Muži odčinili domácí porážku a vezou tři body z Velkého Meziříčí

IMG 5346 946 1200 900 90 center middleSobotní zápas ve Velkém Meziříčí, byl soubojem o čelo tabulky, utkal se v něm třetí (VM) se čtvrtým (UO). Do zápasu jsme vstoupili s jasným cílem - odčinit zcela zbytečnou domácí porážku s Velkou Bíteší. Od počátku se nám podařilo nahlodat domácí sebevědomí úvodní brankou, kterou vstřeli již ve 2. minutě utkání Tomáš Beneš, 0 : 1. Hra byla oboustranně hodně vyrovnaná, každý zabezpečoval své pozice a nikdo se nechtěl zbytečně dopustit chyby. Proto i brankáři na obou stranách drželi své týmy svými zákroky v jistotě. To se změnilo v 19. minutě, kdy se trefil Pavel Flora a hostující tým se dostal do slibného vedení 0 : 2.

Druhé dějství bylo podobné tomu prvnímu. Jen domácí dokázali snížit zásluhou Křenka ve 29. minutě na 1 : 2.  Ostrožané ale dále odolávali, konsolidovanou obrannou hrou a skvělými zákroky brankáře Šurého, zvýšenému tlaku soupeře a sami podnikali časté protiútoky, ovšem bez dalšího střeleckého úspěchu.

Zápas vyvrcholil v závěrečné části, v níž se snažili hráči Velmezu všemi silami o vyrovnání. Čas však neúprosně běžel, hostující brankář Šurý chytal puky jako magnet, ale v 59. minutě ve snaze o vyhození kotouče, přestřelil plexi a šli jsme do oslabení. Domácí vsadili všechno na jednu kartu a odvolali svého brankáře Slavíčka. V šesti hráčích šli na zteč do soupeřova pásma. Kotouč však vybojovali Ostrožané a Aleš Nevídal trefil dalekonosnou střelou prázdnou klec. Vedeme 1 : 3 a víme, že na tohle již domácí nedokážou odpovědět!!! Tři body z horkého horáckého ledu vezeme domů a to se ještě v letošním ročníku nikomu nepodařilo... Díky kluci!

HHK Velké Meziříčí - HOKEJ Uherský Ostroh   1 : 3 (0 : 2, 1 : 0, 0 : 1)

Branky a nahrávky: 29. Křenek (Střecha, Matov) – 2. Beneš (Zalubil J.), 19. Flora Pavel, 59. Nevídal (Stránský)

Rozhodčí: Vepřek – Pavel, Zapletal.

Vyloučení: 5:5