Ve druhém kole krajské ligy se nedařilo, body zůstávají v Blansku

Časté vylučování a mizerná střelba. Ve druhém kole krajské ligy muži těsně prohráli v Blansku 6:5. Ani přes dotahování v závěru se nepodařilo vývoj utkání otočit v prospěch Uherského Ostrohu.

www.hokejostroh.czSkóre utkání otevřel už v první minutě po chybě v obraně blanenský Tomáš Antoňů. V 9. minutě získali hosté první přesilovku 5/4 po nedovoleném bránění jednoho z ostrožských obránců. Početní výhodu využil Marek Antal a zvýšil náskok domácích na 2:0. O minutu později dostalo Blansko další šanci v přesilovce, ta zůstala nevyužitá. V 16. minutě hlavní rozhodčí poprvé potrestal i domácí tým. Pět vteřin po uplynutí trestu za Ostrožany skóroval Vít Mika – 2:1. Nicméně v 19. minutě jsme obdrželi další, tentokrát čtyřminutový, trest. Do konce první třetiny se oslabení podařilo ubránit.

Do druhé třetiny jsme vstupovali v oslabení, které přetrvávalo z konce úvodní části. Blanenskou přesilovku využil podruhé v zápase Marek Antal a zvýšil znova na dvoubrankový náskok domácích – 1:3. V 31. minutě se podařilo snížit rozdíl Pavlu Florovi. V 32. minutě však přišla rychlá odpověď Blanska. Marek Antal zakončil třetím gólem svůj hattrick – 4:2. V 33. minutě se prosadil opět náš druhý útok, Marek Rauš snížil na 4:3.

www.hokejostroh.czDo závěrečné části jsme vstoupili s odhodláním změnit vývoj utkání. V 45. minutě se prosadil František Fuga a svou skvělou trefou vyrovnal stav utkání – 4:4. V 52. minutě se ale domácí znova ujali vedení po druhém gólu Tomáše Antoňů – 5:4. V 56. minutě znova vyrovnal Filip Stránský – 5:5. Ve stejné minutě však soupeř vrátil šestým gólem vedení na stranu Blanska – 6:5. Do konce zbývalo stále dost času, bohužel jsme znova dvakrát faulovali a navíc obdrželi další dvouminutový trest za nesportovní chování. Poslední dvě minuty jsme tak dohrávali ve třech hráčích. V závěru jsme ještě vyzkoušeli hru bez brankáře ve čtyřech, bezúspěšně.

Ve druhém kole krajské ligy se nám vůbec nedařilo. Celkový počet střel na branku byl v poměru 48:18 pro Blansko. Skvělé zákroky předváděl v utkání Jakub Zollpriester, který tým několikrát podržel. Z utkání se poučíme a srdečně zveme na třetí kolo krajské ligy, ve kterém se střetneme s Boskovicemi. Utkání se odehraje ve čtvrtek 28. září od 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Roman Uhříček):
"Dnes jsme neměli dobrý den. V první minutě jsme darovali soupeři gól po chybě naší obrany. Blansko hrálo doma důrazně. I přesto jsme čtyři minuty před koncem srovnali na 5:5. Ale v následujícím střídání jsme kvůli další chybě zbytečně inkasovali. Poslední čtyři minuty, kdy jsme mohli s výsledkem ještě něco dělat, jsme hráli oslabení ve třech. Celkem jsme hráli v oslabeni 18 minut, soupeř dvě. Upřímně s tímto ukazatelem se venku těžko vyhrává. Těsná prohra a rozhodující branka těsně před koncem moc mrzí, ale dnes jsme udělali moc chyb a zřejmě jsme si nezasloužili vyhrát."

Dynamiters Blansko HK vs. HOKEJ Uherský Ostroh 6:5 (2:1, 2:2, 2:2)

Sestava UO: Zollpriester (Holý) - Zalubil L., Vaněk, Stuchlík M., Mikulec, Rusňák, Kukuliš, Man - Červenka, Zalubil J., Mika, Rauš, Flora Pa., Stránský, Galuška V., Juračka, Hlůšek, Flora Pe., Fuga, Polehňa

Sestava BLA: Šenk (Sedlák) — Sedláček, Verner, Hussein, Němec, Antoňů M., Fojt, Rašovský - Müller, Král, Šmahel, Kuběna, Grünwald, Jílek, Antal, Majola, Antoňů T., Staně

Branky a nahrávky: 1. Antoňů (Müller, Grünwald), 10. Antal (Král, Fojt), 23. Antal (Jílek), 32. Antal (Král, Jílek), 52. Antoňů (Müller, Grünwald) – 18. Mika (Zalubil J., Červenka), 31. Flora Pa. (Rauš), 33. Rauš (Stránský, Flora Pa.), 45. Fuga (Rusňák), 56. Stránský (Rauš)

Vyloučení: 1:9