Tentokrát jsme museli bojovat s Březinou o vítězství do posledních vteřin

42314573 2366502760236822 4318189844867055616 nV náročném a tvrdém utkání jsme dokázali porazit nováčka soutěže z Březiny, který hraje svá domácí utkání na vyškovském ledu 4 : 3. Po úvodní polovině zápasu, kdy jsme vedli 3 : 0 se zdálo být všechno jasné, ale houževnatý soupeř se nepoložil a po své první vstřelené brance ve 32. minutě nám byl téměř vyrovnaným soupeřem. Když jsme navíc nevyužili několik tutovek, změnilo se utkání v závěrečných deseti minutách v neúprosný boj o každý decimetr ledu. Tam se ukázala kvalita naší brankářské jedničky Viktora Valúcha, který nás svými neskutečnými zákroky posunul k celkovému těsnému vítězství 4 : 3. Přesto si zaslouží hráči Březiny za odvedený výkon pochvalu. Kdyby se ještě dokázali zbavit zbytečných vyloučení, plynoucí z agresivní hy, byli by pro každého soupeře v krajské lize velmi nepříjemným soupeřem a určitě by mohli pomýšlet na play off.

Do nedělního zápasu jsme doslova vlétli a hned při druhém střídání dostal vynikající nabídku na střelu z první Filip Sránský, ale jeho hůl fyzický nápor nevydržela a praskla. K poskakujícímu kotouči se dostal David Rauš a nechytatelnou dělovkou pod víko poprvé pokořil gólmana Březiny Jakubčíka, 1 : 0. První branka nás uklidnila a získali jsme územní převahu, která však dalšími úspěchy neskončila a všechny naše pokusy likvidoval pozorný brankář hostí. Postupně se začalo potvrzovat tvrzení těch, kdo již s týmem od Vyškova hrál. A to, že je to důrazný a zarputilý sok, který dobře bruslí a bojuje o každou píď ledu a o každý puk. Najednou se utkání začalo proměňovat v neúprosný a náročný souboj a ani přesilovky na obou stranách ke změně stavu v první třetině nevedly.

Do druhého dějství jsme vstupovali v další početní výhodě 5 na 4 a ta se nám vyvedla parádně. Kombinaci prvního útoku zakončoval v čase 20:26 do odkrytého prostoru při pravé tyči Lukáš Zalubil a naše vedení se proměnilo ve dvojbrankové.

Ve 28.minutě vyšla biliárová souhra druhé řady a Filip Stránský zakončoval téměř do prázdné branky, 3 : 0. Zanedlouho se ocitl ve vynikající šanci Lumír Galuška, ale puk před zívající klecí trefil místo do sítě do levé tyče. Další skvělou šanci zahodil Pavel Flora, když pouze napálil nastrčenou lapačku Jakubčíka.

A přišel zákonitý trest. Z nenápadné ztráty kotouče na naší obranné modré čáře ve 32. minutě, se dostal kotouč k Nevřelovy, jeho střelu ve vzduchu mistrně tečoval Přibyl a kotouč zaplachtil na obrácenou stranu než se slejdem vydal gólman Valúch a za přispění tyče se odrazil do naší brány, 3 : 1.

Díky vstřelené brance hosté ožili, ale naše obrana již byla neprostupná a do konce prostřední části se tak stav neměnil.

Do třetí třetiny jsme vstupovali po odstoupení obránců Kučery a Žabčíka pouze v pěti obráncích a to se projevilo hned v 35 vteřině, kdy hosté využili chybného založení našeho útoku a v kontru dva na jednoho dokázal usměrnit střílenou přihrávku před brankoviště Dupljaku a vsítil kontaktní branku. Rázem byl stav pouze 3 : 2.

Naštěstí jsme dokázali brzy odpovědět. Ve 47. minutě Vít Mika tečoval kotouč nad ramena Jakubčíka a ten zaplul do sítě 4 : 2.

Hosté však dále kousali a bojovali jak o život. V 51. minutě si svým důrazem vynutili faul a nás čekalo dvouminutové oslabení. Dlouho jsme se úspěšně bránili, ale sedm vteřin před před jeho vypršením přišla od modré střela Kozla do skrumáže, která proletěla až do sítě. A je tu opět kontaktní gól na 4 : 3.

To už je pro nás celkem krizové, navíc hosté dál tlačí na pilu a Valúch je teď neustále v pernamenci. Skvěle chytá tři vynikající šance Březinských. Ta největší však přichází necelé dvě minuty před koncem, kdy se do samostatného úniku dostává kanonýr hostí Boček, ale Valúch jeho blafák skvěle zlikviduje.

Přibližuje se úplný konec zápasu, probíhá poslední minuta a hosté hrají bez brankáře. My jsme však v držení kotouče a čekáme na závěrečnou sirénu. Filip Stránský zajíždí nikým neatakovaný zpět do naší třetiny, sleduje čas a najednou nepředvídatelně pálí na soupeřovu opuštěnou klec. Puk letí vzduchem přímo na bránu, poté mírně zabočí a těsně ji míjí. Rozhodčí pískají zakázané uvolnění, čas však dobíhá a zní siréna. Hlavní rozhodčí Kovarčík ukazuje, že se budou hrát ještě dvě vteřiny zápasu.

Tak to je infarktový závěr !!! Místo pohodového slavení vítězství, o něj ještě musíme tvrdě bojovat při buly v naší třetině. Hosté stavějí ne vhazování šestici nejlepších hráčů a těm se podaří kotouč dostat na modrou čáru, kde pálí Pokorný a jeho projektil těsně míjí levou tyčku.

Je dobojováno...Na tohle vítězství jsme se nakonec museli v závěrečném dějství hodně nadřít a soupeři za neskutečnou bojovnost patří velká pochvala.

HOKEJ Uherský Ostroh – TJ Sokol Březina  4 : 3 (1 : 0, 2 : 1, 1 : 2)

Branky a asistence: 2. Rauš David ( Stránský), 21. Zalubil Lukáš (Žabčík, Mika), 29. Stránský (Ševčík, Flora Pavel) 47. Mika (Rauš David) – 32. Přibyl (Nevřela, Sedláček), 41. Dupljaku (Boček), 53. Kozel ( Sedláček, Pokorný).

Rozhodčí: Kovarčík – Goňa, Jurčík

Vyloučení: 7:8