V posledním kole základní části muži nestačili na Techniku, ve středu startuje play-off

V neděli odehráli muži poslední kolo základní části krajské ligy. Ze zápasu, ve kterém o nic nešlo (oba týmy jistá pozice před play-off), odešla jako vítěz brněnská Technika s výsledkem 4:8. Ve středu začíná čtvrtfinále.

www.hokejostroh.czO první a druhé pozici po základní části bylo rozhodnuto už ve 21. kole, v zápase téměř o nic nešlo. Do posledního utkání před vyřazovací částí navíc Ostrožané vstupovali bez několika hráčů (Martin Červenka, Lukáš Zalubil, Štěpán Vaněk a Vilém Galuška). Skóre otevřeli hosté už 30 vteřin po startu utkání. Petr Jurča, vítěz kanadského bodování základní části, poprvé překonal brankáře Ondru Dolíšku – 0:1. Ve stejné minutě Technika získala výhodu za první ostrožský faul. Přesilovku využil ve 2. minutě Jiří Svatuška – 0:2. Ve 14. minutě zvýšil na tříbrankový náskok zkušený Karel Benýšek – 0:3. Necelou minutu po brněnském góle přišla konečně domácí odpověď. V 15. minutě se trefil Filip Stránský a snížil na 1:3.

Ve 24. minutě hosté poprvé faulovali. Početní výhodu se ale nepodařilo využít. V 31. minutě hosté zvýšili náskok na 1:4 po góle Pavla Tomaníka. O minutu později oslavil druhou trefu v utkání brněnský Jiří Svatuška – 1:5. V 33. minutě zakončil skvělou akci Erik Juračka po přihrávce Víta Miky – 2:5. V 40. minutě hosté využili další ostrožské oslabení. Petr Jurča zvýšil na 2:6. Nicméně v samotném závěru druhé třetiny viděl hlavní rozhodčí nedovolený zákrok Brna, třetí třetinu tak hosté zahájili dvouminutovým oslabením.

Druhá ostrožská přesilovka nezůstala nevyužitá. Tři vteřiny před jejím koncem skóroval podruhé Filip Stránský – 3:6. V 51. minutě zakončil Petr Jurča svůj hattrick, když dostal puk za brankovou čáru potřetí – 3:7. Nepříznivý brankový rozdíl zmírnil ještě v 56. minutě Vít Mika – 4:7. V 59. minutě přidal poslední gól utkání Daniel Hledík a potvrdil vysokou porážku – 4:8.

Děkujeme všem fanouškům za velkou podporu v utkání. Srdečně zveme na 1. čtvrtfinále play-off proti Brumovu-Bylnici, které proběhne na zimním stadionu v Uherském Ostrohu ve středu 22. února od 18:00. Odveta následuje v pátek 24. února na půdě soupeře.

OHLAS HLAVNÍHO TRENÉRA (Ivan Klauda):
„Samozřejmě nás mrzí, že jsme s Brnem prohráli, ale tento zápas pro nás nebyl důležitý. Co bylo, bylo… Základní část je za námi, skončili jsme na krásném druhém místě, ale teď se díváme pouze na středu. Ten správný hokej začíná až teď. V prvním kole máme pro nás nepříjemného soupeře, který nás dokázal v sezóně dvakrát překvapit! Teď se to nesmí a nebude opakovat. Přijďte nám fandit, přijďte nám pomoct, Brumov pro nás není lehký soupeř. Všichni chceme finále a uděláme pro to maximum!“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. TECHNIKA HOCKEY Brno 4:8 (1:3, 1:3, 2:2)

Sestava UO: Dolíška (Holý) — Andrýsek, Man, L. Stuchlík, Rauš, M. Stuchlík, Kukuliš, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Stránský, Fuga, Pa. Flora, Hlůšek, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BRNO: Skoupý (Alexa) — Kubica, Sedláček, Dufek, Fojt, Úlehla — Boček, Hledík, Benýšek, Hroudný, Štrauch, Jurča, Mokrohajský, Svatuška, Tomaník, Račický

Branky a nahrávky: 15. Stránský (Galuška L.), 33. Juračka (Mika, Rusňák), 42. Stránský (Flora Pa., Rauš), 56. Mika (Stránský, Stuchlík M.) – 1. Jurča (Benýšek, Hroudný), 2. Svatuška (Račický, Štrauch), 14. Benýšek (Sedláček, Jurča), 30. Tomaník (Hledík, Kubica), 32. Svatuška (Račický, Štrauch), 40. Jurča (Dufek, Benýšek), 51. Jurča (Dufek, Fojt), 59. Hledík (Mokrohajský, Tomaník)

Vyloučení: 5:4