Muži z Vyškova dovezli tři body a průběžně se ujímají vedení v soutěži

thV sobotu zajížděli Ostrožané do Vyškova, kde má hokejový azyl TJ Sokol Březina, aktuálně poslední tým tabulky krajské ligy. Přes citelné absence několika zraněných hráčů (Michal Stuchlík, Pavel Flora, Lumír Galuška, Jakub Klimovič) se všichni ostatní hráči svojí disciplinovanou a efektivní hrou postarali o tříbodový příděl. Lví podíl na něm měl opět skvělým způsobem chytající Michal Šurý, který v posledních třech zápasech stlačil brankový průměr pouze na jednu branku v utkání.

Domácí nastupovali tradičně v bojovné náladě a se svým důrazným hokejem, ale již po 4. minutách dostal puk z předbrankového prostoru, za záda březinského gólmana Jakubčíka, kapitán hostí Vilém Galuška a vedli jsme 0 : 1. Hráči Březiny odpověděli několika dobrými šancemi, hlavně v dorážkách, ale bez úspěchu. A tak přišel druhý gól hostí, když se ze skrumáže před brankou prosadil v 15. minutě Vít Mika, 0 : 2.

Na začátku druhého dějství jsme hráli dvě početní výhody a v průběhu té druhé, vyjel z pravého rohu Tomáš Beneš, naznačil střelu a poté nachytal bekhendovou střelou Jakubčíka v nedbalkách, když trefil přesně do prostoru, kde měl u tyčky předtím položený beton, 0 : 3.

V polovině zápasu měli domácí šanci zkorigovat stav, ale při nařízen trestém střílení ve 31. minutě, Michal Šurý nedal březinskému střelci vůbec žádnou šanci a jeho pokus o blafák bezpečně zlikvidoval svým pravým betonem.

Necelé dvě minuty před koncem prostřední části tak David Rauš propálil vše, co mu stálo v cestě a do kabin se šlo za stavu 0 : 4.

Březinští ucítili příležitost na začátku závěrečného dějství, když v přesilovce snížil Nováček na 1 : 4, ale to bylo z jejich strany všechno, neboť s dalšími střeleckými šancemi si exceletně poradil Michal Šurý.

Poslední gól zápasu si připsalv 55. minutě Petr Flora, jenž na brankovišti, parádně tečoval střelu Davida Rauše od modré čáry, 1 : 5.

Dosaženým vítězstvím se posouváme na první místo průběžné tabulky, neboť dosud vedoucí Uničov klopýtl, při sobotním Winter classic hraném v Rýmařově na otevřeném stadionu, se stále se lepšící Kroměříží 2 : 4.

TJ Sokol Březina - HOKEJ Uherský Ostroh   1 : 5 (0 : 2, 0 : 2, 1 : 1)

Branky a nahrávky: 41. Nováček (Dupljaku, Cívka) – 4. Galuška V. (Stránský), 15. Mika (Antonovič, Žabčík), 26. Beneš (Zalubil J.), 39. Rauš D. (Zalubil L.), 55. Flora (Rauš D., Nevídal)

Rozhodčí: Grygera – Husák, Zapletal.

Vyloučení: 5:8 navíc v čase 30:05 nařízeno TS na UO - neproměněno, 10´OT Andrýsek (UO)