O vítězství Hanáků rozhodly až nájezdy (+VIDEO)

kromerizNedělní předvánoční hokej přinesl v Ostrohu napětí až do samotného konce zápasu. Vítězství nestanovila ani základní hrací doba (4 : 4), ani prodloužení. O bodu navíc tak rozhodla dovednostní soutěž v samostatných nájezdech, které pro sebe urvali v poměru 3 : 2 hosté z Kroměříže.

Přitom jsme utkání začali ve velkém stylu a již ve 3. minutě se mohl radovat z úvodního gólu Radim Antonovič, Další šance na sebe nedaly dlouho čekat. Ve výborné pozici se ocitl Lukáš Zalubil, ale kroměřížského brankáře Svobodu blafákem nepřekonal. Velkou šanci zazdil zanedlouho také Marek Rauš. A tak se soupeř, který přijel v jedenácti hráčích, se po našich nezdarech začal osmělovat. Jeho úsporná taktika zabezpečené obrany a rychlých protiútoků a tlaku do branky, začala slavit, ve druhé polovině úvodní části, úspěch. Několikrát se dostali do výborných šancí a Jan Lekeš v naší brance předvedl pár bleskových zákroků. Při jedné šanci dokonce hosté přestřelili úplně prázdnou branku. Přesto jsme ještě během první třetiny přidali druhou branku a to zásluhou šikovnosti Jakuba Zalubila, jenž v 17. minutě zvýšil na 2 : 0.

Prostřední část pro nás byla pohromou. Během necelých tří minut jsme třikrát inkasovali, první gól soupeře dokonce padl při naší početní výhodě a najednou jsme prohrávali 2 : 3. Z nepříznivého stavu jsme se vyhrabávali téměř až do konce třetiny, kdy v čase 38:00 byl vyloučen hostující hráč. Přesilovku jsme sehráli podle secvičeného scénáře, kdy z druhé vlny do mezikruží najel obránce Zbyněk Žabčík a přesnou střelou k tyči uklidil, po dvaceti vteřinách, puk na správné místo. Skvělé, je vyrovnáno 3 : 3.

Třetí dějství jsme začali dobře a ve 45. minutě perfektní střelou do stíněného prostoru Radimem Antonovičem, před soupeřovou brankou, nasměřoval naše barvy do vedení Aleš Nevídal, 4 : 3. Nadějné vedení jsme příliš dlouho neudrželi. Soupeř se neúprosně tlačil za vyrovnáním a pomohla mu k tomu přesilovka ve 49. minutě, kdy se do úplně prázdné brány trefil Knápek. 4 : 4. To soupeři stačilo. Teď začal bránit vyrovnaný stav a do toho podnikal, když se otevřel prostor, rychlé útočné kontry. Posledních pět minut však bylo plně v naší režii. Dostali jsme se do trvalého tlaku, ale výborné šance, které jsme si vypracovali, nikdo z našich střelců nedokázal proměnit. Siréna ukončila třetí část a šlo se do pětiminutového prodloužení.

To jsme měli také ve své režii, ale být čtyři a půl minuty na puku nestačí, je nutné vstřelit rozhodující gól a to se nám neodařilo!!!

O bodu navíc tak rozhodly až samostatné nájezdy. V těch byli lepší kroměřížští střelci, kteří se z pěti pokusů trefili třikrát a nám se pokořit soupeřova brankáře podařilo pouze dvakrát... Předvánoční zápas nám nakonec přinesl pouze bodíček a tak nás dvojbodová ztráta odsouvá na druhé místo průběžné tabulky krajské ligy.

HOKEJ Uherský Ostroh - HK Kroměříž   4 : 5 SN (2 : 0, 1 : 3, 1 : 1, P 0 : 0, SN 2 : 3 )

Branky a nahrávky: 3. Antonovič (Kučera, Žabčík), 17. Zalubil J. (Rauš M., Juračka), 39. Žabčík (Zalubil J., Galuška V.), 45. Nevídal (Antonovič) – 23. Murín (Zavřel), 24. Vávra (Zavřel, Gazda), 25. Murín (Zavřel, Jergl), 49. Knápek (Jergl, Vaněk), rozh. náj. Zavřel (TS)

Rozhodčí: Volf – Šobáň, Šimoník.

Vyloučení: 3:4