V Břeclavi vítězíme po samostatných nájezdech

LviOstrožský tým v předehrávce 23. kola v Břeclavi nijakým excelentním způsobem nezazářil. Během první třetiny nabral jednogólové manko po brance Průdka z 12. minuty a navíc několikrát musel podržet při dalších břeclavských šancích Michal Šurý. A naši střelci si několikrát vylámali zuby na mladičkém břeclavském gólmanu Královi.

Hned po úvodním buly druhého dějství projel celým volným prostorem Zháňal a naservíroval puk Lokajovi a bylo to 2 : 0. Zanedlouho poté chyboval domácí brankář, při vyjetí na nastřelený puk a pro Marka Rauše nebylo problém mu udělat kličku a zasunout do prázdné branky. Kontaktní gól nás nastartoval, ale velké šance jsme proměnit nedokázali, navíc domácí hrozili z rychlých kontrů, takže diváci se měli na co koukat. Vyrovnání měl na holi Filip Stránský, ale branka nebyla uznána pro vysokou hůl, přičemž ta trefila padajícího břeclavského hráče v úrovni pasu?! Naše hlasité protesty nebyly vyslyšeny!!!

Na začátku 38. minuty jsme hráli první přesilovku v zápase a souhra první řady byla korunována brankou Vildy Galušky, je srovnáno 2 : 2. Další naši velkou šanci vychytal v poslední minutě prostřední části brankář Král.

V závěrené pasáži jsme útočili na vítězství. Měli jsme daleko více ze hry a dokonce jsme ve 47. minutě, při druhé početní výhodě, zvýšili díky gólu Lumíra Galuška  na 2 : 3, ale zápas jsme k vítězství v řádné hrací době nedovedli. Domácí totiž v 56. minutě při přesilovce vyrovnali Gábriškou na 3 : 3 a šlo se do prodloužení. V něm gól nepadl, i když jsme museli přečkat další přesilovku domácích, ale Michal Šurý ukončení zápasu ještě nepřipustil.

V samostatných nájezdech se ukázala opět kvalita našeho gólmana, který nepustil ani jeden nájezd a my jsme proměnili hned tři ze čtyř, trefili se Stránský Filip, Flora Pavel a Zalubil Lukáš. Jen škoda, že naši střelci nedokázali proměnit své šance trochu dříve, ještě v průběhu šedesáti minut zápasu. Takto odvážíme domů jen dva bodíky...

HC Lvi Břeclav - HOKEJ Uherský Ostroh   3 : 4 SN (1 : 0, 1 : 2, 1 :1 - PR: 0 : 0, SN: 0 : 3)

Branky a nahrávky: 12. Průdek (Čápek, Lokaj), 21. Lokaj (Zháňal), 56. Gabriška (Rutkovský, Dora) – 22. Rauš M. (Flora Pavel), 38. Galuška V. (Zalubil L, Antonovič), 47. Galuška L. (Flora Pavel, Stránský), rozhodující nájezd Stránský.

Rozhodčí: Karpíšek - Czubaj, Tichý.

Vyloučení: 2:6