V Boskovicích prohra bez vstřeleného gólu

PN734992Po nevydařeném domácím utkání s Rosicemi jsme odjížděli do Boskovic ještě více oslabeni - na marodku k Davidu Raušovi a Michalu Stuchlíkovi přibyl Radim Antonovič. Jako malá náplast našich ztrát, byl start Ondry Ševčíka, který se poprvé objevil v našich řadách na střídavý start z Hodonína a šel nám pomoci v těžkém zápasu, ve kterém určitě nezklamal.

Domácí, kteří v současné době mají skvělou formu a mohou si vybírat z velkého počtu kvalitních hráčů, nás přivítali velkým náporem a většina hry se odehrávala na naší polovině. Soustředěnou obrannou hrou a parádními zákroky brankáře Michala Šurého jsme dokázali odolávat celou první třetinu. Bohužel se v ní zranil další klíčový obránce Aleš Nevídal a znova se museli přeskupovat formace.

PN734971Do druhého dějství jsme vstoupili daleko ofenzivněji a prvních deset minut jsme byli lepším týmem, ovšem několik dobrých šancí skončilo v moci domácího brankáře Chvátala. Zlom přišel v polovině zápasu, kdy boskovický Skácel udržel kotouč v útočném pásmu, od mantinelu našel mezi kruhy Stehlíka, jenž tvrdou střelou z první poprvé překonal Šurého, 1 : 0.

Ve 34. minutě v přečíslení 2 na 1 si Stehlík počkal na vhodnou příležitost a předložil puk před prázdnou branku Dufkovi, jenž zvyšoval na 2 : 0.

V závěrečné pasáži jsme se snažili o kontaktní gól, ale ze slibných šancí se neprosadili ani Míka, ani Stránský. Rozhodnutí padlo ve 47. minutě, kdy Čejka zužitkoval hezkou přihrávku zpoza branky, 3 : 0.

Závěr utkání si zkušení Boskovičtí už pohlídali a naše power play byla jen labutí písní, ve které v posledních vteřinách duelu dal Strýček pečeť na konečný výsledek 4 : 0.

Naprosto zasloužené domácí vítězství po výborném výkonu hráčů na všech postech. Ostrožané se maximálně snažili udržet krok, ale bez několika klíčových hráčů nedokázali vzdorovat silnému soupeři a jedou domů s prázdnou...

SKMB Boskovice - HOKEJ Uherský Ostroh   4 : 0 (0 : 0, 2 : 0, 2 : 0)

Branky a nahrávky: 30. Stehlík (Skácel, Studený), 34. Dufek (Stehlík, Hnilička), 47. Čejka (Dufek), 60. Strýček (Stehlík, Skácel)

Rozhodčí: Grygera – Kučera, Tichý

Vyloučení: 3:4