Třetí semifinále muži vyhráli, v pátek se série stěhuje do Kroměříže

Ostrožanům se v neděli podařilo ve třetím semifinále překazit kroměřížské tažení. V důležitém utkání, které vidělo 546 diváků, zvítězili 3:2. Semifinále pokračuje v pátek na ledě soupeře.

www.hokejostroh.czV první třetině jsme nabídli hostům hned tři přesilovky, ani jednu naštěstí neproměnili. Ve druhém oslabení za Šurdou dokonce zazvonila tyčka, ale na první branku se čekalo až do 19. minuty. Tak jako v předchozích dvou zápasech, skóre otevřel soupeř. Radost mezi hanácké fanoušky přinesl Ondřej Dufek 5 vteřin po skončení našeho třetího oslabení. Po první třetině stav 0:1.

V 28. minutě se podařilo Eriku Juračkovi při přečíslení 2 na 1 v souhře s Lukášem Zalubilem srovnat stav na 1:1. S 36. minutou ale přišla další šance pro hosty, když se dostali na půl minuty do přesilovky 5/3. Vše se opět podařilo ubránit a v 39. minutě přidal další branku Filip Stránský. Do kabin se odcházelo po druhé třetině za stavu 2:1.

Třetí třetina nabídla v 50. minutě vyrovnání na 2:2. O to se postaral při početní výhodě 5/4 hostující Jergl. Velký tlak v kroměřížském obranném pásmu, kdy soupeř nedokázal vyhodit puk, zakončil v 56. minutě Filip Stránský svou druhou brankou v zápase a vrátil tak Ostrohu vedení – 3:2. Soupeř v posledních dvou minutách ještě odvolal brankáře a zkusil štěstí při hře 6 na 5. Ostrožané však vedení udrželi a vybojovali čtvrtý zápas.

Děkujeme divákům za podporu. Opět jste byli naším hnacím motorem! V pátek se semifinálová série přesouvá do Kroměříže, kde nastoupíme od 18:00. Přijeďte nás podpořit!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):
Zveřejníme po ukončení série.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 3:2 (0:1, 1:0, 1:1)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš, K. Man — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, Pa. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: T. Fajgl (J. Strašák) — J. Osina, M. Vávra, R. Šťastný, P. Zeman, K. Holík, T. Andrýsek, M. Nesrsta, J. Jergl — F. Laciga, P. Zavřel, D. Hubík, A. Hradil, J. Podešva, D. Matula, J. Matějka, L. Světlík, M. Blinka, O. Dufek, K. Knápek

Branky a nahrávky: 19. Dufek (Blinka, Laciga), 28. Juračka (Zalubil L.), 39. Stránský (Rauš D.), 49. Jergl (Světlík, Zeman), 56. Stránský (Rauš D., Flora Pa.)

Vyloučení: 8:5

Rozhodčí: Martin Maťašovský, Rudolf Volf — Tomáš Chramosta, Miroslav Olšar