Ostrožští muži potvrdili roli favorita v derby proti Uherskému Hradišti

Program 21. kola KLM Jižní Moravy a Zlína nabízel v neděli okresní slovácké derby. Na domácím ledě jsme přivítali Uherské Hradiště. Z ostrožského zimáku si hosté odvezli porážku 8:3.

www.hokejostroh.czHned v úvodu utkání se naskytla domácím možnost otevřít skóre v podobě přesilovky 5/3, když byli ve stejném čase vyloučeni dva hráči Uherského Hradiště. Dvouminutovou početní výhodu se ale nepodařilo využít, navíc jako by nakopla hostující tým. O naši první branku se postaral v 11. minutě Filip Stránský. Díky tomu, že se Uherskému Hradišti nepodařilo proměnit ani jednu ze tří přesilovek, zůstal stav až do konce první třetiny 1:0.

Kvůli trestu, který se přenesl z konce první třetiny, jsme začínali v početní výhodě. Přesilovka branku sice nepřinesla, ale o zlepšení nálady diváků se postaral hned o minutu později Kuba Zalubil, když navýšil náskok na dvě branky. Ve 27. minutě se podařilo hostům snížit na 2:1 po trefě Petra Burši. O dvě minuty později signalizoval hlavní rozhodčí další faul domácích a přicházela možnost vyrovnat stav. Tento scénář ale nedovolil Vít Mika, v oslabení se mu podařilo navýšit na 3:1. V 33. minutě vystřelil Oldřich Klauda na hradišťského brankáře, ten puk nemohl vidět po výborném stínění Petra Flory, a oslavil tak první branku v našem dresu. V 37. minutě hosté snížili a do kabin se odcházelo za stavu 4:2.

www.hokejostroh.czTřetí třetinu zahájil 21 vteřin po začátku Víťa Mika pátým gólem a upevnil naše vedení. V 46. minutě byli hosté potrestáni za nesportovní chování, výhodu využil Lumír Galuška, přidal šestou branku a v 51. minutě zakončil svůj hattrick Vít Mika. Za zápas si připsal celkem 4 kanadské body (3 branky + 1 asistence). Poprvé se v letošní sezóně trefil i Tomáš Andrýsek, když využil přesilovku v 55. minutě. K výhře přispíval od 56. minuty svými zákroky i Martin Peprník, který vystřídal „Šurdu“. Za zvuku tleskání spokojených fanoušků se dohrávala poslední minuta utkání, ale 13 vteřin před koncem ji zastavil ještě David Rauš, ten se snažil podražením zabránit brejkové pozici Filipa Nohála. Bylo nařízeno trestné střílení, které hosté poměnili a upravili skóre na konečných 8:3.

V neděli 6. 2. odehrají muži poslední domácí utkání základní části. Přijďte HOKEJ OSTROH podpořit v těžkém souboji proti SHKM Hodonín! Utkání prvního a druhého týmu tabulky startuje v 17:00.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO):

Odehráli jsme špatnou první, dobrou druhou a celkem povedenou třetí třetinu. Soupeř měl první třetinu mírnou převahu, kdy nám nepomohla ani přesilovka 5 na 3, která psychologicky pomohla více Hradišti. Napadali nás v obraném pásmu dvěma až třemi hráči a naši obránci měli kvůli tomu problémy s rozehrávkou. Nicméně se nám z ojedinělé šance podařilo dát krásný gól. I když jsme byli horší tým, první třetinu jsme vyhráli. Do 2. třetiny jsme šli už s vědomím, jak na nás chce soupeř hrát a přes přestávku se nám podařilo připravit. Druhá třetina už byla podstatně lepší. I rozehrávka se zlepšila a neudělat dvě zbytečné chyby, jedna taktická a druha z podcenění nebo nedůrazu, mohli jsme třetinu vyhrát 3:0. Třetí třetina už byla pod kontrolou a pro ostrožského diváka nejkrásnější. Soupeř už nenašel ani morální sílu vzdorovat, krásná akce střídala akci a zaslouženě jsme nakonec vyhráli. Přes vysoký výsledek 8:3 nesmíme vítězství přeceňovat, Hradišti chyběl nejlepší hráč Červenka, ten umí v každém zápase bodovat. Je potřeba stále poctivě pracovat a připravit se na Hodonín.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HC Uherské Hradiště 8:3 (1:0, 3:2, 4:1)

Sestava UO: M. Šurý, M. Peprník — T. Andrýsek, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš, Z. Žabčík — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, P. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, P. Flora, V. Mika

Sestava UH: M. Kašpárek (P. Jakubčík) — M. Řezníček, J. Lišaník, T. Beneš, T. Kojecký, R. Tischer, M. Škubal — D. Pavlůsek, J. Krátký, A. Větříšek, J. Forman, F. Petřík, T. Pavlůsek, F. Nohál, P. Kršjak, P. Jurča, P. Burša, T. Kristek, M. Halík

Branky a nahrávky: 11. Stránský (Vaněk, Galuška), 23. Zalubil J. (Mika), 27. Burša (Pavlůsek, Kojecký), 31. Mika (Zalubil J.), 33. Klauda O. (Flora Pe.), 37. Větříšek (Lišaník), 41. Mika (Zalubil J., Zalubil L.), 47. Galuška (Rauš D., Flora Pa.), 51. Mika (Zalubil L.), 55. Andrýsek (Stránský, Rauš D.), 60. Nohál

Vyloučení: 8:8 (+ TS za podražení – UO)

Rozhodčí: Michal Škrobák — Radek Jurčík, Libor Halás