První čtvrtfinálový bod zůstává v Ostrohu, odveta v pátek v Brumově-Bylnici

Ostrožané ve středu zvítězili v prvním čtvrtfinálovém utkání krajské ligy. Cenný bod zůstává po porážce Brumova v Uherském Ostrohu. Muži zvítězili 3:2. Odvetný zápas se odehraje v pátek v Brumově-Bylnici.

FOTO: Slovácký deníkPrvní čtvrtfinálový duel byl zahájen chybným střídáním domácích. Už ve 2. minutě si tak hosté zahráli první přesilovku. Oslabení se podařilo ubránit. V 11. minutě se poprvé dostal do oslabení i Brumov. O třicet vteřin později hosté faulovali znova a Ostrožané získali početní výhodu 5/3. Ani tato šance otevřít skóre nebyla využita. Naopak necelou minutu po skončení brumovského oslabení se hosté ujali vedení po trefě Radima Bubláka – 0:1.

V úvodu druhé třetiny se opakovala podobná přesilovková situace. Hosté byli znova v oslabení ve třech hráčích. Tentokrát výhodu 5/3 využil Filip Stránský. Ve 23. minutě srovnal stav utkání na 1:1. V 31. minutě vyfasoval soupeř pětiminutový trest a trest do konce utkání za velmi nesportovní chování útočníka Jiřího Macháče, který inicioval bitku a i po přerušení hlavním rozhodčím, ve chvíli, kdy oba hráči leželi na zemi, v ní pokračoval nesmyslně ještě s větší intenzitou. V 37. minutě přidal svůj druhý gól v utkání Filip Stránský – 2:1. Skvělým výkonem se předvedl taky brankář Ondra Dolíška, když svými zákroky celý tým několikrát podržel.

V 51. minutě se brumovskému kapitánovi Vaňkovi při přesilovce podařilo srovnat na 2:2 trefou od modré. Nicméně v 55. minutě zajistil vítězný gól a obrovskou radost všech diváků Vít Mika – 3:2. V poslední minutě utkání si hosté vzali oddechový čas a zkusili power-play bez brankáře. Tentokrát se ale srovnání v čase 59:59 (při utkání s Brumovem 17.11.) nekonalo a můžeme slavit první bod ve čtvrtfinálové sérii.

FOTO: Slovácký deníkOdvetné druhé čtvrtfinále proběhne v pátek od 18:15 v Brumově-Bylnici. Budeme moc rádi, když nás přijedete podpořit a pomůžete nám získat i důležitý druhý bod.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA:
Po ukončení série.

Článek, foto, vieo ve Slováckém deníku naleznete zde

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Brumov-Bylnice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Stránský, Hlůšek, Pa. Flora, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BB: Čada (Kučera) — Krůžela, M. Lysák, Strnka, Vaněk — Janíček, Častulík, Urban, Novosad, Bublák, L. Lysák, Sopek, Tulpa, Macháč, Nesrsta

Branky a nahrávky: 23. Stránský (Galuška L.), 37. Stránský (Flora Pa., Rauš), 55. Mika (Zalubil L., Červenka) – 14. Bublák (Vaněk), 51. Vaněk (Lysák M., Lysák L.)

Vyloučení: 4:5 (+ 5 min. + OK – BB)