Čtvrtfinále je u konce, Ostrožané ve dvou zápasech vyřadili Brumov

Muži odehráli v pátek druhé čtvrtfinálové utkání v Brumově-Bylnici. Zápas nabídl tři ostrožské góly v oslabení. Z Valašska vezeme za vítězství 3:6 druhý bod a postupujeme do semifinále.

www.hokejostroh.czSkóre druhého čtvrtfinále otevřel v 5. minutě při první přesilovce obránce Michal Stuchlík. Ten se ocitl úplně sám před domácím Čadou, kde si počkal na přihrávku Kuby Zalubila zpoza branky – 0:1. Následovala přesilovka domácích, ta ale zůstala nevyužitá.

Ve 23. minutě zajistil dvoubrankový náskok Vít Mika, když tečoval střelu Lukáše Zalubila od modré – 0:2. V 26. minutě viděli hlavní rozhodčí další ostrožský faul. Domácí získali početní výhodu, nicméně místo brumovského tlaku se podařilo Petru Florovi zvýšit ve vlastním oslabení náskok na 3:0, když našel v protiútoku místo pod Čadovou lapačkou. V 34. minutě jsme se dostali znova do oslabení. Jedenáct vteřin po jeho skončení dokonce podruhé. Čtyřminutovou přesilovku soupeře jsme dokázali ubránit. Po druhé třetině 0:3.

www.hokejostroh.czV 48. minutě využil početní výhodu Erik Juračka, když tečoval bekhendovou střelu Marka Rauše – 0:4. O minutu později nabídli domácí svým faulem další přesilovku, o tu jsme se ale připravili vlastním nedovoleným zákrokem. Více místa na hřišti využil soupeř při hře 4/4. Lukáš Lysák za Brumov poprvé v zápase skóroval – 1:4. V 56. minutě mírně zdramatizoval vývoj utkání taky Roman Nesrsta, snížil na 2:4. V 57. minutě navíc získali domácí další přesilovku. Opakovala se situace z druhé třetiny. Martin Červenka ujel s Kubou Zalubilem a v oslabení přidal další gól – 2:5. V 59. minutě se ale znova vylučuje a domácí se ocitli v početní výhodě 5/3.  Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny zažádali o oddechový čas. Z týmové porady vzešlo odvolání brankáře a hra 6/3. Přesilovku následně využil kapitán domácích Jakub Vaněk – 3:5. Zbývající část závěrečné oslabení se podařilo ubránit. Devět vteřin před sirénou ještě stihl zakončil do prázdné branky Jakub Zalubil – 3:6.

Postupujeme do semifinále, naším soupeřem bude HK Kroměříž. Srdečně vás zveme na první semifinálové utkání, které proběhne ve středu od 18:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Odvetný zápas je na programu v pátek od 18:00 v Kroměříži.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
"Za normálních okolností by někdo řekl, že postoupit přes Brumov byla povinnost, ale ten, kdo dlouhodobě sleduje náš tým, ví, že se s Brumovem často trapíme a několikrát nás dokázal i porazit. Poslední dva vzájemné zápasy v základní části byly důkazem a varováním, že příště musíme něco změnit. Už tři týdny před play-off jsme se vyloženě připravovali na Brumov. Tak nějak jsme ho očekávali. Změnili jsme systém hry v útočném pásmu a snažili se být více agresivní a ofenzivní než jindy. Vše se ladilo od zápasu s Uherským Brodem na první kolo play-off, přes které jsme prostě museli přejít. I když byl první zápas vyloženě z obou stran více bojovný, než hokejový, tak hlavně zápas v Brumově ukázal, že jsme udělali správně a změna byla vidět od prvního střídání. Dá se říct, že do 50. minuty jsme měli zápas úplně pod kontrolou a jen s vidinou, "že se nemůže nic už stát", jsme v závěru polevili a divákům tak z klidného zápasu udělali trochu drama. V každém případě musíme kluky pochválit za bojovnost, nasazení a většinou dodržování nastavené změny vyloženě na tuto sérii. Teď si kluci odpočinou, někteří doléčí drobná zranění a nemoci. Na Kroměříž bychom měli být v plné sestavě a připraveni bojovat o další postup do finále."

HC Brumov-Bylnice vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:6 (0:1, 0:2, 3:3)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, V. Galuška, Červenka, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Fuga, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BB: Čada (Kučera) — Krůžela, M. Lysák, Strnka, Vaněk — Častulík, Urban, Novosad, Bublák, L. Lysák, Sopek, Tulpa, Macháč, Nesrsta

Branky a nahrávky: 50. Lysák L. (Lysák M., Vaněk), 56. Nesrsta (Macháč), 59. Vaněk – 5. Stuchlík M. (Zalubil J., Mika), 23. Mika (Stuchlík, Zalubil L.), 27. Flora Pe. (Juračka), 48. Juračka (Rauš, Flora Pa.), 57. Červenka (Zalubil J., Zalubil L.), 60. Zalubil J. (Stuchlík M.)

Vyloučení: 5:9