Uherský Ostroh v semifinále skončil, příští týden se pustíme do bojů o bronz

Ostrožané prohráli ve 4. semifinálovém utkání, které přilákalo přes 800 diváků, s Kroměříží 3:0. Hanáci postupují po konečném stavu série 1:3. Pro nás myšlenky na finále končí, příští víkend zabojujeme o bronz proti Boskovicím.

www.hokejostroh.czÚvodní část zápasu se hrál vyrovnaný hokej. První třetinu jsme odehráli bez trestu, naopak soupeř v 10. minutě fauloval, získali jsme první přesilovku. V 15. minutě domácí vyhodili puk z obranného pásma do hlediště a přišlo další vyloučení. Ani jednu výhodu jsme nevyužili. Po první třetině byl stav v Kroměříži stejný jako na začátku – 0:0.

www.hokejostroh.czDruhá třetina nabídla několik velkých šancí na obou stranách a rychlejší hru. Šťastnější byli domácí a dvě minuty po úvodní siréně otevřeli skóre po brance Světlíka – 1:0. V 36. minutě přidal při přesilovce 5/4 druhou branku Jergl a zvedl tak náskok Hanáků na 2:0. Prostřední část už nic zásadního nepřinesla. Do kabin se odcházelo za nepříznivého stavu.

Do třetí třetiny jsme vstupovali s nadějí na obrat… Když dal dvě branky za třetinu soupeř, mohli bychom dát i my. Bohužel přišel v 43. minutě menší trest a o minutu později další. Domácí tak měli možnost potvrdit svůj náskok další brankou při přesilovce 5/3. Oslabení se podařilo skvěle ubránit a mohli jsme pokračovat ve snažení skóre vyrovnat. V 47. minutě přišel další trest. Početní nevýhodu jsme sice ubránili, ale 10 vteřin po skoku našeho pátého hráče na led dokázal kroměřížský Laciga nečekaně doťuknout puk po přihrávce Blinky do branky – 3:0. Teď už moc času nezbývalo… Všichni ale bojovali až do samého konce. Kuba Zalubil se dokonce po úniku ocitl v situaci, kdy jel na Fajgla úplně sám, neproměnil. V závěrečných minutách už mohlo propuknout obrovské nadšení domácích fanoušků a radostné oslavy postupu do finále.

www.hokejostroh.czChtěli bychom poděkovat všem fanouškům, kteří si našli cestu do Kroměříže. Vážíme si Vaší podpory! A teď už hlavy vzhůru, sezónu ukončíme dvěma zápasy o 3. místo. Soupeřem bude tým SKMB Boskovice. Termíny zápasů jsou v jednání. Sledujte naše stránky, co nejdříve Vás budeme informovat.

AKTUALIZACE: 1. zápas o bronz - středa 9. 3. 2022, 18:00 - Boskovice
                            2. zápas o bronz - neděle 13. 3. 2022, 17:00 - Uherský Ostroh

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):

Odehráli jsme 4 těžká utkání ,kdy jsme bohužel jen jednou zvítězili. Mrzet nás může první zápas, kde jsme byli lepší, ale nepodařilo se nám ho dotáhnout do vítězného konce. Spousta šancí, nicméně dáme jen dvě branky. Střelba byla celkově naším největším problémem v sérii. Zatímco v soutěži se nám dařilo dávat spoustu branek, v této sérii, i když jsme si šance vypracovali, tak jsme je prostě nevyužili. Střelba a časté vylučování byl asi největší problém a důvod proč nejdeme dál. Bojovnost nejde vytknout nikomu, všichni jsme moc chtěli postoupit a kluci pro to udělali maximum. Bohužel se nám to nepodařilo a sportovně uznáváme, že byla Kroměříž nakonec lepším týmem a k postupu jí upřímně gratulujeme. Nám teď nezbývá nic jiného, než se pokusit ještě soustředit na boje o třetí místo a sezónu zakončit nakonec vítězně.

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Konečný stav série: HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 1:3 (2:3 pp.; 2:5; 3:2; 0:3)

Sestava UO: M. Šurý (V. Valúch) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, Pa. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: T. Fajgl (J. Strašák) — J. Osina, M. Vávra, R. Šťastný, K. Holík, T. Andrýsek, J. Jergl, K. Knápek — F. Laciga, P. Zavřel, D. Hubík, A. Hradil, J. Podešva, D. Matula, J. Matějka, L. Světlík, M. Blinka, O. Dufek, J. Morev, J. Jelínek

Branky a nahrávky: 22. Světlík (Matějka, Holík), 36. Jergl (Andrýsek, Hradil), 49. Laciga (Blinka, Vávra)

Vyloučení: 4:6

Rozhodčí: Marek Šiška, Michal Škrobák — Lukáš Goňa, Tomáš Kociňák