V dohrávce nám Hanáci oplatili porážku, body zůstaly v Kroměříži

Ve středu odcestovali muži do Kroměříže k dohrávce 10. kola krajské ligy. Od druhé branky domácích se nám téměř nic nedařilo, soupeř toho využil k odplatě a nadělil nám vysokou porážku 7:1.

www.hokejostroh.czV první třetině mohli všichni diváci na kroměřížském stadionu pozorovat vyrovnaný hokej, šance se objevovaly na obou stranách, jenom zakončení pokulhávalo. Až v 16. minutě našli domácí recept na „Šurdu“ a ujali se vedení, které si drželi celý zápas. V poslední minutě si Hanáci nepohlídali střídání a dostali jsme se tak do první přesilovky. První třetina 1:0.

Zatím nebylo nic ztraceno, navíc stále běžela druhá minuta přesilovky. V té se nám ale nic nedařilo, domácí několikrát v klidu vyhodili z obranného pásma a dvacet vteřin po začátku 2. třetiny navíc v oslabení navyšují na 2:0. Tento moment můžeme považovat v utkání za zlomový a Kroměříž se stala jasně lepším týmem. V 33. a 34. minutě padly další dvě branky a druhá třetina končila velmi nepříznivým stavem 4:0.

www.hokejostroh.czTřetí část začala podobně jako ta druhá. Po 37. vteřinách se podařilo domácím přidat pátou branku a o minutu později šestou. Dál už se zápas dohrával jen z povinnosti. V 52. minutě se ocitl Lumír Galuška úplně sám před brankářem Fajglem a po přihrávce Filipa Stránského bekhendem přehodil rameno brankáře a upravil skóre na 6:1. Kroměřížská závěrečná odpověď přišla hned další minutu, kdy domácí přidali sedmou branku.

Další utkání odehrají muži v neděli v 17:00 na zimním stadionu v Uherském Ostrohu. Na programu bude okresní derby s Uherským Hradištěm. Přijďte Ostrožany podpořit v posledních kolech základní části!

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)

Celou první třetinu jsme hráli vyrovnaný hokej. Dokonce jsme měli i více vyložených šancí než soupeř a několikrát jsme se ocitli bez atakování před brankou Kroměříže. Bohužel nikdo tyto šance nevyužil, naopak jsme inkasovali po jednom zmatku v našem obraném pásmu, kdy si kluci snad dávali přednost, kdo si střílejícího vezme. Na začátku 2. třetiny nás paradoxně zlomila naše přesilovka, z které, po naší špatné kombinaci, těžil soupeř…  Od tohoto okamžiku byli hráči Kroměříže ve všem lepší a svým výkonem si výhru zasloužili.  Nešla nám rozehrávka z obranného pásma, přechod přes střední a o střelbě se ani nebavím. Špatně jsme i střídali, nějaká střídání protáhli, naopak jiní se díky tomu nedostali do tempa. Vyzkoušeli jsme za stavu 4:0 i změny v obranných řadách, chtěli hru oživit, vylepšit rozehrávku, malinko protočili útoky, ale tyto změny se dnes ukázaly jako velice špatná volba.  Nicméně nic hrozného se neděje, nevyšel nám všem jeden zápas. Kroměříž nám částečně vrátila naše poslední dvě výhry, ale i tak na vzájemné zápasy letos vedeme 2:1. Teď už zase myslíme dopředu a chceme se dobře připravit na Uherské Hradiště, kde jsme jasní favoriti a nebereme nic jiného než výhru.

HK Kroměříž vs. HOKEJ Uherský Ostroh 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, K. Man, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — L. Zalubil, J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, M. Kučera, Pa. Flora, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava KRO: T. Fajgl — J. Osina, M. Vávra, R. Šťastný, T. Andrýsek, K. Holík, M. Nesrsta, J. Jergl — F. Laciga, J. Morev, P. Zavřel, D. Lavička, D. Hubík, A. Hradil, J. Matějka, L. Světlík, M. Blinka, O. Dufek

Branky a nahrávky: 16. Dufek (Morev, Laciga), 21. Hradil (Zavřel), 33. Vávra (Hradil, Zavřel), 34. Světlík, 41. Zavřel (Hradil, Blinka), 42. Laciga (Morev), 52. Galuška (Stránský, Flora Pa.), 53. Matějka (Hubík, Fajgl)

Vyloučení: 5:6

Rozhodčí: František Held – Jakub Kučera, Marek Tichý