Z Uničova bez bodu, souboj brankářů vyhrál těsně uničovský Sedlář

hc unicovDo Uničova jsme zajížděli opět v neúplné sestavě, kdy zranění vystavila stopku Vítu Mikovi, Lumíru Galuškovi a Štěpánu Vaňkovi. První dvě úderné formace tak byly téměř rozmetány. Vstup do utkání lépe vyšel domácím, kteří byli v první třetině výrazně aktivnějším týmem. Hned od úvodu zápasu byl ostrožský brankář Michal Šurý pod ostrou palbou. Odolával do 7. minuty, kdy paradoxně obdržel branku při naší početní výhodě 5 - 4. Sršeň totiž na obranné modré vybojoval puk a v přečíslení 2 na 1 nahrál volnému Pavlovi Handlovi, jenž prostřelil Šurého střelou na bližší tyč, 1 : 0.
A mohlo být daleko hůře. Během zahajovacího dějství jsme se dopustili několika faulů a v přesilovkách domácí vícekrát zahrozili, ale díky skvělým zákrokům Michala Šurého jsme těsný stav udrželi do sirény. Poměr střel 17:9 byl dostatečně vypovídající a v kabině se hodně zvyšoval hlas.

Druhá perioda byla z naší strany daleko lepší, hra se přitvrdila a domácí si museli pomáhat fauly.Třikrát jsme dostali výhodu přesilové hry a vytvořili si řadu šancí, ale výborně chytajícího uničovského gólmana Sedláře se nám nepodařilo překonat. A když ani domácí střelci nevyzráli na Šurého kvality, stav utkání se nijak nezměnil.

V závěrečné pasáži přidáváme na plynu a snažíme se co nejrychleji vyrovnat. To se nám daří v další přesilovce ve 48. minutě, když David Rauš nahrává přes padajícího obránce úplně volnému Pavlovi Florovi, který prostřeluje Sedláře střelou mezi betony, je vyrovnáno 1 : 1.

V další části máme několik stoprocentních šancí, a když je již Sedlář překonán, pomáhá mu branková konstrukce. A tak zase platí otřepané nedáš - dostaneš !  Trest přichází v 56. minutě a z nevinného Halouskova nahození před bránu, sklepává odražený puk Paška přímo na hůl Kratěnovi, jemuž se odkrývá prázdná branka a za jásotu uničovských diváků doklepává puk do naší brány, 2 : 1.

V posledních pěti minutách se snažíme ještě vyrovnat, ale ani odvolání gólmana a power play kýžený gól nepřináší. Nakonec tedy z hodně vyrovnaného utkání z Uničova odjíždíme s prázdnou...

HC Uničov - HOKEJ Uherský Ostroh  2 : 1 (1 : 0, 0 : 0, 1: 1)

Branky a nahrávky: 7. Handl (Sršeň), 55. Kratěna (Paška) - 47. Flora Pavel (Rauš David)

Rozhodčí: Brzobohatý – Czubaj, Piechaczek

Vyloučení: 8:8