Z Uherského Brodu muži přivezli výhru za 3 body

Po domácí porážce 0:3 jsme měli Uherskému Brodu co vracet. Derby v 20. kole bylo ideální příležitostí. Naše plány se povedly a slavíme výhru 1:3!

www.hokejostroh.czPrvní třetina nabídla několik vyložených šancí. Za brodským brankářem Stojarem zazvonila už ve 3. minutě tyčka. Na druhé straně zase domácí „zvedají ruky“, když dostali puk po poměrně velkém tlaku do branky. Rozhodčí ale rozpažil kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti, gól tak nemohl platit. Od 9. do 17. minuty jsme hráli téměř celou dobu v oslabení. Je tedy pochopitelné, že ze hry víc těžili domácí, většinu brodských útoků jsme ale úspěšně odvrátili. Otevřít skóre se podařilo až při přesilovce v 17. minutě po střele Kubiše od modré, kterou tečoval Vaculín. První třetina tak skončila za stavu 1:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili se změněnou sestavou a srovnat se podařilo v 28. minutě třetímu útoku, kdy do branky doslova dotlačil puk Marek Rauš. V závěru druhé části jsme získali početní výhodu 5/4. Tu jsme využili a Lumír Galuška obrátil zápas v náš prospěch – 1:2.

Ve třetí třetině jsme měli velké šancí, dokonce výhodu 5/3, ale chybělo střelecké štěstí… Střely buď vychytal brodský brankář nebo letěly mimo branku. V 59. minutě domácí zažádali o oddechový čas a zkusili power play bez brankáře. Jak se později ukázalo, nebyl to nejšťastnější tah. Do odkryté branky poslal puk od poloviny hřiště Lumír Galuška a pojistil tak vydřenou výhru. Třetí třetina byla trochu ostřejší, nabídla celkem 8 menších trestů a 10 min. trest za nesportovní chování, ale to už k derby patří.

Skóre se zastavilo v poměru 1:3 pro HOKEJ OSTROH. Děkujeme všem, kteří nás přijeli podpořit a připomínali nám atmosféru domácích zápasů. Další utkání nás čeká ve středu 26. 1. od 18:00 v Kroměříži při dohrávce 10. kola.

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)

www.hokejostroh.czDo zápasu jsme šli s ohledem na nekompletní sestavu s opatrností a očekáváním, s čím na nás Brod vyjede... Potom co jsme se ocitli ze začátku utkání pod drtivým tlakem, tak jsme ihned museli reagovat a sestavu nuceně upravit... hru se nám pomalu v první třetině podařilo dostávat pod kontrolu, nicméně díky přesilovkám, byl Brod stále lepší. Naštěstí jsme první třetinu celkem ustáli a obdrželi pouze jednu branku, což nám dávalo naději. Do druhé třetiny jsme udělali výraznější změny v sestavě, museli obětovat dva hráče, aby si sestava a projev hry lépe sedl, což se nám ukázalo jako klíčové. Narychlo sestavený třetí útok nakonec splnil všechno, co se po něm chtělo, a navíc dal ještě vydřenou vyrovnávající branku, která nás dostala na pozitivní vlnu a tím se naše hra začala zlepšovat. Broďani se dostávali do hry pouze v přesilovkách, v kterých byli naštěstí nuloví... Zápas byl malinko ostřejší, asi i díky rozhodčímu, který některé zákroky přehlížel, naopak zase pískal na obou stranách fauly, které asi nebyly. Nicméně jsme rádi, že i v této provizorní sestavě jsme dokázali uhrát všechny body, a že se nám daří poslední zápasy plnit většinu povinností co si řekneme.  Díky všem hráčům za bojovnost, i těm co se nedostali do sestavy za týmovost, divákům za velkou podporu, teď už se musíme připravit na středu.

HC Spartak Uherský Brod vs. HOKEJ Uherský Ostroh 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Sestava UO: M. Šurý (M. Peprník) — T. Andrýsek, Š. Vaněk, R. Kučera, D. Rauš — J. Zalubil, L. Galuška, M. Rauš, F. Stránský, F. Fuga, Pa. Flora, M. Kučera, O. Klauda, A. Rusňák, E. Juračka, Pe. Flora

Sestava UB: L. Stojar (V. Švestka) — D. Buráň, R. Budil, M. Kubiš, J. Uhříček, M. Tomek — O. Macharáček, M. Bařinka, J. Mikulec, J. Kočica, R. Vaculín, J. Václavek, M. Šiller, P. Kotek, F. Stiksa

Branky a nahrávky: 17. Vaculín (Kubiš) – 28. Rauš M. (Rusňák), 39. Galuška L. (Flora Pa., Stránský), 60. Galuška L. (Stránský, Rauš D.)

Vyloučení: 7:9 (+ 10 min. – UB)

Rozhodčí: Jan Pavel — Michal Maša, Marek Tichý