V Hodoníně porážka o jediný gól

decko barevne maleZápas s tradičním soupeřem je vždy plný emocí a většinou se hraje dobrý hokej. Před početnou návštěvou více jak šesti set diváků, jsme v úvodu derby měli mírnou převahu, která vyústila na konci 2. minuty v trestné střílení, když byl v samostatném úniku faulován Antonovič. Sám se vydal k realizaci, ale na hodonínského gólmana Zollpriestera nevyzrál. Od toho okamžiku, jakoby se naše hokejové sebevědomí zlomilo a přenechali jsme aktivitu domácím. Ti toho využili na začátku 5. minuty, když je celkem snadno přivedl do vedení Dufek, který hned po vybojovaném buly našel skulinku mezi betony Michala Šurého, 1 : 0. Domácí byli v laufu, hnal je dopředu domácí kotel a nám se vůbec nedařila protihra, úplně vázla kombinace a zbytečně jsme ztráceli puky. Jednu takovou ztrátu na modré využil v 11. minutě domácí kapitán Peš a prohrávali jsme 2 : 0. Odpovědět jsme mohli ve dvou přesilovkách ve 14. a 18. minutě, ale zakončení bylo naprosto bezzubé a nic jsme z toho nevytěžili.

Prostřední část pro nás začala katastrofáně, již ve 32. minutě jsme obdrželi třetí gól a vypadalo to nedobře. Postupně jsme se však z rychléch direktu začali probouzet a zkoušeli otáčet hru ve svůj prospěch. Přispěl k tomu první gól z hole Lukáše Zalubila, který doklepl do sítě vyraženou střelu Marka Rauše, 3 : 1. Hodonínští hráči najednou již nebyli tak sebejistí a několikrát si museli pomoci nedovolenými zákroky. To nám dávalo naději na zvrat utkání, ale snižující branka přišla až v 38. minutě, při přesilovce 5 na 3, když propálil vše, co stálo v cestě David Rauš, 3 : 2. Těsně před koncem druhé třetiny měl na holi vyrovnání Filip Stránský, ale v rychlém nájezdu nedokázal zvednout kotouč nad ramena hodonínského gólmana.

Těsný stav nám dával, před závěrečnou periodou, šanci s výsledkem něco udělat. To bychom ovšem nesměli opět zaspat úvod třetiny, kdy jsme po necelé minutě a půl znova inkasovali, díky pohotové trefě Venclíka, 4 : 2.

Naše rychlá odpověď přišla po minutě, zásluhou skryté střely k tyči od Pavla Flory, na kterou domácí gólman nereagoval, 4 : 3. Teď jsme mohli jít za vyrovnáním, ale dva naše zbytečné fauly možnou ofenzívu zbrzdily.

Hned jak jsme oslabení přečkali, přišlo vyrovnání z hole Marka Rauše, po dobrém forčekingu dvojice Pavel Flora a Lukáš Zalubil. Menšinové ostrožské publikum hlasitě povzbuzovalo a pokoušelo se dotlačit svůj tým za vítězstvím, ale zbytečná chyba v rozehrávce nás o něj v 53. minutě připravila, a tak rozhodující pátý gól vstřelil domácí obránce David Polesný. Nic nám nebyla platná ani nabídnutá přesilovka a naše dlouhá power play v závěrečných dvou minutách. Nikdo z našich střelců již hodonínskou síť nedokázal rozvlnit...

Škoda, myslím si, že včera jsme polovinu zápasu byli minimálně vyrovnaným, ne-li lepším týmem, ale co nás dlouhodobě trápí je zakončení. Co naplat, že v každém zápase máme výraznou střeleckou převahu, když ji nedokážeme přetavit ve vstřelené góly !!!

SHKM Hodonín - HOKEJ Uherský Ostroh   5 : 4 (2 : 0, 1 : 2, 2 : 2)

Branky a nahrávky: 5. Dufek (Peš), 11. Peš (Dufek), 22. Sedlák (Chalupa, Račický), 42. Venclík (Polesný, Veselský), 53. Polesný (Venclík) – 26. Zalubil L. (Rauš M., Flora Pe.), 38. Rauš D. (Nevídal, Stránský), 43. Flora Pa. (Stránský, Galuška L.), 51. Rauš M. (Zalubil L., Flora Pa.).

Rozhodčí: Honza - Chramosta, Tkáč.

Vyloučení: 8:6.