Střelecké hody proti Brumovu

brumovV nedělním pozdním odpoledni jsme přivítali tým z podobně velkého města jako naše, z Brumova - Bylnice. Od prvních minut byl vidět rozdíl v kvalitě a hlavně v počtu hráčů. Brumovských hokejistů přijelo pouze jedenáct plus dva brankáři. Hlavně na brankářském postu došlo u hostí k výraznému posílení, když angažovali Ondřeje Halodu, který působil ještě na začátku této sezóny v druholigovém Šumperku.

Hlavně díky němu vydržel bezbrankový stav do 10. minuty prvního dějství, ve které se poprvé trefil v přesilovce, po hezké kombinaci celé první řady, Vít Mika. První branka otevřela stavidla domácí produktivity a během šesti minut lovil Haloda puk za svými ještě čtyřikrát. O rychlé vedení 5 : 0 se postarali Filip Stránský, dvakrát Michal Stuchlík a při oslabení 3 na 5 ujel Vít Mika a naservíroval puk najíždějícímu Radimu Antonovičovi před prázdnou bránu. Vysoké vedení nás uklidnilo, měli jsme utkání pevně ve svých otěžích a když se dostal soupeř sporadicky k zakončení, byla v našem brankovišti jistota jménem Michal Šurý.

Na začátku prostřední části využil ve 22. minutě Filip Stránský další přesilovku a o minutu později, kdy Vít Mika opět propálil Halodu, to bylo už hrozivých 7 : 0 !

To však byl právě okamžik, kdy jsme přestali hrát naplno a začali vymýšlet nesmyslné přihrávky, překombinovávali útočné akce a tím útočníci zbytečně propadávali. Najednou se obraz hry vyrovnal a po vystřídání našich brankářů ve 31. minutě, měl najednou Honza Lekeš spoustu práce s brumovskými útočnými výpady. Dokonce dvakrát za jeho zády zazvonila tyčka, ale stav se do konce třetiny již nezměnil.

Před závěrečnou pasáží trenéři burcovali své svěřence k většímu nasazení, které však na ledě moc vidět nebylo a rezultát tohoto dějství byl nakonec 3 : 3. Soupeři se podařilo naprosto zbytečně třikrát skórovat, Ostrožané se trefili také tolikrát, přitom šancí bylo na deset dalších gólů. Hlavně při dosahování desáté branky se naši hráči vzájemně upřednostňovali, aby náhodou nebyli oni střelci toho jubilejního gólu. Nakonec to vzal v 59. minutě na sebe Radim Antonovič a tak si desátý zářez mohl zapsat na svou hůl. Završil tím konečné vítězství 10 : 3.

HOKEJ Uherský Ostroh - HC Brumov Bylnice  10 : 3 (5 : 0, 2 : 0, 3 : 3)

Branky a nahrávky: 10. Mika (Galuška V., Antonovič), 10. Stránský (Flora Pavel, Galuška L.), 13. Stuchlík (Mika, Galuška V.),14.Stuchlík (Galuška V.), 16. Antonovič (Mika, Žabčík), 22. Stránský (Nevídal, Flora Pavel), 23. Mika (Antonovič), 44. Galuška L (Flora Pavel), 48. Rauš M. (Antonovič), 59. Antonovič (Žabčík) - 42. Váňa (Krůžela), 58. Tulpa (Častulík), 59. Krůžela (Šimek).

Rozhodčí: Netopil – Šmíd, Šobáň

Vyloučení: 8:4 navíc 10´OT Beneš (UO)