Ostrožané oslavili vítězství i v Brumově-Bylnici

BrumovNa nejmenší kluziště ve Zlínském kraji zavítali naši hokejisté. Hostitelem jim byl útulný, ale hodně mrazivý brumovský stadion. Zápas byl o to těžší, neboť jsme se museli vyrovnat s absencemi Radima Antonoviče, bratří Galušků, či Michala Stuchlíka. Útočná souhra formací, tak byla úplně rozcupována.

S vědomím naší poslepované sestavy domácí začali bez bázně a od prvních minut zaměstnávali Michal Šurého v naší brance. V 7. minutě již soupeř slavil první branku. Po hezké kombinaci se prosadil Sopek, 1 : 0. Naše hra byla bez nápadu, patřičného nasazení a co se dostalo do zakončení, to zlikvidoval domácí góman Haloda. V 17. minutě se podruhé trefil Sopek a s našimi kurzovými akciemi to v prvním dějství šlo hodně dolů.

Prostřední část byla z naší strany lepší a postupně jsme se dostávali daleko více do hry. Pomohla tomu i branka Marka Rauše, který se přesně trefil pod víko ve 31. minutě a dal nám naději na zvrat, 2 :1. Zatlačili jsme ještě víc na pilu, ale další gól ne a ne padnout. Častokráte pomáhali domácímu brankáři i dobře postavené tyče, které jsme trefili za zápas snad pětkrát.

Vyrovnané utkání jsme rozhodli v závěrečné pasáži. Zásadní podnět tomu dal Jakub Zalubil ve 45. minutě, jenž opět vymetl pavouky pod víkem Halodovy branky, 2 : 2. Rozhodující branka padla při naší přesilovce v 53. minutě a jejím autorem byl Filip Stránský, jehož dělovka od modré čáry prosvištěla kolem domácího brankáře a zaplula do sítě, 3 : 2. Pojistku vítězství ustanovil, ze své parkety na mezikruží, Pavel Flora a to přesně 17 sekund před koncem utkání. Naše družina bojovníků se tak mohla po závěrečném klaksonu radovat z udržení prvního fleku v tabulce pravdy.

Do konce roku 2019 tak zbývá sehrát jediné soutěžní utkání. V neděli 22.prosince přivítáme od 17:00 hodin na našem ledu stále se lepšící hráče z hanácké Kroměříže.

HC Brumov-Bylnice - HOKEJ Uherský Ostroh   2 : 4 (2 : 0, 0 : 1, 0 : 3)

Branky a nahrávky: 7. Sopek (Podešva, Šimek), 17. Sopek (Vaněk) – 31. Rauš M. (Rauš D.), 45. Zalubil (Rauš D., Rauš M.), 53. Stránský (Rauš D.), 60. Flora Pavel (Stránský)

Rozhodčí: Grygera – Šico, Wesley.

Vyloučení: 5:2