brodě. Soupeře jsme v letošní sezóně už třikrát bez problémů porazili (přípravná utkání: 2:6, 6:2; 6. kolo: 12:4), nicméně ze zkušeností z probíhající sezóny nemůžeme nic podcenit a na derby se musíme zodpovědně připravit.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„Sehráli jsme absolutně vyrovnaný zápas s lídrem soutěže. I přesto, že jsme prohrávali 0:2, dokázali jsme se dostat zpět do zápasu… V poslední třetině jsme dvakrát nastřelili tyčku a při závěrečné přesilovce spojené s hrou bez brankáře jsme taky nedali tutovku. Musíme pracovat dál a věříme, že i to šťístko se k nám otočí čelem. Klukům jsme dnes za předvedený výkon poděkovali.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Stuchlík M., Vaněk, Andrýsek, Zalubil L., Rauš M. - Zalubil J., Flora Pa., Juračka, Mika, Hlůšek, Flora Pe., Fuga, Stránský, Červenka, Galuška V., Galuška L.

Sestava KM: Fajgl (Pražan) — Jergl, Augustín, Rosendorf, Šťastný, Strýček, Vávra — Hubík, Jelínek, Matula, Jurča, Světlík, Matějka, Podešva, Hradil, Zavřel, Morev

Branky a nahrávky: 17. Mika (Vaněk), 36. Červenka (Zalubil J.), 48. Galuška L. (Flora Pa., Galuška V.) – 4. Rosendorf (Hubík), 7. Jurča (Zavřel, Podešva), 47. Světlík (Jergl, Jelínek), 52. Jelínek (Hradil, Rosendorf)

Vyloučení: 5:12 (+ HK Kroměříž: 2x os. trest 10 min. – napádání rozhodčích, 2x OK – napadání rozhodčích, OK – zásah do oblasti hlavy a krku)