V dalším Slováckém derby jsme Brodu nedali žádnou šanci (+VIDEO)

predstaveni2V páteční předehrávce 9. kola se na našem ledu představil aktuální lídr soutěže z Uherského Brodu, který v průběhu letošního ročníku pouze jedenkrát prohrál, a to na ledě asi nejlepšího mužstva Krajské ligy HHK Velkého Meziříčí. Z dvaceti body a výborným skóre 48:26 se hřáli na výsluní soutěže hosté od říčky Olšavy. Na páteční podvečer však budou chtít co nejdříve zapomenout. Ostrožská jízdní kavalerie je během celého zápasu předčila hokejově, fyzicky a hlavně rychlostně. Hrdinou večera se stal Lumír Galuška, který se trefil hned čtyřikrát a navíc ještě dvakrát asistoval.

Od prvních minut byli hosté pod silným náporem a brankář Chovanec čelil spršce střel. Odolával do 5.minuty, kdy se k odraženému a poskakujícímu puku dostal Lumír Galuška a kotouč napálil golfem do sítě, 1 : 0. Soupeř se sice pokusil o kontr, ale v dobré šanci při nájezdu likvidoval s jistotou Michal Šurý.

Druhý gól jsme si připravili při přesilovce 5 na 4 a autorem byl Vilém Galuška po přisunutí Víta Miky. Ten však odešel předčasně do sprch, se zraněním v oblasti třísla, čímž byla částečně oslabena údernost první útočné řady. Během zápasu ji pak dále plnohodnotně zastoupila letka 95, tedy útok Galuška Lumír - Pavel Flora - Filip Stránský, která se na demolici Spartakovců podílela šesti brankami.

V 15. minutě vykřesal pro Broďany jiskřičku naděje Šiller, jemuž se podařilo využít přesilovkovou nabídku a snížil na 2 : 1.

Na odpověď jsme nečekali dlouho. V 17. minutě vyšla přesilovková souhra druhé řady na jejímž konci byl opět Lumír Galuška, 3 : 1.

V posledních vteřinách prvního dějství fauloval soupeřův obránce a my jsme mohli začínat druhou část o jednoho muže navíc. Nabídnutou příležitost opět zužitkoval Lumír Galuška a na led dopadaly čepice na znamení hattricku, 4 : 1. To byla tvrdá rána do hostujících řad. Neměli téměř na čem stavět, náhradní gólman chyběl, protihra byla neúčinná a když za další dvě minuty Filip Stránský zvyšoval na 5 : 1, naděje na obrat ve skóre se úplně vytratila. Přesto ještě hosté bojovali a vytvořili si několik dobrých šancí na korekci, ale nyní se ukázala kvalita ostrožského brankáře Michala Šurého, který veškerou střeleckou snahu soupeře eliminoval. Zmar brodských hráčů potvrdil v oslabení Filip Stránský, jenž skóroval podruhé v řadě a stav utkání se ve 38. minutě zvedl na 6 : 1. To už hrozilo pěkným debaklem.

Závěrečná pasáž ho však potvrdila. Ve 42. minutě pálil do prázdné branky Kuba Zalubil a ani ne minutu nato procedil puk mezi betony za brankovou čáru Erik Juračka a skóre narostlo na 8 : 1.

Hosté však dokázali na chvíli tlak zmírnit a během přesilovky ve 46. minutě korigovali Hečou na 8 : 2. A za dvě minuty poté snížil po chybě v ostrožské rozehrávce Peška, 8 : 3.

Na ostrožské střídačce se zvyšoval hlas, trenéři ordinovali nepolevovat v úsilí a to bylo předzvěstí bouře. Během 49. minuty vstřelili Ostrožané tři branky a bylo po všem...11 : 3 !!!  Za zmínku určitě stojí desátý gól, který zaznamenal dělovkou od modré Radek Kučera, čímž si zajistil oblibu u kamarádů z hokejové kabiny mužů, kteří se na jeho účet rádi napijí...

Zbytek zápasu se jen dohrával a domácí už vymýšleli nesmyslné kombinace, takže dalších minimálně pět tutovek gólem neskončilo.

Závěrečný klakson byl pro hosty vysvobozením a domácí borci si mohli užít ovací hezky zaplněného zimního stadionu. Předvedli velmi kvalitní ofenzivní výkon a byl vidět i návrat uzdraveného Davida Rauše do obranných řad, čímž se markantně zvedl potenciál druhé lajny.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod   11 : 3 (3 : 1, 3 : 0, 5 : 2)

Branky a nahrávky: 5. Galuška L. (Stránský, Flora Pavel), 11. Galuška V. (Mika, Antonovič), 17. Galuška L.(Flora Pavel, Rauš D.), 22. Galuška L., 24. Stránský (Galuška L,, Vaněk), 38. Stránský (Galuška L), 42. Zalubil J. (Rauš M., Beneš), 43. Juračka (Veselý), 49. Rauš M.(Zalubil J.), 49. Kučera (Andrýsek, Galuška V.), 49. Galuška L. (Stránský) – 15. Šiller (Mojžíš, Kadlic), 46. Heča (Peška), 48. Peška (Stiksa, Budil).

Rozhodčí: Slavka – Chramosta, Lidák.

Vyloučení: 4:7