Ve Velké Bíteši se nám střelecky nedařilo a prohráváme

6846120 uhersky ostroh hokej galerie 980Utkání ve Velké Bíteši nedopadlo podle našich představ. Po úvodní bezbrankové třetině, ve které jsme měli několik slibných šancí, využili domácí hráči v prostřední části dvakrát nabídnuté příležitosti a vedli 2 : 0. V závěrečné pasáži proměnil v 52. minutě nařízené trestné střílení Račický a bylo to 3 : 0. Ostrožané ve zbylém čase ukázali, jak bychom si představovali naši hru po celý zápas. Brankami Stránského a Davida Rauše snížili na kontaktních 3 : 2, ale ani přes několik slušných šancí v powerplay, vyrovnávací gól již nevstřelili. Naopak domácí pečetili tři vteřiny před závěrečnou sirénou do prázdné branky na konečných 4 : 2. Přes velmi dobrý výkon brankáře Valúcha během celého zápasu, bylo citelně znát oslabení v zadních řadách, když z důvodu zranění nemohli k utkání odcestovat dva klíčoví obránci Žabčík a Vaněk a útočník Lukáš Zalubil. Co nám nakonec byla platná střelecká převaha, když naši střelci v rozhodujících okamžicích selhali a nechali vyniknout domácího gólmana Alexu. Naprosto zbytečná prohra nás tak vrací zpět na druhé místo.

HC Spartak Velká Bíteš - HOKEJ Uherský Ostroh  4 : 2 (0 : 0, 2 : 0, 2 : 2)

Branky a asistence: 30. Grmela (Račický, Touška), 34. Bustin (Biolek, Touška), 52. Račický, 60. Bustin – 54. Stránský (Galuška, Flora), 57. Rauš (Galuška, Stránský).

Rozhodčí: Reich – Karpíšek, Kacetl

Vyloučení: 5:7, navíc TS v 52´ pro VB - proměněno + OT10´- Kučera (UO), OK 20´- Galuška L.(UO)