V Brodě to dnes nevyšlo, těsná porážka 2 : 1 rozhodla o nedělním rozhodujícím zápase v Uh.Ostrohu

antialias 5ca7be37 39b4 11e9 a266 005056ab0011 082b4417ab219e53e860462f90547444Drama až do posledních vteřin, to byl páteční druhý čtvrfinálový zápas PLAY OFF mezi HC Spartak Uherským Brod a HOKEJ Uherský Ostroh. Domácí prohrávali po první třetině 0 : 1, díky trefě ostrožského nejproduktivnějšího hráče základní části Pavla Flory, ale ve druhé periodě domácí vyrovnali zásluhou Vaculína. Rozhodnutí padlo v poslední desetiminutovce závěrečné pasáže, když chybu v rozehrávce hostí potrestal v 52. minutě opět Vaculín. Konečné vítězství domácích 2 : 1 vydrželo i po téměř dvojminutovém power play Ostrožanů. Během napínavého a vyrovnaného zápasu skvěle zachytali oba brankáři, jak domácí Karel Málek, tak hostující Viktor Valúch, kteří se nebývalou měrou postarali o nejtěsnější výsledek slováckého derby.

Vstup do utkání se vydařil domácím, kteří v první pětiminutovce sevřeli Ostrožany v jejich pásmu a několikrát střelecky zahrozili. Viktor Valúch v hostující brance byl vždy v pohotovosti. De fakto první rychlejší ostrožský protiútok znamenal úvodní branku, když Lumír Galuška napálil v 6. minutě kotouč na Málkovu branku a ten se od zadního mantinelu odrazil do předbrankového prostoru, kde ho z první zametl do brány Pavel Flora. Skvělé, vedeme 1 : 0 a jsme na koni. Pomalu se dostáváme do útočného tempa a postupně přehráváme domácí, jenže dva fauly během druhé desetiminutovky znova dávají šanci na obrat Broďanům. Ti několikrát zahrozí, ale Valúch všechno likviduje. Běží posledních dvacet vteřin úvodního dějství a do přečíslení ujede ostrožská dvojice, kotouč dostává do ideální střelecké pozice na mezikruží Kuba Zalubil, jeho křížmou střelu však koncem brankářské hole vyráží Málek. Tak to je velká škoda, dvojbrankové vedení by nám hodně slušelo...

V začátku prostřední pasáže zase přebírají otěže hry domácí a ve 22. minutě využívají ostrožské chyby v přebírání hráčů v rohu kluziště, kde se uvolňují, puk letí před naši bránu, tam je úplně volný Vaculín a střelou pod víko překonává Valúcha. Je srovnáno 1 : 1 a začíná se od znova.

Obě mužstva hrají styl hokeje nahoru - dolů, se šancemi na obou stranách, ale to vše je provázeno spoustou nepřesností, chybných přihrávek a nedůrazu v zakončení. Ze všeho toho vyčnívají parádní výkony obou brankářů, kteří někdy i se štěstím, nedovolují přejít puku brankovou čáru. Stav se tak i po čtyřiceti minutách drží na remíze, což je patová situace, neboť dnes se musí rozhodnout o vítězi !!!

Na řadu přichází třetí třetina, bude se po ní prodlužovat ??? Obě mužstva ví, že kdo udělá chybu může to znamenat prohru. Ostrožané na jejím začátku mají výhodu zkrácené přesilovky, pokračující z druhé části hry, ale nedokáží ji využít. Za chvíli po jejím skončení, je tu další útočný faul domácích a znova můžeme v přesilovce rozhodnout. Ale přemíra snahy a přehnaná přemotivovanost nám svazuje ruce. Nic se nedaří, puk v rozhodujících chvílích přeskakuje naše hokejky a kýženou branku nedokážeme vstřelit. Čas hry překročil padesátou minutu a v našem pásmu děláme chybu při rozehrávce, puku se zmocňuje Vaculín a stává se hrdinou večera, když podruhé prostřeluje jinak skvělého Valůcha. Uherský Brod vede 2 : 1 a nám v závěrečných osmi minutách nezbývá nic jiného, než vstřelit vyrovnávací branku, abychom mohli přemýšlet o prodloužení.

Snažíme se vytvořit si tlak, ale domácí dobře střeží střední pásmo a nepouštějí nás do žádné vyložené šance a střely ze střední vzdálenosti většinou trefují Málka, nebo jdou vedle. Zbývají necelé dvě minuty a jdeme do power play. Zamykáme domací ve vlastním pásmu, ale nic se nedaří. Třicet vteřin před koncem domácí opět faulují a můžeme hrát přesilovku 6 na 4, ale ani v této dvojnásobné početní výhodě nedokážeme překonat brodskou obrannou hráz v čele s brankářem Málkem. Končí šedesátá minuta a domácí nám vracejí úder, vyhrávají 2 : 1 a o konečném vítězi čtvrtfinálové série se bude rozhodovat v neděli v Uherském Ostrohu.

Stav čtvrtfinálové série je tedy 1 : 1 a rozhodující třetí zápas, který určí postupujícího do semifinále PLAY OFF je na pořadu v neděli 3. března na zimním stadionu v Uherském Ostrohu od 17:00 hodin.

Vážení diváci a fanoušci ostrožského hokeje, zveme Vás touto cestou na nedělní rozhodující zápas. Přijďte prosím podpořit naše hokejisty v nejdůležitější fázi čtvrtfinálové série. Budeme potřebovat Vaši podporu, víru ve vítězství i Vaše hlasivky, které mohou pomoci ke konečnému úspěchu. Slovácké derby v PLAY OFF s odvěkým rivalem Uherským Brodem je určitě zajímavým diváckým trhákem a napínavou podívanou...

Výsledky PLAY OFF 2018/19 - čtrtfinále:

(1) HHK Velké Meziříčí - HC Spartak Velká Bíteš (8)   3 : 1 a 5 : 0, stav série 2 : 0, postupuje Velké Meziříčí
(2) SHKM Hodonín- HC Uničov (7)   4 : 1 a 9 : 3, stav série 2 : 0, postupuje Hodonín
(3) HOKEJ Uherský Ostroh - HC Spartak Uherský Brod (6)   3 : 1, 1 : 2, stav série 1 : 1, rozhodne se v neděli 3. března od 17:00, ZS Uh.Ostroh
(4) SKMB Boskovice - HK Kroměříž (5)   5 : 4 PP a 5 : 1, stav série 2 : 0, postupují Boskovice

2. zápas čtvrtfinále PLAY OFF 2018/19

HC Spartak Uherský Brod - HOKEJ Uherský Ostroh  2 : 1 (0 : 1, 1 : 0, 1 : 0)

Branky a nahrávky: 22. Vaculín (Klusák, Hladiš), 52. Vaculín – 6. Flora Pavel (Galuška Lumír)

Rozhodčí: Grygera, Maťašovský – Bačák, Lidák

Vyloučení: 7:5