Ve slováckém derby jsme potvrdili roli favorita, s Radkem Kučerou a Alešem Nevídalem jsme se loučili vítězně

Netradičně v pátek nastupovali muži v 6. kole krajské ligy proti Uherskému Hradišti. Utkání bylo taky posledním startem v kariéře pro obránce Radka Kučeru a Aleše Nevídala. Hosté odjížděli s porážkou 5:0.

FOTO: Slovácký deníkHned na začátku utkání jsme se rozloučili s obránci Alešem Nevídalem a Radkem Kučerou, kteří v pátek naposled v kariéře nastoupili za HOKEJ Uherský Ostroh. Z rukou předsedy klubu, Rostislava Polehni, obdrželi mimo jiné dres podepsaný od všech hráčů. Po velkém potlesku tribuny bylo vhozeno úvodní buly a tradiční slovácké derby mohlo začít. Ve 3. minutě přišel první trest hostů. Deset vteřin před koncem přesilovky vystřelil od modré Lukáš Zalubil, puk se odrazil od bránícího hráče vpravo, tam už byl nachystaný Kuba Zalubil a zakončoval do poloodkryté branky – 1:0. V 10. minutě přidává první útok druhou branku, tentokrát při hře 5/5. Kuba Zalubil zvýšil na 2:0.

FOTO: Slovácký deníkDo druhé třetiny jsme vstupovali s dvoubrankovým vedením. V 27. minutě si přidal gól taky Vít Mika s asistencí od Štěpána Vaňka, který mimochodem v předzápasovém rozhovoru předpověděl nulu na kontě „Šurdy“. O 30 vteřin později se probouzí i naše druhá lajna, Filip Stránský zvýšil na 4:0. Během druhé třetiny se podařilo hostům několikrát ohrozit naši branku, jednou jsme dokonce slyšeli zvuk tyčky. Skvěle chytající Šurý ale nic nepodcenil a po druhé třetině držíme čtyřbrankový náskok.

V úvodu závěrečné části potrestal hosty hlavní rozhodčí menším trestem. Přesilovku jsme nedokázali využít. V 55. minutě přichází další hradišťský faul, o minutu později následuje další podrážení a přesilovka 5/3. Většinu času jsme se drželi puk v útočném pásmu, branka ale padla až při hře 5/4, když se podařilo vsítit Filipu Stránskému – 5:0. Zpestřením pro diváky byla taky závěrečná bitka Pavla Flory a Jiřího Formana. Vítězstvím jsme získali další tři body do tabulky a brankář Michal Šurý má v letošní sezóně první nulu.

Následující víkend má HOKEJ OSTROH volný. Další utkání odehrajeme až v pátek 4. 11. od 18:00 na domácím ledě proti novému týmu Boskovic.

Ohlas trenéra (Ivan Klauda):

FOTO: Slovácký deník„Věděli jsme, že derby bude těžké. Soupeř kousal, zápas ale rozhodla zkušenost našich hráčů, kteří umí dát gól. Hostující brankář sice chytal slušně, ale náš gólman byl lepší. Ono se strašně těžko hraje, když se v zápase loučíme se dvěma kluky, kteří u nás dlouhodobě působili a jednoho z nich jsme dokonce ještě zařadili do sestavy, přitom nebyl vůbec na trávníku. Navíc jsme nastoupili proti soupeři, který v posledních dvou zápasech dostal nasypáno. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo. V naší hře bylo i podcenění. Bohužel jsme se přizpůsobili soupeři a náš výkon byl špatný.“

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Uherské Hradiště 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Sestava UO: Šurý (Peprník) — Andrýsek, Zalubil, Man, Vaněk, R. Kučera, Fuga, Nevídal, Rusňák, L. Stuchlík — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Stránský, Pa. Flora, Mika, Juračka, Pe. Flora, Polehňa

Sestava UH: Kašpárek (Jakubčík) — Řezníček, Mrázek, Beneš, Fridrich, Mišťúrik, Lašák, Skřivánek — Pavlůsek, Forman, Němec, Burša, Pavlůsek, Nohál, Witoš, Jurča, Löbl, Kršjak

Branky a nahrávky: 5. Zalubil J. (Červenka), 10. Zalubil J. (Červenka, Mika), 27. Mika (Vaněk), 27. Stránský (Flora, Zalubil L.), 57. Stránský (Galuška)

Vyloučení: 5:6