Hodový podvečer v Kroměříži, vítězíme vysoko a bereme tři body

PN730882Ani tradiční ostrožské hody nebránili našim hokejistům plnit plán ve sbírání bodů na venkovním ledu. Čtvrté kolo soutěže nás dovedlo na hanácký zimní stadion, kde nás čekal aktuálně třetí tým krajské ligy. Do utkání jsme vstoupili bez ostychu a od prvních minut jsme svírali domácí v útočných kleštích. V 7. minutě uniká do brejku Lumír Galuška a precizně provedený blafák nás dostává do vedení 0 : 1. Ještě se nestačí ostrožští hráči pořádně posadit na lavice střídačky a za 13 vteřin vyskakují podruhé. To domácího brankáře Svobodu pokořuje Marek Rauš, 0 : 2. Domácí jsou v šoku, ale další šance neproměňujeme. Naopak postupně se oklepávají a začínají zle dotírat na našeho gólmana Michala Šurého. Ten však s jistotou likviduje šance i v první domácí přesilovce ve 13. minutě. Za minutu nato hrají Hanáci už početní výhodu dvojnásobnou a navíc dostávají Lumír Galuška a David Rauš desetiminutové osobní tresty, Tak to bude kruté!!! Jenže naši hráči skvěle brání a dokáží téměř nemožné. Ve dvojici se utrhávají Vít Mika a Radim Antonovič a předvádí podobný kousek jako doma proti Brumovu, když dokáží vstřelit v 16. minutě parádní branku. 0 : 3. Krátký výpadek v soustředěnosti dává naději domácím, když se minutu nato, ještě pořád v přesilovce 5 na 3, trefuje Světlík a snižuje na 1 : 3. To už je však v prvním dějství všechno.

Ve druhé pasáži se hraje otevřený hokej nahoru - dolů. Jedna útočná akce střídá druhou a rozdíl je markantní hlavně v kvalitě gólmanů, Na ostrožské straně čaruje mág jménem Šurý a všichni domácí střelci si na něm během této části vylámou zuby. Na druhé straně se během 30. minuty dvakrát radují Jakub Zalubil a hned po něm Vít Mika, třetí gól kompletuje ve 36. minutě Lumír Galuška a stav 1 : 6 vyhání domácího brankáře Svobodu na střídačku. Nahrazuje ho junior Fajgl, který zastavuje další útočné ataky Ostrožanů.

Do třetí periody vstoupí lépe Kroměříž a ve 44. minutě zmírní v přesilovce manko Merta, 2 : 6. Domácí dostávají ve 46.minutě další přesilovku a těsně po jejím skončení se prosazuje Vaněk a je to 3 : 6. V dalším části už ovšem nedopouštíme žádnou zápletku, ani při další domácí přesilovce v 51. minutě. Naopak opět při ní uniká Vít Mika a vynucujeme si penaltu, kterou bohužel neproměňujeme.

Závěrečnou tečku si opět bere za vlastní Radim Antonovič a uzavírá účet na konečných 3 : 7.

Zasloužené vítězství v Kroměříži nás katapultuje na 2. místo v tabulce Krajské ligy a můžeme jít slavit hody...

HK Kroměříž - HOKEJ Uherský Ostroh  3 : 7 (1 : 3, 0 : 3, 2 : 1)

Branky a nahrávky: 17. Světlík Tkadlec, Kudlička), 44. Merta (M. Gazda), 48. Vaněk (Hradil) - 7. Galuška L (Flora Pavel. Flora Petr), 7. Rauš M. (Zalubil J, Beneš), 16. Antonovič (Mika), 27, Zalubil J.( Juračka, Beneš), 30. Mika (Antonovič, Žabčík), 36. Galuška L (Antonovič, Flora Pavel), 57. Antonovič (Stuchlík).

Rozhodčí: Čech – Pavel, Zapletal

Vyloučení: 2:9 navíc 10´OT Galuška L. (UO) a 10´OT Rauš D. (UO) - v čase 51:37 nařízeno TS na KM - UO neproměněno