Lídr soutěže z Uničova odjel s prázdnou (+VIDEO)

5557Netradičně ve středu podvečer se hrála předehrávka 15. kola. Do Uherského Ostrohu zavítal aktuálně vedoucí tým krajské ligové soutěže z Uničova. Od prvních vteřin se Ostrožané tlačili do zakončení a za snahu byli odměněni již v 1. minutě, když puk procedil za záda uničovského gólmana Sedláře ostrožský střelec Radim Antonovič, 1 : 0. Dále jsme měli více ze hry, ale šance jsme nedokázali proměnit. Od druhé poloviny úvodní třetiny se hosté osmělovali a několikrát zaměstnali Michala Šurého v domácí kleci. V 17. minutě využil svou šanci Filip Stránský, který z mezikruží pověsil kotouč s dotekem o břevno do sítě, 2 : 0. Soupeř dvojbrankový náskok nesl těžce a začínalo se jiskřit na ledě. První pěstní souboj okořenil závěr prvního dějství.

Prostřední část už byla daleko vyrovnanější i díky častým vyloučením na obou stranách. Za zmínku zde hlavně stojí neproměněné uničovské trestné střílení, ve 30 minutě hry, které Michal Šurý bravurně kryl. Druhá pasáž tak skončila bez branek.

Vše rozhodla úvodní desetiminutovka závěrečné třetiny a nedisciplinovanost hostujícího týmu. Během 46, a 47. minuty jsme udeřili v početní výhodě. Nejdříve jsme zužitkovali dvojnásobnou přesilovku díky souhře první řady na jejímž konci byl Radim Antonovič, 3 : 0. A hned nato jsme pečetili na 4 : 0 v počtu 5 na 4. Po krásném uvolnění od Aleše Nevídala se v mezikruží objevil zcela osamocený Filip Stránský, jenž propálil Sedláře.

Hosté sice korigovali také v přesilovce, díky přesné střele Čuříka z jedničky, na 4 : 1, ale závěrečné slovo si vzal Lumír Galuška, jenž precizně tečoval na brankovišti, střelu Davida Rauše.

Po kvalitním výkonu všech řad porážíme lídra soutěže a posouváme se na 2. místo průběžné tabulky KLM.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Orli Uničov  5 : 1 (2 : 0, 0 : 0, 3 : 1)

Branky a nahrávky: 1. Antonovič (Galuška V.), 17. Stránský (Zalubil L.), 46. Antonovič (Galuška V., Žabčík), 47. Stránský (Nevídal), 56. Galuška L. (Rauš D.,Nevídal) – 48. Čuřík (Handl, Fryč)

Rozhodčí: Vepřek – Bernard, Procházka.

Vyloučení: 10:13 navíc TS v čase 29:58 na UO - neproměněno, navíc 10´OT - Žajgla (UN), 10´OT - Kratěna (UN), 10´OT - Handl (UN), 5´+OK Husák (UN)