Muži doma nestačili na Boskovice (+VIDEO)

BoskoviceČtvrteční duel s Boskovicemi byl přímým soubojem o 2. místo v tabulce krajské ligy. Už předzápasové dění bylo hodně hektické, neboť jsme se museli převléci do starých dresů, protože soupeřova barevná kombinace byla totožná s našimi novými dresy. Vše se muselo upravit v elelktronickém zápise, aby čísla hráčů seděla a nedošlo k záměně.

Start do zápasu se nám celkem vydařil a vytvořili jsme si několik velice dobrých střeleckých šancí, ale hostující gólman Chvátal všechny pokusy s přehledem lapil. Asi největší šanci jít do vedení mohl zajistit Kuba Zalubi, který byl v 15. minutě sražen v úniku, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Na to bleskurychle odpověděli hosté v přesilovce, kteří naši chybu při vstupu do útočného pásma využili s chladnokrevností zabijáka a Bednář zaznamenal v 17. minutě úvodní branku, 0 : 1. Minutu nato jsme vyrobili v rohu našeho obranného pásma další hrubici a Pelikán z jasné "mázy" vymetl pavouky v šibenici za brankářem Šurým, 0 : 2.

Naštěstí se nám ještě do konce třetiny podařilo odpovědět. Osm vteřin před sirénou se dostal záhadnými odrazy puk na hůl Kuby Zalubila a ten snížil z mezikruží na 1 : 2.

Ve druhé třetině nás hosté začali přehrávat, polovinu hrací doby byli lepší a jen díky parádním zákrokům Michala Šurého se stav nezměnil. A tak ve 35. minutě přišel gól Lumíra Galušky a bylo vyrovnáno. Nyní měl navrch zase náš tým, ale rozdílovou branku jsme nedokázali vsítit ani v početní výhodě. Úplně prázdnou branku z úhlu minul Kuba Zalubil a dělovka Zbyňka Žabčíka těsně minula šibenici. Stav po dvou dějstvích tak zůstal remízový.

Ve třetí třetině se hrálo na krev a hodně tvrdě. Nevyužili jsme přesilovku hned v úvodu a zkušený soupeř nám zásluhou Benýška, ve 43. minutě, dal rozdílový gól a byl na koni. Přestože jsme se snažili vyrovnat, nebylo nám přáno a v 52. minutě už hosté odskočili do dvojgólového vedení, které ještě potvrdili v 54. minutě, vždy při hře 4 na 4.

Konečný výsledek 2 : 5 odpovídal stavu na ledě - naší neschopnosti využívat nabídnuté střelecké šance a soupeřovou silovostí a důrazem v tlaku do branky, které zápas rozhodlo...

Stínem utkání bylo sražení na mantinel domácího Richarda Veselého od soupeřova kapitána Strýčka, po němž utržil domácí hráč v 51. minutě těžký otřes mozku, se zlomeninou lícní kosti. Přejeme našemu mladému hráči brzké uzdravení.

HOKEJ Uherský Ostroh - SKMB Boskovice   2 : 5 (1 : 2, 1 : 0, 0 : 3)

Branky a nahrávky: 20. Zalubil (Antonovič, Žabčík), 35. Galuška (Nevídal) – 17. Bednář (Strýček), 18. Pelikán (Benýšek), 43. Benýšek (Krejčiřík, Bednář), 52. Benýšek, 54. Stehlík (Krejčiřík).

Rozhodčí: Slavka – Bačák, Kučera.

Vyloučení: 8:11, navíc 5 + OK Veselý (UO) a 10´OT Skácel (BO)