Blansko odváží z Uherského Ostrohu tři body, o vítězi rozhodla třetí třetina

V rámci 11. kola krajské ligy mužů bylo na zimním stadionu v Uherském Ostrohu v neděli na programu utkání proti Blansku. Nejprve vedení a ve třetí třetině obrat ve prospěch soupeře. Blansko odváží tři body za vítězství 3:5.

www.hokejostroh.czPrvní šanci otevřít skóre zápasu měli hosté už ve 3. minutě utkání, kdy získali první přesilovku. Početní výhodu nevyužili. V 8. minutě si naopak Blansko zahrálo i první oslabení. Naše první přesilovka zůstala taky bez využití. V 11. minutě následovala další početní výhoda, opět bez úspěchu. Ve 12. minutě se na tabuli objevil znova dvouminutový trest, tentokrát ostrožský. Vteřinu po jeho uplynutí ve 14. minutě dokonce další. Většina první třetiny se odehrála v oslabení střídavě na obou stranách. Úvodní část nenabídla žádný gól a stav tak zůstával stále 0:0.

První gól zápasu vstřelil v 25. minutě Uherský Ostroh. Dlouhou přihrávku Štěpána Vaňka z obranného pásma zpracoval na modré Vilém Galuška a v samostatném úniku překonal blanenského gólmana Šenka – 1:0. Ve 29. minutě vyrovnal stav hostující Ivo Kuběna – 1:1. V 30. minutě jsme získali první přesilovku ve druhé třetině. Nepodařilo se ji využít. Po uplynutí trestu Dynamiters však následoval okamžitě další. Faul hostů jsme potrestali druhým gólem v 33. minutě. Soupeři se nejprve podařilo vyhodit puk z pásma, nicméně po rychlém založení útoku vymetl šibenici Filip Stránský – 2:1. Třetí branku přidal v 36. minutě Erik Juračka, který se ocitl úplně sám před hostujícím gólmanem a po přihrávce Petra Flory zvýšil náskok na 3:1. Stav utkání se do konce druhé třetiny nezměnil a do kabin se odcházelo za příznivého stavu.

www.hokejostroh.czTřetí třetina mohla připomínat předešlé domácí utkání s Prostějovem. V 44. minutě nejprve snížil na 3:2 Tomáš Müller. V 53. minutě jsme byli potrestání za naprosto zbytečný faul. O minutu později přesilovku hostů využil Tomáš Antoňů a vyrovnal na 3:3. V 58. minutě hlavní rozhodčí potrestal naopak hosty menším trestem. Při přesilovce jsme v útočném pásmu nejprve ztratili puk a soupeř ujížděl sám na branku, Zollpriestera ale nepřekonal. Po několika dalších chybách se nakonec podařilo hostům ujmout se vedení ve vlastním oslabení, Hynek Grünwald přidal čtvrtou branku Blanska – 3:4. V závěru utkání jsme ještě vyzkoušeli hru bez brankáře. Dvě vteřiny před koncem zpečetil vítězství Blanska pátým gólem do prázdné branky Tomáš Müller.

Soupeře z Blanska se nepodařilo porazit ani podruhé v sezóně. Jelikož se s každým hraje třikrát, další pokus budeme mít v lednu v rámci 20. kola na ledě soupeře. O vítězi rozhodla třetí třetina, kterou Blansko ovládlo, stejně jako Prostějov, 0:4. Další utkání odehrajeme v sobotu 18. listopadu od 17:00 v Boskovicích.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
„V první třetině hrajeme pět oslabení. Trvalo nám, než jsme se dostali do zápasu. Ve druhé třetině jsme zlepšili výkon. Do poslední části jdeme s náskokem 3:1. Nepochopitelně přestaneme hrát svoji hru, neproměníme šance. Opět se necháme zbytečně vylučovat, soupeř toho využije a otáčí zápas. Dnes jsme Blansku darovali tři body.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. Dynamiters Blansko HK 3:5 (0:0, 3:1, 0:4)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) — Rusňák, Kukuliš, Stuchlík M., Man, Vaněk, Andrýsek, Zalubil L. — Rauš, Zalubil J., Flora Pa., Juračka, Mika, Fuga, Hlůšek, Flora Pe., Stránský, Galuška V., Galuška L.

Sestava BLA: Šenk (Sedlák) — Pilát, Antoňů M., Němec, Rašovský, Sedláček, Verner — Šmahel, Müller, Malý, Antoňů T., Antal, Jílek, Grünwald, Kuběna, Král

Branky a nahrávky: 25. Galuška V. (Vaněk), 33. Stránský (Flora Pa.), 36. Juračka (Flora Pe.) – 29. Kuběna (Malý, Šmahel), 44. Müller (Grünwald, Antal), 54. Antoňů (Müller, Němec), 59. Grünwald (Müller), 60. Müller (Malý, Grünwald)

Vyloučení: 8:6