Muži v neděli přerušili vítěznou šňůru Kroměříže

DSC 4961Kroměříži se v posledních kolech překvapivě dařilo. Za 4 zápasy dokázali Hanáci (proti Břeclavi, Hodonínu, Uh. Brodu a Uh. Hradišti) vstřelit 36 gólů a posunout se na 4. místo tabulky KLM. Ostrožané však doma nezaváhali a oslabenou Kroměříž porazili 5:1.

Zápas začal z obou stran velmi opatrně, díky naší dobré obraně se hosté k větším akcím nedostali. Na druhé straně jsme zase nedokázali proměňovat střelecké šance, to se projevilo taky na výsledku první třetiny, která skončila nerozhodně 0:0.DSC 4983

Ve 23. minutě signalizoval hlavní rozhodčí sekání a byli jsme připraveni ubránit hanáckou přesilovku. Hra ve čtyřech nám očividně prospěla a po úniku otevřel skóre obránce David Rauš. V 30. minutě potom navýšil Petr Flora na dvoubrankový náskok po přihrávce Marka Rauše. 33. minuta přinesla další oslabení. To Ostrohu ale vůbec nevadí… při dalším úniku vstřelil třetí branku opět David Rauš. Ten přidal i pomyslnou tečku za druhou třetinou v podobě čtvrté branky. Během skvělé prostřední části zápasu si tak připsal hattrick.DSC 4973

DSC 4949Třetí třetina přinesla na chvíli radost mezi kroměřížské fanoušky, když se v 46. minutě za hosty trefil Adam Hradil. Ale byl to jen záblesk naděje... Náš skvělý brankář si už vše pohlídal a za sebe nepustil jedinou střelu. V 55. minutě přidal poslední branku Lumír Galuška a závěr utkání pak mohl připomínat spíš zápas MMA. Filip Stránský si dokonce odnesl ojedinělý trest 2´+ 5´+ OK do konce utkání.

Do tabulky si připisujeme další tři body a do blížícího se play-off zatím držíme 2. místo. Odveta v Kroměříži nás čeká při dohrávce 10. kola ve středu 26.ledna.

V sobotu 22. ledna odehrajeme v 20. kole derby s Uherským Brodem. Věříme, že nás proti tradičnímu rivalovi přijedete podpořit, utkání začíná v 17:00.

FOTO Z UTKÁNÍ POSKYTL: František Tureček

OHLAS TRENÉRA (Ivan Klauda – UO)

DSC 4470Odehráli jsme jeden z těch lepších zápasů, kdy si hráči plní své povinnosti, dobře hrají obrannou i útočnou hru, a dá se říct, že soupeře k nějakému většímu tlaku v celém zápase nepouštíme. K větším šancím se soupeř dostal jen v našem oslabení, nicméně i v těch jsme nakonec dali po úniku paradoxně 2 krásné branky. Vítězství si ceníme o to víc, protože Kroměříž měla poslední dobou nejlepší formu ze všech týmů a porážela vysoko jednoho soupeře za druhým. Tak jsme rádi, že jsme jejich šňůru utnuli a body zůstaly doma. Teď je potřeba se stejně dobře připravit na Uherský Brod, kterému máme z posledního zápasu co vracet.

HOKEJ Uherský Ostroh vs. HK Kroměříž 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)

Sestava UO: M. Šurý (Peprník M.) — D. Rauš, Z. Žabčík, R. Kučera, T. Andrýsek — F. Stránský, L. Galuška, P. Flora, M. Rauš, P. Flora, V. Mika, A. Rusňák, E. Juračka, O. Klauda, M. Kučera, L. Zalubil, J. Zalubil

Sestava KRO: T. Fajgl — M. Nesrsta, M. Vávra, J. Osina, R. Šťastný, K. Holík, T. Andrýsek, T. Štěrba — A. Hradil, D. Hubík, M. Kopčil, L. Světlík, K. Knápek, O. Kurbanov, J. Morev, J. Jelínek, F. Laciga

Branky a nahrávky: 24. Rauš D. (Galuška, Stránský), 30. Flora Pe. (Rauš M.), 33. Rauš D. (Stránský), 40. Rauš D. (Stránský),46. Hradil, 55. Galuška (Flora, Rauš)

Vyloučení: 8:8 (+ 5 min., OK – UO)

Rozhodčí: Dominik Poláček — Martin Šobáň, Pavel Blažek