Boskovice odjížděly z Uherského Ostrohu s vysokou porážkou, asistenci si připsal i brankář Šurý

V 8. kole Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína jsme nastoupili v domácím prostředí proti předposledním Boskovicím. Nepodcenění a dvouciferný výsledek nás posunul opět do čela tabulky. Soupeř odjížděl s vysokou porážkou 12:2.

FOTO: Slovácký deníkBoskovice jsou sice na předposledním místě tabulky, nesmíme ale zapomenout na nedávnou výhru proti Kroměříži. Proto bylo důležité soupeře nepodcenit. Otevření skóre se ale přece jenom překvapivě ujali hosté, když ve třetí minutě první a na dlouhou dobu poslední branku Boskovic vsítil Michael Schejbal – 0:1. Následně získali hosté další šance v podobě dvou přesilovek 5/4. Hned minutu po ukončení oslabení se postaral Pavel Flora o vyrovnání 1:1. V 13. minutě začíná rozjíždět svou „lední show“ Lukáš Zalubil a po jeho první brance se vedení obrací na ostrožskou stranu. Po první třetině 2:1.

Ve 24. minutě se nabírá na obrátkách nekompromisní domácí brankostroj. Petr Flora zvýšil na 3:1, na brance se podíleli asistencí Erik Juračka a nečekaně taky brankář Michal Šurý, který si připsal první bod v sezóně. Teď už můžeme čekat jen na jeho vstřelenou branku. Necelou minutu po třetí trefě se divákům představil taky Martin Červenka, nově zvolený kapitán týmu – 4:1. V 29. minutě hosté faulovali a dali tak další šanci k navýšení skóre. Přichází další dvě slepené branky, které od sebe dělilo pouhých 16 vteřin. V přesilovce trefil pátou branku Lukáš Zalubil – 5:1. Hned po střídání se přihlásila o slovo druhá lajna a Lumír Galuška přidal šestý gól. Po druhé třetině 6:1.

V poslední minutě druhé třetiny se hosté dostali do oslabení. Část trestu se přesunul do závěrečné části, přesilovku se ale nikomu nepodařilo využít. Následně 19 vteřin po siréně skóruje Vít Mika 7:1. Ve 47. minutě se podruhé v zápase trefuje Martin Červenka – 8:1. Po osmé brance došlo ke střídání brankářů a do branky se letos poprvé v mistrovském utkání podíval Martin Peprník. V 50. minutě si připsal první branku v sezóně František Fuga, který po asistenci Ondřeje Polehni zvýšil na 9:1. V 52. minutě přidal dělovku od modré Lukáš Zalubil a odevzdanému soupeři zasadil další ránu – 10:1. Desátým gólem si připsal hattrick a v zápase zaznamenal ještě další dvě asistence. Jedenáctou branku přidal o 30 vteřin později Kuba Zalubil a závěrečnou dvanáctou potom v 58. minutě Filip Stránský. Ve stejné minutě ještě upravuje nevýznamně skóre boskovický Dan Píchal. Konečný stav utkání 12:2.

Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH v sobotu 12. listopadu od 17:00 v břeclavské Fosfa aréně. Přijeďte nás podpořit!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Včera to bylo jednoznačně povinné vítězství. První třetinu jsme si ještě mysleli, že to nějak pujde samo. Pak jsme udělali změny v obraně, prohodili jsme obránce, a nakonec to vyšlo. Zatím jsme spokojení s tím, jak se sezóna vyvíjí, ale uvidíme, co předvede Technika. Až v tom zápase se ukáže, jak na tom jsme.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Boskovice (2:1, 4:0, 6:1)

Sestava UO: M. Šurý (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Žabčík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, M. Rauš, Stránský, Pa. Flora, Polehňa, Mika, Juračka, Pe. Flora

Sestava BOS: Vydržel (Külzer) — Bílý, Pokorný, Holemý, Oujeský, Orsech — Bednář, Václavík, Novotný, Píchal, Šebek, Schejbal, Mikeš, Pelikán, Kvasnička

Branky a nahrávky: 9. Flora Pa. (Galuška L., Man), 13. Zalubil L. (Červenka), 24. Flora Pe. (Juračka, Šurý), 25. Červenka (Zalubil J.), 31. Zalubil L. (Mika, Zalubil J.), 31. Galuška (Flora Pa.), 41. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 47. Červenka (Mika), 50. Fuga (Polehňa, Zalubil L.), 52. Zalubil L. (Fuga, Rusňák), 53. Zalubil J. (Červenka, Mika), 58. Stránský (Galuška L.) – 3. Schejbal (Šebek), 58. Píchal (Pelikán, Šebek)

Vyloučení: 3:2