V Kroměříži jsme zvítězili i podruhé v sezóně, tentokrát ale v základní hrací době

Páté kolo nás po dvou týdnech zavedlo zpět do Kroměříže. Dobře rozehrané utkání se po individuálních chybách hráčů zdramatizovalo. Vítězství jsme si ale vzít nenechali a na Hané vítězíme 5:6.

www.hokejostroh.czOtevřít skóre se podařilo v Kroměříži ve 12. minutě. První gól si v letošní sezóně vstřelil Petr Flora, který se ocitl ve správný čas na správném místě, a poslal tak Ostroh do vedení – 0:1. Čtyři vteřiny před zazněním sirény nastřelil puk na branku Martin Červenka, o zakončení se postaral Jakub Zalubil, když puk doklepl za záda domácí brankáře Fajgla. První třetinu jsme odehráli bez jediného trestu a držíme vedení 0:2.

Hanáci se ozvali poprvé až ve 25. minutě při hře 4/4. Adam Hradil snížil na 1:2. Ostrožská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Následují dvě slepené branky, když o dvě minuty později úřaduje druhá lajna a Filip Stránský nám vrací dvoubrankový náskok. Vít Mika přidává v 28. minutě třetí branku po přihrávce Lukáše Zalubila – 1:4. V 37. minutě Kroměříž po akci Podešvy opět snižuje brankový rozdíl – 2:4. Ve 40. minutě dáváme domácím další šanci, když jdeme do oslabení za podrážení po chybě jednoho z obránců.

Naši chybu potrestal minutu po startu třetí třetiny Martin Vávra a snižuje v přesilovce na 3:4. Za 50 vteřin se trefuje podruhé v zápase kroměřížský Jiří Podešva a vyrovnává stav utkání – 4:4. Po dramatických chvílích jsme zažádali o oddechový čas. Ten naštěstí tažení domácích zastavil. V 56. minutě předvedl na ledě Kuba Zalubil brilantní sólo, a ještě nabídl skvělou přihrávku Víťovi Mikovi, který zakončoval téměř do odkryté branky – 4:5. Tento moment považujeme za rozhodující a Kubu Zalubila můžeme vyhlásit jednoznačně hráčem utkání. V polovině poslední minuty zápasu přidal šestý gól do prázdné branky Jakub Zalubil - 4:6. Domácí Jiří Jergl ještě upravil pět vteřin před koncem celkový stav na 5:6.

Po pěti odehraných kolech vedeme tabulku krajské ligy se 14 body. Další utkání odehraje HOKEJ OSTROH v pátek 21. 10. od 18:00 na domácím ledě proti Uherskému Hradišti. Přijďte nás podpořit v tradičním slováckém derby!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda):

„Dobře rozehrané utkání, které máme jasně pod kontrolou a vedeme 4:1, jsme nechali lehkovážně zdramatizovat. Zbytečné podceněním herní situace na útočné modré a následný odjezd na 4:2, tuto situaci podcenili hned tři hráči včetně brankáře. A závěr druhé třetiny, kdy máme jasný puk na hokejce, do konce třetiny zbývají vteřiny a náš obránce místo toho, aby puk poslal do středního pásma, tak se s ním chce vrátit zpět za branku, to mu ale nevyjde. Navíc udělá zbytečný faul a do třetí třetiny dáváme Kroměříži naději v podobě přesilovky. Tu soupeř využil a dotáhl na 3:4. Vzápětí dala Kroměříž ještě srovnávací branku na 4:4. Naštěstí oddechový čas zastavil krátkodobý kroměřížský tlak. Postupně jsme zase přebrali kontrolu nad zápasem.  Zaslouženě jsme vyhráli, nicméně zbytečně jsme si dělali problémy… Na tom musíme stále pracovat. Postupně se zlepšujeme, ale stále to ještě není ono. Musíme poctivě trénovat. Až odehrajeme polovinu základní části si můžeme říct, zda jdeme správnou cestou a jak na tom opravdu jsme.“

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 5:6 (0:2, 2:2, 3:2)

Sestava UO: Šurý (Peprník) — Andrýsek, L. Zalubil, Man, Vaněk, L. Stuchlík, Fuga, Rusňák — J. Zalubil, L. Galuška, Červenka, Rauš, Stránský, Pa. Flora, Mika, Juračka, Pe. Flora, M. Kučera

Sestava KM: Fajgl (Pražan) — Vávra, Šťastný, Zeman, Holík, Opravil, Nesrsta, Jergl — Laciga, Jelínek, Morev, Zavřel, Hubík, Hradil, Lavička, Podešva, Světlík

Branky a nahrávky: 25. Hradil (Laciga), 38. Podešva (Nesrsta), 42. Vávra (Holík, Zavřel), 43. Podešva, 60. Jergl (Hradil, Holík) – 12. Flora Pe. (Stuchlík L.), 20. Zalubil J. (Červenka, Galuška), 27. Stránský (Flora Pa., Man), 28. Mika (Zalubil L.), 56. Mika (Zalubil J.), 60. Zalubil J.

Vyloučení: 5:6