První letošní Slovácké derby s Hodonínem v naší režii (+VIDEO)

PN735028Do Ostrohu zavítali šampióni loňské sezóny z Hodonína a zápas to byl od prvních minut napínavý. Již po 22 vteřinách putoval na trestnou lavici hodonínský Peš, ale nabídnutou šanci jsme nezužitkovali. V zahajovací části kralovali oba brankáři, a tak se na úvodní branku čekalo do 14. minuty, kdy se šikovně zpoza branky trefil Mika, který puk nastřelil na Kotvana a ten si ho srazil za brankovou čáru, 1 : 0. Za necelé dvě minuty se na soupeřově brankovišti perfektně zorientoval sedmnáctiletý junior Erik Juračka a svojí první brankou v mužské soutěži zvýšil na 2 : 0. Další důležitý moment se udál v 18. minutě, kdy hostující hráč Kuba nedokázal uklidnit své nervy a tak dlouho dával najevo své nespokojení s vyloučením, že ho hlavní rozhodčí Goňa poslal do kabin. Hosté ale nesložili zbraně a v závěru prvního dějství si vynutili dvojnásobnou početní výhodu, která se přenesla do druhé třetiny.

Snížení stavu přišlo po minutě hry v prostřední části z hole kapitána hostí Peše, jemuž mezi kruhy naservíroval puk Tomi, 2 : 1. V dalším čase se vyznamenávali oba brankáři jak Michal Šurý, tak Zdenko Kotvan, ale hodonínský gólman byl v daleko větším zápřahu a několikrát za ním zazvonila tyčka. Rozhodující gól z hlediska důležitosti tak vstřelil ve 38. minutě hry v přesilovce 5 na 3 Zbyněk Žabčík a jeho dělovka od modré cinkla o břevno a zaplula do sítě, 3 : 1.

V závěrečné pasáži mohl zdramatizovat vývoj Aleš Dufek, nová posila hostí z 2. ligy, ale ten z nařízeného trestného střílení ve 46. minutě nedokázal dostat puk za Šurého záda. Po tomto okamžiku jsme se stále více dostávali do útočného tlaku, který vyvrcholil v závěrečné pětiminutovce, kdy jsme dokázali třikrát pokořit Kotvana. Nejprve se prosadil Petr Flora, po něm Vít Mika a závěrečnou tečku napsal Filip Stránský v 60. minutě zajímavého boje.

Po dvou porážkách v řadě jsme zase zabodovali a díváci mohli slavit sladké vítězství v tradičním Slováckém derby.

HOKEJ Uherský Ostroh - SHKM Hodonín  6 : 1 (2 : 0, 1 : 1, 3 : 0)

Branky a nahrávky: 14. Mika (Juračka), 16. Juračka (Mika), 38. Žabčík (Kučera, Antonovič), 56. Flora Pe. (Rauš M., Zalubil J.), 59. Mika (Žabčík, Galuška V.), 60. Stránský (Flora Pa., Zalubil L.) – 22. Peš (Tomi, Směřička).

Rozhodčí: Goňa T. – Goňa L., Jurčík.

Vyloučení: 7:12, navíc Kuba (HOM) 10 minut+OK, navíc v čase 45:07 nařízeno TS na UO - neproměněno